Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange IPTV - Kilka Pytań

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 49
  • 247
  • 0

Orange IPTV - Kilka Pytań

Mam obecnie abonament w Canal+, płacę 150 zł miesięcznie. Oferta ta jednak mnie nie satysfakcjonuje i chciałbym zmienić operatora po zakończeniu obecnej umowy. Akurat Orange a w zasadzie sieć Nexera skończyła kłaść światłowód w mojej miejscowości, i zainteresowałem się ofertą Orange. Skorzystałem już z opcji Orange Love Mini (komóra+internet 300 mb/s). Wszystko spisuje się super, nie mam zastrzeżeń. W przyszłości dołożył bym sobie jeszcze telewizję bo ceny pełnego pakietu Orange Love są naprawdę atrakcyjne. Jednak mam co do telewizji kilka pytań:

1. Jak z jakością obrazu? Wiem że każdy ma inne wrażenia ale chciałbym wiedzieć czy jakość jest     porównywalna do satki.

2. Czy zdarzają się jakieś częste awarie, przerwy w dostępie do telewizji, zawiechy itp.?

3. Zapoznałem się już z Multinagrywarką, wiem na których kanałach ona działa. Nie wiem jednak czy można nagrywać kilka kanałów jednocześnie?

4. Czy na kanale który nie ma funkcji multinagrywarki np. na Polsacie jest TimeShift? Czy można zapauzować program i potem go wznowić od tego samego momentu?

5. Jak oceniacie dekoder IWU 200? Są z nim jakieś problemy?

 

Może za dużo tych pytań ale lubię wiedzieć w co się pakuje, szczególnie że trzeba podpisać cyrograf na 24 miesiące.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 42
  • 79
  • 2

Orange IPTV - Kilka Pytań

  1. 1.jakosc zadowalajaca
  2. 2.od 10 lat mam tv od Orange najpierw neostrade do 80mb/s od prawie 5 lat swiatelko ..jak dobrze pamietam mialem ze 2 razy problem z netem i co za tym idzie z tv....
  3. 3.Juz teraz ale moge sie mylic 4 nagrywasz a 1 mozesz ogladac jednoczesnie
  4. Z tego co wiem mozna cofac pod warunkiem ze masz tem program właczony 
  5. Polecam ICU 100...tak jak pisza poprzednicy mozna podpiac dysk

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

12 ODPOW. 12

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12793
  • 52635
  • 604

Orange IPTV - Kilka Pytań

@Ozzy_666 

1 niektórzy twierdzą, że dobry talerz i konwerter satelity dają lepsza jakość, ale i to zależy od kabla od konwertera do dekodera i samego dekodera

2 nie, ale czasem tak.. To zależy od obciążenia sieci, instalacji między dekodera a modemem w domu i szczęścia

4 można, ale lepiej nagrać

5.. Lepiej weź ICU 100

3. można jeśli się nie mylę, to nagrywać można trzy i jednocześnie jeden oglądać

 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Orange IPTV - Kilka Pytań

@Ozzy_666  wszystko jak pisze kolega @agat13 , przyłączam się co do dekodera jeśli będziesz wybierał to weź ICU 100 + własny dysk to najlepsze rozwiązanie (lepsze niż multinagrywarka) nagrywasz co chcesz, cofasz do którego miejsca potrzebujesz i trzymasz nagrania tak długo jak Ci się podoba.

PS.

Tak przy okazji co za pakiet posiadasz w Canal+ że płacisz 150 zeta 😱 ? czyżby VIP?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 49
  • 247
  • 0

Orange IPTV - Kilka Pytań

Mam Superpremium za 99,99 zł ale do tego 2xMultiroom za 20 zł i Multi Man Packa za 20 zł to już 139,99 zł ale mam czynsz za 4K UltraBoxa 10 zł. Podsumowując wychodzi 149,99 zł. 

Mając ICU 100 plus własny dysk można nagrywać co się chce? 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Orange IPTV - Kilka Pytań

Tak możesz nagrywać co chcesz.

PS.

Ale wiesz że jak kończy się umowa w C+ to możesz negocjować nowe warunki, podstawa to złożenie wypowiedzenia, na pakietach i mr za wiele nie ugrasz ale już z czynszu za deka można zejść do zera.

Poza tym tego co masz nie uzyskasz w Orange w tej cenie (wiem co piszę, jestem w C+ i niejednokrotnie porównania robiłem i zawsze na plus z ceną wychodzi C+, więc poszedłem na kompromis i światełko mam pomarańczowe a tv w Canal+ sat).


