Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Odstapienie od umowy

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 10
  • 0

Odstapienie od umowy

Chciałabym podzielić się z wami i prosić o radę w mojej sytuacji. Mam pakiet orange love z internetem Neostradą, dwa telefony komórkowe, stacjonarny i TV. Za cały pakiet płaciłam około 169 zł w tym dodatkowo płatny pakiet tv canal+ za 29,99 zł. Wszystko ok, byłam zadowolona przez parę dobrych lat. Pod koniec czerwca zadzwoniła do mnie Pani z Orange i zaproponowała zmianę na korzystniejszą umowę, bo zyskam dzięki temu nowy nowoczesny  dekoder i więcej kanałów, oraz obniżą mi rachunek o 30 zł. Zgodziłam się oczywiście, podpisałam umowę przez internet, nie czytając, bo pliki przesłane na maila nie chciały się otworzyć. Dekoder przyszedł 28 czerwca i już po godzinie od odbioru stara karta została zablokowana. Po podłączeniu nowego na próbę zorientowałam się, że brakuje dużo programów i zmiana ta polegała na tym, że odłączyli mi ten dodatkowy pakiet i z stąd ta różnica w cenie. Nowy dekoder nieczytelny brak wielu opcji, wkurzyłam się i odłączyłam, zapakowałam i 1lipca wysłałam z powrotem, z prośbą o  przywrócenie mi umowy na poprzednich zasadach i odstąpienie od nowej umowy. Czekam do dzisiejszego dnia, dzwoniłam ze trzy razy i nic nie poradzą trzeba czekać czekam już trzeci tydzień na podłączenie tv i odblokowanie starej karty i nic. Co robić w tej sytuacji?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18400
  • 52623
  • 705

Odstapienie od umowy

@dializ niestety teraz trzeba cierpliwie czekać. Warto też dowiadywać się co jakiś czas na infolinii lub czacie, na jakim etapie jest odstąpienie. Warunki wypełnione poprawnie, to odstąpienie nastąpi.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18400
  • 52623
  • 705

Odstapienie od umowy

@dializ zakładam, że formularz odstąpienia został dołączony z umowy lub wzór pobrany z salonu Orange i odesłany z otrzymanym urządzeniem na adres magazyn centralny:

 

Ceva Magazyn Centralny Orange Polska S.A.

ul. Południowa 2

05-850 Ołtarzew

z dopiskiem "Odstąpienie".

 

Tu informacje, jak odstąpić od umowy z oświadczeniem odstąpienia:

https://www.orange.pl/omnibook/odstapienie-od-umowy-na-uslugi-orange

 

Umowę w pliku można otworzyć kodem otrzymanym SMS-em na numer podany przy podpisywaniu umowy.

 

Jeżeli oświadczenie o odstąpieniu umowy oraz urządzenia otrzymane przy zawarciu nowej umowy zostały odesłane na magazyn centralny, to trzeba cierpliwie czekać. Może analiza potrwać 2-4 tygodnie. Po przyjęciu odstąpienia od umowy, powinny być przywrócone poprzednie warunki umowy.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 10
  • 0

Odstapienie od umowy

Tak oczywiście,  pobrałam ze strony wypełniłam i odesłałam razem z dekoderem i nową  kartą oraz załączyłam też razem swoją  prośbę o przywrócenie do poprzedniego stanu.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18400
  • 52623
  • 705

Odstapienie od umowy

@dializ niestety teraz trzeba cierpliwie czekać. Warto też dowiadywać się co jakiś czas na infolinii lub czacie, na jakim etapie jest odstąpienie. Warunki wypełnione poprawnie, to odstąpienie nastąpi.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12916
  • 53078
  • 611

Odstapienie od umowy

@dializ  ja bym wysłał poleconym reklamachlje na adres do korespondencji w Skierniewicach z dokładnym opisem sprawy i faktów z terminami. Zażądałbym odsłuchu  rozmowy handlowej i sprawdził  czy mam maila z nieotwieralnymi plikami. To I zawartość pakietów oraz ich cena jest powodem do zgłoszenia reklamacji I żądania przywrócenia usług w starej formie 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 10
  • 0

Odstapienie od umowy

Dziękuję, cały czas to słyszę, zadziwia fakt, że jak zablokować to można w ciągu godziny, a w drugą stronę to musi trwać  aż tyle czasu? Dajmy na to - może akurat w tym dniu nie miałam czasu lub ochoty na rozpakowywanie i uruchamianie nowego dekodera. Może bym to zrobiła po dwóch dniach np. Dla mnie to akurat tak bardzo nie przeszkadza ten brak tv bo często nie mam na nią czasu, ale już dla mego męża, który jest na rencistą i unieruchomiony trochę ruchowo to już tak. Codziennie wysłuchuję narzekań na jej brak, bo jest odcięty od wiadomości.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5466
  • 22018
  • 179

Odstapienie od umowy


@dializnapisał(-a)

...

Codziennie wysłuchuję narzekań na jej brak, bo jest odcięty od wiadomości.

...


IMHO wiele nie traci, ale skoro to takie ważne to przecież można tymczasem podłączyć dekoder naziemnej TV. Taki dekoder można dostać praktycznie za darmo, bo władze dopłacają (przynajmniej do końca 2022 roku). Nawet nie trzeba wychodzić z domu.

https://www.gov.pl/web/gov/zloz-wniosek-o-dofinansowanie-do-dekodera-dvbt2

 

Anonim

Nie dotyczy

Odstapienie od umowy

@agat13 tak naprawdę ta zmiana weszła w życie zgodnie z warunkami umowy którą autor zaakceptował nawet jej nie czytając. Inna kwestia czy było to zgodne z rozmową telefoniczną.

 

Wysłanie odstąpienia powoduje uznanie umowy za niebyłą i jak już wspomniane wraca ona do poprzedniej wersji. Jednak to chwilę trwa a już w przypadku przejścia na DTH od z Canal+ niestety bywa problematyczne. 

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12916
  • 53078
  • 611

Odstapienie od umowy

@Anonim  jeśli obniżka miała wynikać z obcięcia platnego dodatkowo pakietu..dla mnie taniej, to znaczy mniej za to samo...