Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przeniesienie internetu i telewizji w Orange z siostry na mnie


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Przeniesienie internetu i telewizji w Orange z siostry na mnie


@j131napisał(-a)

@-brtk- 

Ej no nie zapomnij... 🙏


Tak jak sądziłem, na telefonie ciężko złapać te smużenie obrazu, trzeba by to na żywo zobaczyć.

UPC:

IMG_20220125_090311.jpg

ORANGE:

IMG_20220125_090406.jpg

UPC:

IMG_20220125_090411.jpg

Orange:

IMG_20220125_090447.jpg

 

Siostra do mnie przyszła i jej pokazałem różnice, to sama przyznała od razu, że faktycznie jest spora różnica, ale jej to nie przeszkadzało, bo nie miała porównania jak teraz jej pokazałem przełączając w parę sekund na tym samym kanale z UPC na Orange.

 

UPC:

IMG_20220125_091611.jpg

IMG_20220125_091843.jpg

Orange:

IMG_20220125_091750.jpg

IMG_20220125_091759.jpg

 

Na żywo jak patrzę to widzę jak obraz smuży w Orange, czego przy UPC nie ma, albo nie ma w takiej ilości, jak się patrzy na znaczki kanałów, to przy Orange są pixele na krawędziach a w UPC nie ma, zdjęcia tego nie oddają.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 299
  • 569
  • 1

Przeniesienie internetu i telewizji w Orange z siostry na mnie

Jedynie co pierwsze nasuwa na myśl mi dekoder ten Orange Samsung ICU100 jakiś wadliwy, różne tam modele mają z różnymi atrakcjami cyrkowymi, jedno odbiera ok, drugie nie i planszeeee i kup, chodź jest dajmy w umowa, lub pojawia i znika po jakimś czasie,

idź do salon powiedz co jest i spróbuj wymienić na drugi i wtedy porównaj zobacz na drugim wymienionym.

Ale jeszcze popróbuj, bo jak u nich będzie ok i nie to co mówisz, nie widać tego, to ci nie wymienią,

rozdzielczość próbowałeś zmieniać w tym dekoderze, opcje obrazu może w tym tkwi problem, a może wina twojego telewizora też tam opcje rozdzielczości, ustawienia obrazu popróbuj.

Jaki masz telewizor 4K czy nie, jakiej firmy? Może telewizor jakiś wadliwy starszy i nie obsługuje 4K.

UPC nie potrzebuje 4K mają starszy sprzęt to tam dobrze będzie i dobry obraz na telewizorze samym Full HD,

A z Orange będzie smużyło jak jest za niska rozdzielczość i do dekodera 4K Orange, żeby dobrze było jest potrzebny telewizor 4K. Na jakim kanale, kanałach to sprawdzałeś? Bo kanały TV też nadają z różną rozdzielczością i na różnych kanałach może być inaczej też.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5473
  • 22036
  • 179

Przeniesienie internetu i telewizji w Orange z siostry na mnie

@-brtk- 

Dzięki. No niestety, faktycznie na zdjęciach tego co opisujesz nie udało się uchwycić.

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 299
  • 569
  • 1

Przeniesienie internetu i telewizji w Orange z siostry na mnie

Telewizor jaki masz 4K? I na jakich kanałach sprawdzałeś w UPC i Orange, było porównywać na tym samym. Ale było na kliku kanałach próbować różnych, dla obu operatorów.

Może być wina telewizora i ustawień w telewizorze lub dekoderze i na jednym może być na jednych ustawieniach lepiej, a na drugim gorzej i na odwrót.

I z modułu zawsze będzie obraz lepszy jak z kabla, podobnie też ze swojej anteny naziemnej lub satelitarnej też obraz będzie 100 razy lepszy jak z kabla, dodatkowo nie będzie żadnego przesunięcia czasowego ze swoich anten i będzie na żywo, a z kabla jest minutowe przesunięcie czasowe, podobnie jak w tv z internetu leci to z lekkim opóźnieniem w stosunku do sygnału na żywo satelitarnego lub naziemnego.

