Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z IPTV pixelizacja FunBox 6 1Gb/s

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 14
  • 0

Problem z IPTV pixelizacja FunBox 6 1Gb/s

Witam serdecznie, mam nadzieję że będzie w stanie mi ktoś pomóc. Jestem już zdesperowany. Posiadam usługi Orange Love Premium ( Światło 1Gb/s + ONT Nokia + FB 6) od ponad roku. Od mniej więcej 4 tygodni podczas korzystania z Internetu (Netflix, YT, ściąganie plików) rwie mi strasznie TV (pixelizacja), zarówno dekoder główny jak i multiroom. Dekodery połączone na sztywno kablem. Sieć jest wybudowana w ramach Programu POPC przez INEA woj. wielkopolskie. Pieczę techniczną sprawuje Fiber 1 z ramienia INEA. Zgłosiłem przez MO na Czacie usterkę, przyjechał technik z Fiber 1. Sprawdził wszystko co da się sprawdzić. Wszystko podłączone poprawnie. Wymienił ONT i FB6, bez zmian, problem nadal występuje. Resety dekoderów też nic nie dały. Rozłożył ręce i przerzucił zlecenie do Orange. Orange zamyka zlecenie twierdząc że to nie ich sieć. Zgłaszam drugi raz i analogicznie dzieje się to samo. Dzwoni technik z Fiber 1 przerzuca do Orange a Orange zamyka. Mnie jako konsumenta mało interesuje czyja to sieć. Płacę nie małe pieniądze a nie mogę korzystać z neta podczas oglądania TV. Czy ktoś może zna odpowiedź dlaczego tak się dzieje? Dla podpowiedzi dodam że jak oglądam coś z chmury Orange na PVR na dekoderze Samsung to problem nie występuje, tylko podczas oglądania na żywo TV. Kolejna sprawa że rwie telewizję dopiero jak internet rozkręci się powyżej 300mb/s, przy mniejszych prędkościach wszystko jest ok. Czy może ktoś z Orange mógłby zająć się moim problemem? Z góry dziękuję.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1460
  • 7457
  • 55

Problem z IPTV pixelizacja FunBox 6 1Gb/s


@agat13napisał(-a)

@wezyriusz  dekodery korzystają z pasma niezależnego od netu


To nie jest prawda. Należałoby napisać, że usługa TV nie ogranicza usługi internetowej do ONT/FB. Później, w sieci lokalnej (lub w tym przypadku na połączeniu ONT-FB), ograniczenia mogę występować.

 

@wezyriuszJeżeli do tej pory było dobrze to winiłbym infrastrukturę operatora.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

16 ODPOW. 16

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Problem z IPTV pixelizacja FunBox 6 1Gb/s

@wezyriusz 

Myślę że to jednak problem jest u Ciebie. Takie objawy są kiedy nie ma dobrego zarządzania pasmem w LAN albo któryś z elementów po drodze między FB a dekoderem szwankuje.

Napisz trochę więcej o topologii Twojej sieci to może uda się coś wymyślić.

 

Konfiguracja przy której nic takiego się dziać nie może to taka, w której każdy z dekoderów osobnym kablem jest podłączony do FB a reszta LAN wisi na trzecim kablu niezależnie do FB wpiętym.

Jeśli mógłbyś choć na próbę tak to połączyć i sprawdzić czy problem nie zniknie, to miałbyś odpowiedź czy winien jest dostawca czy konfiguracja u Ciebie.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 14
  • 0

Problem z IPTV pixelizacja FunBox 6 1Gb/s

Sieć zbudowana przez Dewelopera. Nie jest jakoś szczególnie skomplikowana. W salonie i sypialni mam gniazda sieciowe. Wszystkie kable zbiegają się w jedno miejsce w korytarzu, tam właśnie mam gniazdo optyczne + ONT i FB 6 i skrętki do każdego z pokoju. Dodam że rwanie TV występuje nawet jak Samsung ICU 100 połączę przez Wifi z FB 6. Druga kwestia. Pofatygowałem się i kupiłem zarobiony kabel sieciowy w media expert 10 m. Odpinam wszystko z FB 6. Podpinam tylko dekoder Samsung ICU 100 na "krótko" tym kablem. Odpalam YT na komórce w HD i rwie TV. Sprawdziłem już wszystkie możliwości. 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Problem z IPTV pixelizacja FunBox 6 1Gb/s


@wezyriusznapisał(-a)

Sieć zbudowana przez Dewelopera. Nie jest jakoś szczególnie skomplikowana. W salonie i sypialni mam gniazda sieciowe. Wszystkie kable zbiegają się w jedno miejsce w korytarzu, tam właśnie mam gniazdo optyczne + ONT i FB 6 i skrętki do każdego z pokoju. Dodam że rwanie TV występuje nawet jak Samsung ICU 100 połączę przez Wifi z FB 6. Druga kwestia. Pofatygowałem się i kupiłem zarobiony kabel sieciowy w media expert 10 m. Odpinam wszystko z FB 6. Podpinam tylko dekoder Samsung ICU 100 na "krótko" tym kablem. Odpalam YT na komórce w HD i rwie TV. Sprawdziłem już wszystkie możliwości. 


