Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z odbiorem częsci programów


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 330
  • 368
  • 6

Problem z odbiorem częsci programów

Istotą są złącza przy konwerterze. Tam zazwyczaj dzieje się najgorzej.

 

Druga sprawa to jak duży talerz masz? Jak 60 cm to trochę mało na nasz region Europy, a do tego dzisiaj praktycznie nad całą Polską jest zachmurzenie na poziomie 85-99%.

https://www.windy.com/?clouds,52.362,19.358,6,m:e7WagHT

 

 

 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 20
  • 3
  • 0

Problem z odbiorem częsci programów

Talerz ma 90 cm na wysokość i 80 cm szerokości. Ponoć 80 cm wystarcza...


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 330
  • 368
  • 6

Problem z odbiorem częsci programów

Powinno być ok w takim razie. Masz jakieś przejścia okienne? One niestety mocno płatają figle.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 20
  • 3
  • 0

Problem z odbiorem częsci programów

Na szczęście nie mam przejścia okiennego. Przewód przechodzi na zewnątrz przez szczelinę przy oknie. Obecnie moc sygnału to 65%. Jakość to 96%. Bez problemu mogę oglądać TVP Sport, ale Eleven Sports i kilka innych kanałów nadal raz odbiera dobrze, a potem nagle gubi sygnał zupełnie. Miałem tak na początku z Eurosport 2, ale potem było ok. Wygląda na to, że od samego początku coś było nie tak. Jestem zdziwiony, że niektóre programy w HD wymagają aż tak dobrego sygnału...


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 330
  • 368
  • 6

Problem z odbiorem częsci programów

Urok HD. 😉

 

Masz kiepski ten sygnał. Coś nie tak z kablami i/lub złączami. Poprawiałeś wtyki przy konwerterze?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 20
  • 3
  • 0

Problem z odbiorem częsci programów

Przez trzy miesiące będę leczył złamaną nogę. Potem jeszcze rehabilitacja. Trochę czasu minie, zanim będę mógł poszperać przy mojej instalacji antenowej...

 

Da się jakoś sprawdzić, czy przewody nie są do wymiany? Mają 10 lat. Do tego jeszcze przechodzi to przez równie stary DiSEqC. Bo samo ustawienie anteny nie daje zadowalających efektów. To znaczy, już tuż po ustawieniu moc sygnału byłą rzędu 72% i też gubiło część programów HD.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 330
  • 368
  • 6

Problem z odbiorem częsci programów

DiSEqC może być winowajcą.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 20
  • 3
  • 0

Problem z odbiorem częsci programów

To może go pominę łącząc przewody na beczkę. Nawet już kupiłem razem z konwerterem. Tylko niech mi się noga zrośnie, bo teraz jestem unieruchomiony i nic nie zdziałam.

 

PS Gdy był ostatnio wyż i mrozy, to miałem moc sygnału nadal 65%, ale jakoś 99-100% i zero problemów z odbiorem. Przyszedł niż i jest moc również 65%, ale jakość spadła do 94-96%. Coś tam gubiło wczoraj sygnał, ale dzisiaj jak na razie jest dobrze. Nie wiem sam, od czego to zależy. Sam brak chmur nie jest wyznacznikiem. Już wolałbym mieć sygnał SD i brak tych problemów z odbiorem...

Anonim

Nie dotyczy

Problem z odbiorem częsci programów

A po co ten DiSEqC ?

Przewody jak mają popękaną powłokę i dostała się tam woda to do wymiany. 

 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 20
  • 3
  • 0

Problem z odbiorem częsci programów

Przewody nie są popękane, ale to jakieś chińskie ustrojstwo. Może serio wystarczy pominąć ten DiSEqC. O ile pamiętam, jakość sygnału była wtedy o 2-3% lepsza. Różnicy w mocy sygnału nie znam, bo ustawiałem z podłączonym innym tunerem, ale wprawdzie przy użyciu specjalnego miernika sygnału.