Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z konfiguracją TV na routerze Draytek Vigor 2952


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 64
  • 66
  • 1

Problem z konfiguracją TV na routerze Draytek Vigor 2952

► Wątek został wyodrębniony z tematu Własny router zamiast Funbox-a 3.0 Orange. - Moderator Wiktor ◄

 

Witam Wszystkich.

 

Wymieniłem FunBox 3 na 2 po to żeby mieć Osobny ONT.

 

Mam natomiast teraz problem z konfiguracją TV. Konfiguracje próbuje realizować wg wariantu 2 z tego poradnika: https://trzepak.pl/viewtopic.php?t=51177 ale niestety nie działa to tak jak powinno. Moim routerem jest Draytek Vigor 2952. Ustawiłem Wirtualny WAN (z VLAN 839) i skierowałem go na odpowiedni port LAN, gdzie podpięty jest Dekoder, niestety za każdym razem dekoder próbuje połączyć się z modemem i mu to ne wychodzi. Natomiast próba podłączeni do innego portu LAN gidze jest tez internet skutkuje załadowaniem się dekodera i uwierzytelnieniem, ale nie ma strumienia TV.

 

Czy ma ktoś jakiś pomysł, jak ten temat ugryźć?

11 ODPOW. 11

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Własny router zamiast Funbox-a 3.0 Orange.

@GrzegorzSzypa  Musisz mieć 3 VLANy na porcie LAN. 838,839 i 35. Niestety, nie miałem tego Drayteka u siebie na biurku, nie wiem jak wygląda panel konfiguracyjny.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Problem z konfiguracją TV na routerze Draytek Vigor 2952

Tu masz demo @BORAX , miłej zabawy bo ja czasu nie mam by nad tym pomyśleć.. 😉 pewnie jakaś pierdoła z priorytetem, tagowaniem czy czymś.

 

http://eu.draytek.com:12952/


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Problem z konfiguracją TV na routerze Draytek Vigor 2952

@-brtk-  taki symulator nijak się ma do rzeczywistego sprzętu i jego zachowań.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 64
  • 66
  • 1

Problem z konfiguracją TV na routerze Draytek Vigor 2952

 

zgadzam się, a priorytet ustawiony jest dobrze na VLANa 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 64
  • 66
  • 1

Problem z konfiguracją TV na routerze Draytek Vigor 2952

Udało mi się uruchomić i Uwierzytelnić dekoder, pobiera czas, pobiera program ale nie potrafi połączyć się z żadnym kanałem (błąd L11-01). Macie jakiś pomysł?


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Problem z konfiguracją TV na routerze Draytek Vigor 2952

@GrzegorzSzypa W takim razie nie łączy się z VLANem 839. Czy VOD działa ? Zwiastuny ?

Może to Ciebie pokieruje https://www.micrology.pl/2015/04/17/iptv-od-orange-ftth-na-wlasnym-routerze-zamiast-funbox-lub-liveb...


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 64
  • 66
  • 1

Problem z konfiguracją TV na routerze Draytek Vigor 2952

Witam ponownie po jakimś czasie.

 

Próbowałem znowu różnych kombinacji i na VLAN 839 (VOD) jakoś się łączy ale jedyne co mam to listy kanałów, bo wejście w kanał nic nie daje bo nie ma żadnego obrazu ani dźwięku, z kolei  VLAN 838 nie da je żadnych rezultatów, łączy się w nieskończoność, i mu się ostatecznie nie udaje. Niestety na routerze mogę skierować tylko jeden VLAN jeden z 839 albo 838.

 

Bazując na tej instrukcji z trzepaka oglądanie samej telewizji powinno być dostępne na VLAN 838, no ale niestety nie działa. Zacząłem się że jednak muszę mieć skonfigurowane oba VLANy jednocześnie  838 i 839.

 

Posiadam jeszcze Switch zarządzalny TP-Link TL-SG3210, więc jeśli ktoś byłby uprzejmy i pomógł mi skonfigurować to na tych dwóch urządzeniach żeby działało to było by super, bo instrukcja na trzepaku, przyznaje się mam trochę doświadczenia w tematach sieciowych, ale to co zostało tam opisane chyba mnie przerosło. Jestem gotowy sypnąć kasą jeśli komuś się uda to skonfigurować żeby dziłało wszystko tak jak na FunBoksie od Orange 🙂


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 64
  • 66
  • 1

Problem z konfiguracją TV na routerze Draytek Vigor 2952

Czy ktoś już może testował rozwiązanie Orange TV na routerach Draytek?

 

Próbowałem już różnych metod, i póki co nie udało mi się nigdy zestawić działającej sesji, próbowałem Wariant 2 z tego poradnika ale nic nie działa: Orange FTTH Triple Play na własnym sprzęcie - Trzepak.pl

 

Byłbym wdzięczny za informację, jakąkolwiek, bo to co do tej pory było w na forach nic nie działa.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173