U różnych operatorów to opóźnienie jest różne od 30 sekund nawet do kilku minut w sygnale kablowym, a internetowym jeszcze większe, niektórzy nawet do 5-10 minut potrafią transmitować z opóźnieniem i mówią, że jest na żywo. Streamy internetowe lecą z opóźnieniem u różnych operatorów tv internetowych, bo zanim pobiorą ten sygnał z satelity lub naziemnie wrzucą do internetu przetworzą do netu,musi minąć ileś czasu. Temu ta różnica w jakości obrazu i przesunięcie czasowe też.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Przeniesienie internetu i telewizji w Orange z siostry na mnie

@Henryk12  "co ma piernik do wiatraka?", czyli co ma telewizor 4K do kanałów HD? (Polsat Sport, TVP1), druga sprawa w screenach widać że porównywał na tych samych kanałach, ba nawet na tych samych programach.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 299
  • 569
  • 1

Przeniesienie internetu i telewizji w Orange z siostry na mnie

Ale na żadnym kanale 4K nie ma porównania, podobnie na kanale SD, a tam różnica może być inna i jest inna.     Z modułu jakość obrazu będzie też lepsza, temu mu nic nie smuży,  podobnie jak od razu z anteny satelitarnej czy naziemnej, na kablu i z kablówka ta jakość sporo pogarsza zanim dotrze do odbiorcy i potem dotrze od razu do telewizora.

Moduł przetwarza od razu cyfrowo w środku w telewizorze sygnał z kabla na tv, kabel anteny wchodzi od razu do tv i obraz jest dobry. Dekoder jak dobry 4K też powinien to dobrze przetwarzać, tu kabel antenowy jest wtykany w dekoder, ale to nie będzie jakość jak z anten, ani na jednym ani na drugim przypadku, dodatkowo przesunięte w czasie..........

Kanały HD będą lepiej odbierały na telewizorze HD, a kanały UHD będą lepiej odbierały na telewizorze 4K UHD. Kanałów 4K przecież nie obejrzysz nawet na telewizorze HD, jak ich nie przetworzysz za pomocą dekodera 4K do HD. Więc nie taki piernik do wiatraka jak wydaje i to wszystko ma wpływ. Jakość dekodera też się liczy im lepszy tym lepiej, dobry dekoder 4K daje dobry obraz, marny słabszy,

podobnie z sygnałem jak trafia bezpośrednio do telewizora z anten, modułu też ta jakość jest o wiele lepsza jak za pośrednictwem jakichkolwiek pudełek i długich kabli nie wiadomo skąd ciągniętych, bo na kablach, w pudełkach zawsze są i będą starty jakości sygnału i w tych kablówkach, dodatkowo dochodzi przesunięcie czasowe jak w internecie i nie leci to na żywo tylko kilkanaście sekund minut do tyłu i z opóźnienie.

Więc dobrze to człowiek opisał, bo tak faktycznie jest i wychodzi. Wymiana dekodera na lepszy może by to poprawiła, ale znaczenie ma też spore jaki ma telewizor. Usługodawca też się liczy jak marnie nadaje to będzie marnie, a jak dobrze to dobrze. Pierwsza rzecz sprawdzić sprzęt,czyli telewizor i dekoder, ustawienia tego czy poprawne, a potem porównywać i  nie na samych kanałach HD tylko różnych, 4K, SD też, kanały HD też mogą nadawać z różnym bitare nawet od jednego operatora i ta jakość może być różna na innych kanałach HD.............podobnie jak od różnych, innych operatorów.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Przeniesienie internetu i telewizji w Orange z siostry na mnie

Telewizor 4K od LG, nie jestem jakimś laikiem, by nie wiedzieć tych oczywistych oczywistości, o których piszesz 😉

Programy jak widzisz porównywałem te same na dekoderze Orange jak i na module od UPC. Odstęp od zdjęć parę sekund, tylko tak naprawdę przełączenie sygnału na telewizorze i zrobienie zdjęcia. Telefon niestety nie oddaje tych smużeń. Obraz może być dobry z dekodera Orange jak ktoś właśnie nie ma porównania z kablówką. Moja siostra póki używała go, nie narzekała, ale przyszła do mnie po podłączeniu i jej włączyłem różne kanały, np. TVP1 na UPC i potem szybko na dekoderze od Orange, różnice widziała gołym okiem. Potem jakieś National Geographic, kanały SD w UPC nieraz były lepsze od odpowiedników HD w Orange, więc to już jest różnica. Z daleka jakoś to wygląda, tylko ja mam telewizor ustawiony tak, że przed nim jakieś 2-3 metry jest kanapa, tak się powinno oglądać z dużych ekranów by wykorzystać potencjał 4K (tu akurat pisze o filmach np. z Netflixa) i dobrej jakości, dlatego sygnał z Orange u mnie wygląda tak sobie, w porównaniu do UPC, im dalej od telewizora, tym mniej niedoskonałości widać na ekranie.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5473
  • 22036
  • 179

Przeniesienie internetu i telewizji w Orange z siostry na mnie

j131_0-1643155852102.png

A z tak bliska, samo logo? Będzie jakaś widoczna różnica?


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5473
  • 22036
  • 179

Przeniesienie internetu i telewizji w Orange z siostry na mnie

@-brtk- 

Jakiś update?