Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Polsat Seriale - problem z ekranem

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

Polsat Seriale - problem z ekranem

Cześć,

 

Jak wiemy - niedawno do oferty Orange dodany został kanał Polsat Seriale HD.

Niemniej jednak, o ile na początku było dobrze - o teraz mam dwa 10 cm-owe paski po lewej i prawej stronie ekranu. Nie widać loga, nie widać całego programu - dodam, że to dzieje się tylko na tym kanale.
Żaden inny nie ma tego problemu. Dodatkowo wykluczam problemy z ustawieniami od strony telewizora.

 

Problem leży albo po stronie Orange, albo po stronie Polsatu.

 

Też tak macie?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52625
  • 602

Polsat Seriale - problem z ekranem

@Anonim @Sztywny311  Sprawa załatwiona. Był gdzieś błąd na sofcie. Zweryfikujcie czy działa poprawnie.

Pozdrawiam

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

22 ODPOW. 22

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Polsat Seriale - problem z ekranem

@Anonim sprawdz w ustawieniach obrazu na swoim dekoderze jaki masz ustawiony format obrazu. Najczesciej powinno byc 16:9. Przy innym formacie obraz może być przycięty.

Anonim

Nie dotyczy

Polsat Seriale - problem z ekranem

Jak już mówiłem - wszystko od strony telewizora i dekodera jest okej, bo dosłownie każdy inny kanał jest wyświetlany prawidłowo. Nawet gdyby było to skalowanie ze strony deko/TV to po prostu obraz zostałby przycięty całkowicie (tak przynajmniej działało to do tej pory u mnie) - a tutaj obraz jest wyświetlany tak jakby cały, ale części prawa i lewa około 10 cm, są po prostu zacięte czarnymi paskami.

 

To występuje na UHD88 oraz na ICU100 przy telewizorze 4K. Więc problemy z konfiguracją u siebie wykluczam.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Polsat Seriale - problem z ekranem

Kanał jest emitowany w dynamicznym formacie 4:3 lub 16:9. Musisz mieć gdzieś rozciąganie lub spłaszczenie włączone (lub coś podobnego). Próbowałeś ustawić obraz na 100%?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Polsat Seriale - problem z ekranem

@Anonim zrob wiec zgloszenie https://www.orange.pl/view/kontakt i niech sie temu przyjrzą. Moze faktycznie cos u nich nie tak. 

Anonim

Nie dotyczy

Polsat Seriale - problem z ekranem

W telewizorze sprawdzałem - brak żadnych zmian przy różnych konfiguracjach.
W dekoderze UHD88 nie mam możliwości z tego co widziałem zmienić rozdzielczości (kombinacja żółty-niebieski-żółty-niebieski nie daje mi takiej możliwości) - a w ICU100 wszystko jest ustawione poprawnie.

 

I niestety nic to nie daje. Coś się gdzieś popsuło - na początku było wszystko okej (bodajże 2-3 dni po wprowadzeniu tego kanału w HD) - od jakiegoś czasu po prostu jest tak jak jest.

 

Nie pomaga reset dekodera do ustawień fabrycznych.

Co do zgłoszenia, myślisz, że to coś da? Jakby ktoś mógł sprawdzić, czy ma ten sam problem u siebie - byłbym wdzięczny.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Polsat Seriale - problem z ekranem


@Anonimnapisał(-a)

Co do zgłoszenia, myślisz, że to coś da? 


Mysle ze da 🙂

https://www.orange.pl/omnibook/problemy-z-telewizja-orange

 

Jeśli wykonałeś powyższe czynności i nadal nie masz dostępu do niektórych kanałów skontaktuj się z nami.

😉


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52625
  • 602

Polsat Seriale - problem z ekranem

@Anonim Orange retransmituje tylko to,co otrzymuje z platformy. Są niestety  rozbieżności w tej kwestii w różnych telewizjach. U mnie TV6 ma takie pasy z boków, a Polsat Seriale jest ok. Mam tv Sony i za pomocą ustawień guziczka na pilocie mogę zmieniać tryb wyświetlania obrazu. Od formatu "pełny" gdzie mam pasy, " zoom" gdzie pasów nie ma ale obcina ekran u góry i na dole, "rozszerzony" strasznie rozciągnięty na boki,... Te same ustawienia działają dla Polsatu seriale, ale tam nie mam co likwidować,bo nie mam pasów.

Zerknij u Siebie. Na formatu nie ma rady. 

Przynajmniej tak myślę 🙂


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 18
  • 1

Polsat Seriale - problem z ekranem

Technicy coś zwalili i ten kanał nadawany jest na sztywno w złych proporcjach. Przynajmniej tak jest w IPTV. Efektem jest uciecie boków i nadawanie w formacie 4:3 i brak części obrazu. 

Mam dekoder WHD 80

Swoją drogą Panowie wyżej u was ten kanał w tym momencie dobrze nadaje? Bo to byłaby ciekawa sytuacja że tylko na części tv tak sie dzieje.

Czy jednak jest tak samo jak ostatnio, gdzie próbowano wmówić mi i jeszcze kilku osobom że ten kanał nadaje w HD mimo że w tamtym momencie nie nastąpiła jeszcze podmiana wersji z SD. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52625
  • 602

Polsat Seriale - problem z ekranem

@Sztywny311  Opisałem, że Polsat Seriale jest ok, a TV6 ma boczne pasy. Zaznaczam że mam tv sat z Orange