Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przejście z TV satelitarnej na IPTV


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 20
  • 3
  • 0

Przejście z TV satelitarnej na IPTV

Witam

 

Mam umowę na Orange Love z TV satelitarną. Niestety przy gorszej pogodzie gubi mi kanały. Zastanawiam się, czy istnieje możliwość przejścia na telewizję po kablu telefonicznym IPTV. Mam prędkość pobierania około 6 Mb/s. Podobno dla programów w HD wymagane jest 8 Mb/s. Czy przy moich 6 Mbps będę mógł oglądać TV, tylko np. w jakości porównywalnej do SD? Netflix i YouTube odtwarza mi w ładnej jakości. Dlatego chciałbym przejść z TV satelitarnej na IPTV po przewodzie telefonicznym... Czy przy tak słabym internecie jest to wykonalne? Nie zależy mi na jakości HD. Chcę w ogóle móc odbierać kanały, które przy gorszej pogodzie gubi mi na satelicie...

 

Pozdrawiam

Robert

4 ODPOW. 4

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Przejście z TV satelitarnej na IPTV

Jest to możliwe ale nie na życzenie. Musisz mieć zgłoszenia techniczne lub reklamacje potwierdzające utrudnienia.

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Przejście z TV satelitarnej na IPTV

Przy 6 Mbps nie radzę wchodzić w iptv, niedawno był tu wątek, gdy człowiek chętnie by w takiej sytuacji zamienił na... tv satelitarną 🙂

Lepiej zastanów się, dlaczego ci ten obraz zanika...


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Przejście z TV satelitarnej na IPTV

@EEQ Nikt Ci nie podłączy TV na takim łączu. Minimum ADSL 20 Mbit/s . 

Musisz ustawić precyzyjnie antenę satelitarną.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 137
  • 59
  • 0

Przejście z TV satelitarnej na IPTV


@EEQnapisał(-a)

Witam

Zastanawiam się, czy istnieje możliwość przejścia na telewizję po kablu telefonicznym IPTV. Mam prędkość pobierania około 6 Mb/s. Podobno dla programów w HD wymagane jest 8 Mb/s. Czy przy moich 6 Mbps będę mógł oglądać TV, tylko np. w jakości porównywalnej do SD?


Przy 6Mb/s kanały HD zacinałyby się, byłyby stopklatki i zaniki obrazu na kanałach HD.
Teraz to nawet nie dają TV przez internet przy łączu do 10Mb/s.
I nie ma możliwości zmiany satelity na TV przez internet, nawet przy podniesieniu prędkości, musiałbyś najpierw rozwiązać umowę i potem podpisać nową na internet z TV do 20Mb/s lub do 80Mb/s.
Natomiast zmiana z TV przez internet na satelitę jest możliwa jak technicy stwierdzą że warunki techniczne uniemożliwiają korzystanie z TV przez internet.