Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nie działa usługa TV Orange po ogólnej awarii internetu


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 21
  • 0

Nie działa usługa TV Orange po ogólnej awarii internetu

Przedwczoraj w mojej miejscowości była awaria światłowodu. Na następny dzień internet i tel. stacjonarny  już działał, ale TV nie działa do dzisiaj - czarna plansza na wszystkich kanałach i komunikat brak dostępu do tego kanału. Dekoder IWU200 miał robione przywracanie fabryczne. Reset też był kilka razy najpierw routera Funbox 3.0 a później dekodera, ale to też nic nie daje. Wczoraj o 10 zgłaszałem na czacie problem, ale dalej nie działa. Czy to 36h na naprawę to jest od momentu zgłoszenia czy od dnia roboczego? Więcej chyba nic w stanie nie można zrobić? Dekoder łączy się i przewodowo i bezprzewodowo z routerem. Przez ustawianie fabryczne straciłem tylko listę ulubionych a ustawianie tego i później układanie jest uciążliwe.

8 ODPOW. 8

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11376
  • 51

Nie działa usługa TV Orange po ogólnej awarii internetu

Jutro zgłoś na czat Orange problem z dekoderem.

Masz brak dostępu do wszystkich kanałów, może trzeba od nowa rejestrację przeprowadzić, jaki komunikat ci wyskakuje, daj więcej informacji, bo tak w ciemno zgaduję.

O problemach z dekoderem masz tu https://www.orange.pl/omnibook/dekoder-sagemcom-iwu-200


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Nie działa usługa TV Orange po ogólnej awarii internetu

@Berserker  czarne ekrany świadczą o braku wykreowanej usługi Ilub  transmisji. 

Zobacz w menu dekodera czy pobrał IP z modemu. Jak jest podłączony? Jeśli po kablu, zmień port na switchu modemu.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Nie działa usługa TV Orange po ogólnej awarii internetu

@Berserker 

Możesz jeszcze zrobić diagnostykę usługi z poziomu menu dekodera dostępnego pod D-C-D, ale obawiam się że to jednak jeszcze ciągle ta sama awaria, nie do końca naprawiona. Trzeba zgłaszać i domagać się informacji. Oczywiście nie od MAXa, czyli najwcześniej jutro rano na czacie.

Coś tam jest też o stanie usługi w menu FB3 - można rzucić okiem czy jest OK (wszystko na zielono) czy może coś w modemie nie do końca zaskoczyło. Ale skoro robiłeś już reset FB3 to nawet jeśli coś tam jest nie tak to we własnym zakresie tego nie naprawisz.

Wykupiona usługa musi działać - jeśli jest inaczej to masz prawo domagać się rekompensaty. To tez przez czat możesz próbować załatwić, ale najpierw niech naprawią usługę.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 21
  • 0

Nie działa usługa TV Orange po ogólnej awarii internetu

Komunikat: brak dostępu do tego kanału. Dekoder jest połączony różnie raz kablem raz wifi i wszystko działało - nie było problemu przy zmianie z kabla na wifi i na odwrót. Robiłem diagnostykę na kanale 998 i tam wszystko na zielono i przy kablu i przy  wifi tylko obraz i dźwięk na żółto. Wczoraj o 10 godzinie zgłaszałem przez chat orange - konsultantka zdalnie robiła od nowa rejestrację - nic nie dało, ale zgłosiła to i w zakładce moje sprawy pisze, że: problem z telewizją i naprawa do 36 h - nie wiem jak to się liczy czy od wczorajszego zgłoszenia czy od północy poniedziałku? Aha kilka osób z mojej miejscowości ma ten sam problem po awarii, że TV nie działa również to pisałem przy zgłaszaniu na czacie. W menu Funboxa  3.0 pozycja na szaro TV nieaktywna. To jakiej rekompensaty można się domagać  - to już druga awaria światłowodu w tym tygodniu?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11376
  • 51

Nie działa usługa TV Orange po ogólnej awarii internetu

@Berserker jeśli możesz i kabel LAN nie przeszkadza, to korzystaj z takiego połączenia z FunBox, bo jest nie zawodne, poczekaj do jutra, pewnie naprawią usterkę, coś tam z uprawnieniami jest nie tak i kanały w dekoderze nie działają.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Nie działa usługa TV Orange po ogólnej awarii internetu

@Berserker  czyli awaria globalna,  nic sam nie zrobisz, to po stronie Orange..


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 21
  • 0

Nie działa usługa TV Orange po ogólnej awarii internetu

Widzę, że zgłoszenie na mój orange trochę się zmieniło - pisze, że niby jutro wizyta technika w godzinach 14 - 16. Po co mi tu w domu technik - dekoder i funboxa będzie resetował?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11376
  • 51

Nie działa usługa TV Orange po ogólnej awarii internetu

Może technik sprawdzi na miejscu, co jest nie tak 😎