Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z odbiorem częsci programów


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 20
  • 3
  • 0

Problem z odbiorem częsci programów

Witam

 

Mam problem z odbiorem części programów. Większość działa ok, ale mam problemy z TVP1, Eurosport 2, Eleven Sport 3 i kilkoma innymi, które są w jakości HD. Z programami w SD nie ma problemu. Raz mi te programy odbiera bez zarzutu, potem nagle artefakty i brak sygnału przez kilka do kilkunastu minut. Ostatnio przechodziły wichury i pogorszyła mi się jakość sygnału (z 94% na 84%)... Problem może być więc z anteną... Chcę się dowiedzieć, czy to normalne, że tracę odbiór tylko część kanałów? I najważniejsze... Czy ten problem występuje tylko u mnie bądź inni też mają podobne trudności? Chodzi mi o okresowy zanik sygnału... Rozumiem artefakty, ale okresowo sygnał znika zupełnie...

 

Pozdrawiam

Robert

25 ODPOW. 25
Anonim

Nie dotyczy

Problem z odbiorem częsci programów

@EEQTaki problem jaki opisujesz jest do przejrzenia cala instalacja jak kabel i ustawienia anteny.

Zobacz tutaj problemy z telewizja orange


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Problem z odbiorem częsci programów

Proponuję ponowne ustawienie anteny sat. Przy silnych wiatrach to częsta przypadłość. Można to zrobić samemu lub zlecić to specjaliście. Do indywidualnego ustawienia anteny proponuję zakup Findera, którego dostępność w necie lub sklepach RTV jest bardzo duża w dostępnych cenach...
1391013_LB_00_FB.EPS_1000.jpg
Anonim

Nie dotyczy

Problem z odbiorem częsci programów

Specjalista takim sprzętem się nie posługuje. Już lepiej wezwać kogoś z odpowiednim miernikiem, wcale to nie musi być ustawienie anteny. 

Anonim

Nie dotyczy

Problem z odbiorem częsci programów

@mabud73Ja mam taka zabawkę ponieważ zajmuje się instalacją anten.

 


12.jpg

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Problem z odbiorem częsci programów

@Anonim, to jest przykład taniego Findera. Jasne że z takim sprzętem specjalistyczny technik się nie pokaże. Co do awarii, w 98% to przestawienie talerza. Osobiście używam takiego...
mLFfdQTQo6eOQ4_4c4eXmPA.jpg
Anonim

Nie dotyczy

Problem z odbiorem częsci programów

Satlook Micro HD  były trzy ostał się jeden sprawny. Konwertery są tak fachowo robione, że dostaje się do nich woda nie raz się z tym spotkałem, przetarty kabel lub niewłaściwie zarobiony F. Antena mogła dostać spadającym śniego-lodem z dachu lub może być mechanicznie uszkodzona z innego powodu. W zależności od rodzaju instalacji jeszcze urządzenia znajdujące się po drodze sygnału. Nawet miałem przypadek bardzo znacznego wzrostu tłumienia kabla po niecałym roku położenia. I jeszcze są przypadki zakłócenia sygnału sat. Także ustawienie anteny nie zawsze jest przyczyną problemów.   


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 20
  • 3
  • 0

Problem z odbiorem częsci programów

Talerz ustawiałem takim właśnie tanim finder'em. Po ustawieniu miałem siłę sygnału 70% i jakość 96%. Po wichurach spadła siła do 60% i jakość do 84%. Instalacja (kable) ma przeszło dziesięć lat i na mój gust tuż po ustawieniu już coś było nie do końca ok, bo miałem czasami artefakty na Eurosporcie. Konwerter kupiłem pół roku temu i niby był nowy i sprawny...


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 330
  • 368
  • 6

Problem z odbiorem częsci programów

@EEQ, miałem to samo u siebie z TV SAT. Poprawiło się po kilku zabiegach. Jest opcja na szybko i opcja dłuższa.

Opcja "na szybko":

  • Wykręć złącza przy konwerterze i pryśnij WD40 we wtyczki i gniazda, wkręć spowrotem
  • Jak masz przy dekoderze dwa złącza antenowe to zamień kable ANT 1 z ANT 2.

Opcja "trochę więcej roboty":

  • Wykręć złącza antenowe od strony konwertera
  • Skróć kabel o 2-3 cm i zarób na nowo końcówki
  • Pryśnij WD40 w złącza w konwerterze
  • Wykręć i zarób na nowo złącza przy dekoderze
  • Zamień miejscami kable ANT 1 z ANT 2

 

U mnie opcja "na szybko" przywróciła ponownie możliwość oglądania niektórych kanałów w HD. Szczególnie pomogła opcja zamiany złącz anteny 1 i 2 (dekoder z opcją nagrywania w tle).


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 20
  • 3
  • 0

Problem z odbiorem częsci programów

Sprawdziłem przed chwilą i ku mojemu zdziwieniu moc sygnału powróciła do 74%, a jakość do 93%. Ale nadal nie mam TVP1 HD, Eurosportu 2 HD i Eleven Sport 3 HD. Zmieniłem wejścia na dekoderze. Najpierw nie było programów, potem wróciły, ale są artefakty. Potem sygnał znowu znika...