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Orange IPTV - Kilka Pytań

1. porównywalna, na + dla IPTV przy złej pogodzie

2. nie ma neta - awaria modemu, internetu = brak TV, czy często ? różnie, ale np. u mnie bardzo rzadko

3. Można

5. Brak możliwości podłączenia dysku, jak masz ICU 100 nagrywasz wszystko ale musisz podpiąc swój dysk


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 49
  • 247
  • 0

Orange IPTV - Kilka Pytań

Wiem. Jestem użytkownikiem również innego forum 😉 Chciałbym zrezygnować z kanałów Premium, sportu nie oglądam a oferta filmowa jest słaba. Wystarcza mi Netflix. Jedynie Multiman Packa bym chciał sobie zostawić. Zobaczymy przy przedłużeniu czy C+ pójdzie na obniżenie abonamentu szczególnie że schodzę z wysokiego pułapu. Jeśli nic z negocjacji nie wyniknie to mam wyjście awaryjne - Orange IPTV. Bo do Polsatu nigdy nie wrócę.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Orange IPTV - Kilka Pytań

@Ozzy_666  czyli na temat Canal+ nie muszę nic więcej pisać, wszystko wiesz, tak mi się kojarzy Twój nick (chyba masz taki sam na SK, dobrze kminię?)


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 49
  • 247
  • 0

Orange IPTV - Kilka Pytań

Zgadza się 😉


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5378
  • 21548
  • 174

Orange IPTV - Kilka Pytań


@Ozzy_666napisał(-a)

...

1. Jak z jakością obrazu? Wiem że każdy ma inne wrażenia ale chciałbym wiedzieć czy jakość jest     porównywalna do satki.

 

Przez miesiąc porónywałem C+ z SAT i IPTV od Orange na tym samym TV (plazma 55" HD). Poza kilkoma egzotycznymi kanałami nie zauważyłem żadnej różnicy jakości. Jeśli już to raczej na korzyść IP TV, ale to naprawdę bardzo subiektywne wrażenie. Natomiast te kilka egzotycznych przypadków nadawało na IP TV w znacznie słabszej rozdzielczości niż na SAT, różnica była aż nadto oczywista (na forum zapewne są gdzieś jeszcze fotki ilustrujące ten fakt, trzeba poszukać).

 

2. Czy zdarzają się jakieś częste awarie, przerwy w dostępie do telewizji, zawiechy itp.?

 

Przez ostatnie dziewięc miesięcy była jedna awaria ale trwała tak krótko, że nie wiedziałbym o niej gdyby nie forum. Dekoder, jeśli jest sprawny, to nie zawiesza się regularnie, ale w porównaniu ze sprzętem od C+ jest ciut mniej stabilny.

 

3. Zapoznałem się już z Multinagrywarką, wiem na których kanałach ona działa. Nie wiem jednak czy można nagrywać kilka kanałów jednocześnie?

 

W multinagrywarce możesz zarezerwować dowolną liczbę "nagrań". Nie musisz nawet mieć włączonego dekodera.

 

4. Czy na kanale który nie ma funkcji multinagrywarki np. na Polsacie jest TimeShift? Czy można zapauzować program i potem go wznowić od tego samego momentu?

 

W porównaniu z podobną funkcjonalnością w dekoderach C+ to TimeShift działa bardzo kiepsko. Teoretycznie można tak zrobić na wszystkich kanałach, ale działa to bardzo problematycznie. Na niektórych kanałach działa też "oglądanie od początku" albo generalnie "oglądanie programu który już się skończył dawno temu". Kanały te są w miarę prosto identyfikowalne, ale oczywiście(?) te trzy listy ("multinagrywarka", "od początku" i "historyczne") nie pokrywają się. Dodatkowo, na niektórych kanałach, w żadnym z tych trybów nie działa przewijanie do przodu. Kanały te w żaden sposób nie są a priori oznakowane.

 

5. Jak oceniacie dekoder IWU 200? Są z nim jakieś problemy?

 

Wszystkie dekodery IP TV oceniane są bardzo krytycznie. Jest na ten temat sporo w dziale: https://nasz.orange.pl/t5/Pozostale-urzadzenia/bd-p/Pozostale_urzadzenia

Wszystkie poza tym nowym androidowym mają ten sam, bardzo krytykowany interfejs, ale różnią się w szczegółach.

Osobiście miałem IWU200, zmieniłem na ICU100 i nie żałuję. Mogę nagrywać co chcę i przewijać kiedy chcę. Ngrywać można nawet pięć na raz. Chyba że w 4k, to wtedy tylko dwa. Do IWU200 nawet nie podłączysz zewnętrznego źródła multimediów. ICU100 potrafi odtwarzać z USB, DLNA i Netflixa. Za to IWU200 ma HDR, a ICU100 nie.

 

Może za dużo tych pytań ale lubię wiedzieć w co się pakuje, szczególnie że trzeba podpisać cyrograf na 24 miesiące.


Oczywiście, lepiej pytaj teraz. Przejrzyj też forum, sporo podobnych pytań już padło.