Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Polsat Seriale - problem z ekranem

ROZWIĄZANE

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 18
  • 1

Polsat Seriale - problem z ekranem

@agat13 No na satelicie pewnie jest okej bo za sygnał odpowiada Polsat. Tutaj po prostu wygląda że komuś wcisnął się w Orange zły przycisk i kanał ma ustawione na sztywno skalowanie do 4:3 przez co są pasy ale obraz nie jest wyświetlany w całości i ściśnięty jak przy innych kanałach tylko są ucięte boki.

Teraz na Bundych obraz sam w sobie ma dobre proporcje bo to stary serial jeszcze w 4:3 ale logo i oznaczenie wiekowe już ucięło. Podczas reklam powinno przełączyć się na 16:9 a jest dalej na sztywno 4:3 co powoduje ucięte napisy i część obrazu. 

Anonim

Nie dotyczy

Polsat Seriale - problem z ekranem

Ty masz TV Sat, a w wątku wyraźnie zaznaczyłem, że problem dotyczy IPTV, czyli światłowodu.

Infolinia nic z tym niestety nie zrobi, bo nie jest to od nich zależne w najmniejszym stopniu


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Polsat Seriale - problem z ekranem

@Anonim Dałem przykład i opisałem jak to jest u mnie tyle, że na innym kanale, więc problem dotyczy obu systemów odbioru tv.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 43
  • 33
  • 0

Polsat Seriale - problem z ekranem

też tak mam od 4 dni na początku było dobrze potem przez 2 dni rano było dobrze a wieczorem źle teraz jest przez cały czas nie wiem czy to polsat tak transmituje czy coś w orange się poknociło .


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 18
  • 1

Polsat Seriale - problem z ekranem

@agat13 Niee, nie chodzi o samo nadawanie starszych audycji w formacie, w którym zostały nagrane czyli w 4:3. Na TV 6 jest poprawnie ustawiony format i mimo że audycje są w 4:3 to już na przykład logo kanału jest widoczne bo nałożone na pasy. To jest normalne i tak to ma wyglądać. Chodzi o to, że na Polsacie Seriale w IPTV ten format jest na sztywno nadany przez co teraz lecą produkcję w 16:9 i są chamsko ucięte. Pasy są tak jakby nałożone na obraz i zasłaniają część obrazu.

Teraz lecą Gliniarze i jest ucięty fragment napisu, widać tylko "Arze" 🙂

@Dariusz725 to wina Orange bo na satelicie jest wszystko dobrze z tego co koledzy wyżej piszą. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Polsat Seriale - problem z ekranem

@Sztywny311 No, teraz już wiem w czym rzecz. Zabieram się za wyjaśnianie 😁


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Polsat Seriale - problem z ekranem

@Anonim @Sztywny311  Sprawa załatwiona. Był gdzieś błąd na sofcie. Zweryfikujcie czy działa poprawnie.

Pozdrawiam

Anonim

Nie dotyczy

Polsat Seriale - problem z ekranem

Jest wszystko okej 😉
Dzięki!


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Polsat Seriale - problem z ekranem

@Anonim Naprawdę nie ma za co..Są w Orange ludzie, którzy bardzo chętnie pomagają w takich nietypowych sprawach i robią to z pasją. Są wrażliwi na wszelakie "buble", które czasem i najlepszym się zdarzą. Jak widzisz, kwestia ich znać 🙂 bo na pomoc zawsze można liczyć


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 43
  • 33
  • 0

Polsat Seriale - problem z ekranem

ok ale nie rozumiem dlaczego błędami dla całej sieci nie zajmują się technicy czy informatycy , nie kontrolują tylko klienci muszą ciągle zajmować się naprawą a to oprogramowania w  dekoderze a to coś nie działa , a to program pikselizuje . a to czarne pasy za co oni biorą pieniądze. W poniedziałek zadzwoniłem na infolinie przełączono mnie na techniczną bo na zwykłej nic nie wiedzieli , na technicznej ciągle każą resetować modem jakby to coś pomogło , w końcu  przyjęli  zgłoszenie , wczoraj wieczorem jak było już naprawione zadzwonił ktoś w sprawie zgłoszenia i o dziwo zadaje pytanie co się dzieje , no ręce opadają , po prostu obsługa pierwsza klasa i tak zawsze było od początku jak jeszcze było tp a teraz niby zagraniczna firma a obsługa jak w dobie komunizmu .