W takim razie nie wiem co Ci poradzić. Mogę tylko napisać że tak nie powinno być. U  mnie tak się nie dzieje. Mogę jednocześnie speedtest odpalić i oglądać TV w 4k i nic się nie tnie a speedtest jest na wartosciach nominalnych. Co prawda mam usługę bezpośrednio od Orange i tylko 300/50 w dodatku bez multiroom i FB3 a nie FB6 i bez ONT ale to nie powinno ważyć.

Molestowałbym konsultantów na czacie, przecież tak nie powinno być.

 

PS. Ewentualnie jeszcze połączenie ONT-FB6 może szwankować, ale skoro wymieniałeś oba to pewnie i kabelek sprawdzili... Może wymień go na próbę na ten nowy? Choć pewnie już tego próbowałeś...

 

PPS. Jeszcze jedna rzecz mi przyszła do głowy. Masz większy internet wykupiony, w kabelkach nie ma tyle marginesu co u mnie. Może saturujesz połaczenie ONT-FB internetem i nie starcza już miejsca na TV? Jeśli taki jest mechanizm to musisz ("sztucznie") obciąć sobie pasmo na internet tak, żeby starczyło miejsca na TV... To może jednak nie być takie proste bo FB sam nic z tym nie zrobi. Oczywiście YT nawet w HD nie może w żaden sposób zabrać aż tyle więc nie do końca to się zgadza.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52625
  • 602

Problem z IPTV pixelizacja FunBox 6 1Gb/s

@wezyriusz  dekodery korzystają z pasma niezależnego od netu. Według mnie występuje niezrownowazżenie na którymś elemencie sieci. Jeśli wymieniłeś kabel ETH pomiędzy ONT, a modemem jest jeszcze możliwość, że nie wyrabia ONT bo ma no brudne styki ma patchcordzie optycznym. Przy ONT tego nie sprawdzisz... Jeśli nie boisz się testów zawsze możesz podpiąć modem bez, ONT i sprawdzić poziom mocy w snu modemu po przestawieniu na wejście optyczne sygnału. Jednak to zabawa i wezwał bym techników, aby wykonali pomiary FTTH

Według mnie kluczowym problemem jest duże obciążenie łącza i reakcja urządzeń sieci


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1460
  • 7457
  • 55

Problem z IPTV pixelizacja FunBox 6 1Gb/s


@agat13napisał(-a)

@wezyriusz  dekodery korzystają z pasma niezależnego od netu


To nie jest prawda. Należałoby napisać, że usługa TV nie ogranicza usługi internetowej do ONT/FB. Później, w sieci lokalnej (lub w tym przypadku na połączeniu ONT-FB), ograniczenia mogę występować.

 

@wezyriuszJeżeli do tej pory było dobrze to winiłbym infrastrukturę operatora.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 14
  • 0

Problem z IPTV pixelizacja FunBox 6 1Gb/s

Tak było dobrze przez półtora roku. Wcześniej miałem FB 3.0 i wszystko działało a od marca mam FB 6. Problem jest od kilku tygodni. W mojej sieci domowej nic się nie zmieniło. Sprawdzałem wszystko co mogę sprawdzić (wymiana kabli) wyłączyłem nawet na testy WiFi w FB żeby nie generować zakłóceń. W sieci podpięte tylko dekoder, laptop. Widoczne pixele przy robieniu speed test. Laptop połączony na kablu. Już brakuje mi pomysłów. Co do części optycznej nie chce za bardzo grzebać jedynie co zrobiłem to wymieniłem patchcord optyczny między gniazdkiem a ONT i bez zmian. 

 

584471D9-0B05-46F5-93D1-C1CFBED6878D.jpegB20B28A4-E855-486B-8E6B-52D6CC55EC48.jpeg


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Problem z IPTV pixelizacja FunBox 6 1Gb/s

@wezyriusz  też bym stawiał na taką tezę co kolega @Samotnick  (winna może być infrastruktura).


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Problem z IPTV pixelizacja FunBox 6 1Gb/s

@wezyriusz 

Czy nie pisałeś że masz 1Gbps? To coś tu się nie zgadza, speedtest pokazuje znacznie mniej.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 14
  • 0

Problem z IPTV pixelizacja FunBox 6 1Gb/s

Tak, mam na umowie 1Gbs. Natomiast prędkości na speed testach to realnie 500-600 Mb/s. W domu mam dość stare urządzenia więc nigdy nie zwracałem na to uwagi. A tutaj może być przyczyna ?