Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Rozczarowanie Orange - brak wsparcia dla urządzeń typu TV BOX z Androidem

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 11
  • 0

Rozczarowanie Orange - brak wsparcia dla urządzeń typu TV BOX z Androidem

Dzień dobry,

 

Niniejszym chciałbym wyrazić swoje rozczarowanie brakiem wsparcia aplikacji Orange GO TV dla urządzania typu TV BOX z Androidem, konkretnie Xiaomi Mi Box 4. Z jakiego powodu takie wsparcie nie jest dostępne ?!  Kiedy będzie dostępne inne rozwiązanie umożliwiające oglądanie kanałów TV na telewizorze poza siecią domową? Zmieniłem niedawno operatora na Orange i teraz tego głęboko żałuję, ponieważ możliwość oglądania TV poza siecią domową na innym telewizorze jest dla mnie bardzo ważna. Myliłem się co do Orange.

 

____________

* W temacie doprecyzowano tytuł i kategorię - Wiktor

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 426
  • 1446
  • 13

Rozczarowanie Orange - brak wsparcia dla urządzeń typu TV BOX z Androidem

Powyższe wynika z faktu, iż Sklep Play firmy Google, wykrywając dane urządzenie jako Android TV, wyświetla wyłącznie aplikacje kompatybilne z tym urządzeniem. 
Możesz spróbować instalację z zewnętrznego pliku apk, o ile w Twoim TV Box masz możliwość instalacji aplikacji "z zewnętrznych źródeł". Przedmiotowe rozwiązanie nie gwarantuje oczywiście poprawnego działania aplikacji, aczkolwiek z doświadczenia mogę napisać, że większość aplikacji działa, z tym, że w przypadku niektórych musisz obrócić TV o 90 stopni 😉 (nie rozpoznają, że ekran ustawiony jest w pozycji horyzontalnej (AndroidTV nie obsługuje domyślnie obracania ekranu) i przyjmują domyślnie ustawienie vertykalne). Dostępne są programy emulujące "obracanie ekranu".

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

15 ODPOW. 15

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

Rozczarowanie Orange - brak wsparcia dla urządzeń typu TV BOX z Androidem

@deep8co prawda nie mam wykupionej tej usługi więc pewnie wiele nie pomogę, ale przecież ta aplikacja jest dostępna na adroidzie, w czym więc jest problem? Twoje urządzenie nie jest wspierane? o to chodzi? Mógłbyś podać nieco więcej szczegółów?


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 11
  • 0

Rozczarowanie Orange - brak wsparcia dla urządzeń typu TV BOX z Androidem

Szukam rozwiązania do korzystania z Orange TV GO poza siecią domową na telewizorze z podłączonym Xiaomi Mi BOX 4. Problem w tym, że sklep Google Play (uruchomiony z poziomu TV BOX'a) aplikacji Orange TV GO nie wyszukuje wcale, przez przeglądarkę uruchomioną na TV BOX wyszukuje, ale nie można jej zainstalować, ponieważ pojawia się informacja: urządzenie nie jest wspierane. Miałem wcześniej Horizon GO od UPC, które bez problemu można było instalować na TV BOX-ie, nie wszystkie kanały były dostępne z powodu praw, ale to nie stanowiło problemu, dlaczego Orange tego nie umożliwia?


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

Rozczarowanie Orange - brak wsparcia dla urządzeń typu TV BOX z Androidem

@deep8nie mogę odpowiadać za Orange, jestem takim samym użytkownikiem ich usług jak Ty. To jednak trochę dziwne, że na urządzeniu z androidem 6 nie możesz zainstalować apki wspieranej oficjalnie od wersji 5.0... Jednakże winienie za tę sytuację jednoznacznie Orange też nie jest do końca właściwe, w równej mierze można mieć pretensje do Xiaomi...  Nic się nie da zaktualizować?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Rozczarowanie Orange - brak wsparcia dla urządzeń typu TV BOX z Androidem

Niestety Orange TV GO to aplikacja dedykowana dla urządzeń mobilnych. Czysto marketingowe podejście. Raczej nie będzie możliwości aktywowania tej usługi na telewizorze.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 11
  • 0

Rozczarowanie Orange - brak wsparcia dla urządzeń typu TV BOX z Androidem

niestety nie.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 426
  • 1446
  • 13

Rozczarowanie Orange - brak wsparcia dla urządzeń typu TV BOX z Androidem

Powyższe wynika z faktu, iż Sklep Play firmy Google, wykrywając dane urządzenie jako Android TV, wyświetla wyłącznie aplikacje kompatybilne z tym urządzeniem. 
Możesz spróbować instalację z zewnętrznego pliku apk, o ile w Twoim TV Box masz możliwość instalacji aplikacji "z zewnętrznych źródeł". Przedmiotowe rozwiązanie nie gwarantuje oczywiście poprawnego działania aplikacji, aczkolwiek z doświadczenia mogę napisać, że większość aplikacji działa, z tym, że w przypadku niektórych musisz obrócić TV o 90 stopni 😉 (nie rozpoznają, że ekran ustawiony jest w pozycji horyzontalnej (AndroidTV nie obsługuje domyślnie obracania ekranu) i przyjmują domyślnie ustawienie vertykalne). Dostępne są programy emulujące "obracanie ekranu".


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 11
  • 0

Rozczarowanie Orange - brak wsparcia dla urządzeń typu TV BOX z Androidem

Faktycznie, udało się zainstalować z zewn. dysku i faktycznie ekran jest obrócony o 180 stopni. Po odpaleniu apki przez Sideload launcher aplikacja wymaga aktualizacji, której nie mogę zrobić ponieważ nie ma reakcji na przycisk aktualizuj niezależnie czy na pilocie, myszy którą podłączyłem czy aplikacji pilot zainstalowanej w telefonie.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 11
  • 0

Rozczarowanie Orange - brak wsparcia dla urządzeń typu TV BOX z Androidem

 

O nie, przepraszam jednak nie działa, przy ponownej próbie aplikacji już się nie uruchamia 🤣


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7536
  • 28

Rozczarowanie Orange - brak wsparcia dla urządzeń typu TV BOX z Androidem

Ups, muszą to uszczelnić 😈