Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z odbiorem częsci programów

Anonim

Nie dotyczy

Problem z odbiorem częsci programów

Tanie przewody są przeważnie pozbawione dobrego ekranowania z oszczędności. Patrzy się miernikiem ile jest sygnału przy antenie i porównuje z sygnałem przy dołączonym kablu, tylko trzeba mieć miernik. A tak to się można tylko zastanawiać, gdzie może sygnał ginąć. Konwerter się ustawia, sprawdza się błędy BER. 

Anonim

Nie dotyczy

Problem z odbiorem częsci programów

Te kanały gdzie słabszy sygnał, to żle ustawiony konwenter, musi być lekko skręcony, kąt skręcenia ustawiasz z podłączonym miernikiem, jak sygnał się poprawi to ok, DiSEqC zawsze zabiera trochę z sygnału, ba kiepskie kable najbardziej, antenę masz ok to jeszcze tylko poprawnie ustawić antenę + konwerter, tak na marginesie kiepskie konwertery przy dużej wilgotności tracą parametry, może dlatego w czasie mrozów miałeś lepszy sygnał.

 

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 20
  • 3
  • 0

Problem z odbiorem częsci programów

Faktycznie czytałem, że ustawia się kąt pochylenia konwertera z zależności od lokalizacji. Ja ustawiłem na 0 (równo pionowo). W sklepie ze sprzętem Cyfrowego Polsatu, gdzie kupiłem konwerter, sprzedawca powiedział mi, że konwerter ustawia się pionowo i nie ma to znaczenia... Trochę mnie to zdziwiło.

 

PS Mam taki konwerter, jak na załączonym obrazku poniżej.

 

konwerter.jpg

Anonim

Nie dotyczy

Problem z odbiorem częsci programów

Ja mam Konwerter Single Inverto Black Ultra, parametry ma jak trzeba, nie podkolorowane co nagminne przy tańszych producentach, nie warto oszczędzać na antenie/konwenterze/kablu, kupiłem 5 lat temu najdroższe kable, bo mam 18 metrów do tunera, sygnał jak na taką odległość wzorowy, przy chińskich może nawet na 10 metrach spaść o 30%. Tak na koniec, ja mam skręcony konwenter na 15%, to oczywiście zależy od lokalizacji, ci co mówią że bez skręcenia konwenter są w błędzie.

Anonim

Nie dotyczy

Problem z odbiorem częsci programów

Jak ktoś ma skręcony konwerter na 15% to oznacza, że się znajduje np. na wschód od Kijowa (Ukraina), a jak 5% to np. w Łodzi (Polska). Parametry dla Satelity Hot Bird. 13,0 stopni wschód.

Anonim

Nie dotyczy

Problem z odbiorem częsci programów

Tak na oko strzeliłem bo nie mierzyłem tego 😉 Śląsk więc skręcić konwerter już trzeba, bez skręcenia konwentera część kanałów kiepski sygnał ma u mnie, to wyszło 5 lat wstecz jak na szybko ustawiałem antenę w  pogodny dzień, po lokalizacji uśrednione parametry można obliczyć, w realu jednak inaczej to wychodzi, bez regulacji konwentera, ba czasem przesuwanie w mocowaniu o centymetr w stronę talerza czy jak najdalej, daje poprawę sygnału, kombinacji więc jest dużo, te triki na słabe transpondery pomocne, ale podstawa to dobry miernik, to co pokazuje tuner to zgrubne wskazania, z dużym opóżnieniem pokazywane, lub wcale, przy złej pogodzie za to wyjdzie wszystko, kiepska regulacja anteny/konwertera czy kiepski kabel i długi (powyżej 8 metrów).