Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange TV Go i Chromecast


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 12
  • 67
  • 0

Orange TV Go i Chromecast

Dlaczego nie da się wysłać obrazu na urządzenie Chromecast?

Mam taki use-case. Dla jednego z podróżujących domowników zakupiłem Chromecast - w pokojach hotelowych dostępny jest zazwyczaj tylko telewizor z HDMI. Aby pominąć WiFi hotelowe, Chromecast podłączony jest do hotspotu na telefonie z Androidem, a ten do LTE Orange. Sama aplikacja Orange TV Go działa na telefonie bez problemu, można oglądać telewizję na żywo. Nie ma niestety opcji Cast, natomiast przy próbie rzutowania ekranu na telewizor wyskakuje błąd (coś o tylko jednym ekranie).

________________
* Przeniesione z działu AMA - Orange TV Go – moderator Kinga

13 ODPOW. 13

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52434
  • 702

Chromecast

@p0wertiger być może apka Orange TV Go ma blokadę przesyłania obrazu na inne urządzenie. Sprawdzana była inna apka z przesyłem obrazu na TV?


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 12
  • 67
  • 0

Chromecast

Ten post został założony w sekcji AMA, więc kierowałem go do ekspertów Orange. To, że jest zablokowane, wynika niejako z mojego opisu 😛 Pytanie czy celowo, czy to błąd.

Inne aplikacje na tym telefonie, które wspierają Chromecast, w tym rzutowanie ekranu z Google Home, działają poprawnie.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52434
  • 702

Chromecast

@p0wertiger jeżeli chcesz porozmawiać z ekspertami AMA, to musisz poczekać na takie wydarzenie. Te co są zapisane na NO, to archiwum, dla tego Twój temat został przeniesiony z AMA do innego działu. Śledź forum, to trafisz na AMA, co jakiś czas są organizowane przez Zespół NO.

 

Co do apki Orange TV Go to raczej celowe blokowanie i dbanie o treści dostarczane w apce.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Chromecast

Lub poprosić kogoś z Zespołu NO na PW o dostarczenie zapytania do Ekspertów AMA. 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 12
  • 67
  • 0

Chromecast

 


@ketrasaArturnapisał(-a)

 

Co do apki Orange TV Go to raczej celowe blokowanie i dbanie o treści dostarczane w apce.


Ale cały ekosystem Chromecast i tak nie umożliwi wycieku treści, przecież dostarczając treść przez aplikację Orange TV Go mamy już po drodze jakieś zabezpieczenia, oryginalny Chromecast od Google raczej na pewno jest odpowiednio zabezpieczony, a po drodze jest jeszcze HDMI z HDCP, więc to raczej wada aplikacji - brak w funkcjonalności, niż konieczność ochrony treści. Jeżeli klient posiada tylko telefon, a płaci za usługi, z których nie może skorzystać w cywilizowany sposób - na ekranie większym niż 5 cali... No nie jest fajnie.


Pracuję w Orange
  • 356
  • 485
  • 25

Orange TV Go i Chromecast

Ta funkcja jest zablokowana w Orange TV GO.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 12
  • 67
  • 0

Orange TV Go i Chromecast


@Matnapisał(-a)

Ta funkcja jest zablokowana w Orange TV GO.


Dzięki za odpowiedź. Może zgłosić jako pomysł odblokowanie? 🙂

Opisałem powyżej cały ekosystem. Jako przykład mogę podać wszystkie platformy streamingowe: HBO GO, Netflix, Prime Video, Player, IPLA itd. Wszystkie mają Cast.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52434
  • 702

Orange TV Go i Chromecast

@p0wertiger możesz założyć pomysł, ale skoro apka specjalnie jest zablokowana, to na pewno nie odblokują tej opcji. Będzie zasłanianie się ochroną treści itp.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

Chromecast

@p0wertiger 

Zdaje się że chodzi o politykę marketingową operatora. Ta aplikacja GO jest z założenia tylko i wyłącznie dla urządzeń mobilnych. Orange nie daje się przekonać że TV jest mobilny. Dla nowych umów ta usługa jest za darmo.