Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Multiroom i orange tv go


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2180
  • 12260
  • 55

Multiroom i orange tv go


@Jeziorkonapisał(-a)

Super informacja 😉

 

a główny dekoder, który byś polecił ?

 

Czy w drugim domu do ap podłączę te 2 dekodery przez wifi ?


Po wi-fi bez szans, zapchają cały ruch, takie coś robi się na kablu LAN, stabilnie jest i bezproblemowo, wi-fi dobre jest dla Laptopa czy telefonu.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5890
  • 23965
  • 202

Multiroom i orange tv go

@Jeziorko 

Dekodery są wszystkie na takich samych prawach, żaden nie jest "główniejszy". Osobiście używam ICU100 ze względu na to, że (oczywiście z tych nowszych) to jedyny umożliwiający nagrywanie na dysku. Opinii o poszczególnych dekoderach znajdziesz na NO do woli - poczytaj.

Co do podłaczenia po dwóch Stream 4k do AP (czyli po WiFi) to jestem ostrożnym optymistą ponieważ to są normalne dekodery androidowe - podłączą się do każdej sieci WiFi po wpisaniu hasła. W dodatku one mają sygnał dostarczany normalnym unikastem, zupełnie podobnie jak np. Netflix czy Disney+ (zresztą można te wszystkie aplikacje zainstalować i używać). Efektywnie obciążenie AP powinno być podobne jak przy dwóch osobach oglądających Netflixa na telefonach (oczywiście podłaczonych do tego samego AP). Naturalnie nie ma to jak połączenie kabelkiem, także w tym wypadku. Nawet świetne WiFi będzie gorsze niż kabelek. Od czasu do czasu dekoderowi zdarza się pogubić jeśli połączenie WiFi się "zgubi" - trzeba wtedy kilka klawiszy na pilocie wcisnąć. To może być trudne do ogarnięcia np. dla seniora. Na kabelku to się nie zdarza. Więc jeśli to ma działać, to AP musi być absolutnie niezawodny.

Zapychanie WiFi nie powinno w tym wypadku zachodzić, taki problem może występować tylko wtedy kiedy do WiFi trafia multikast skierowany do wszystkich podłączonych urządzeń. To się może dziać przy podłączeniu np. ICU100 do FB po WiFi.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 84
  • 252
  • 0

Multiroom i orange tv go

Ap to są ac1200 tplink .

W sumie na upartego to mogę z ap w drugim domu puścić skrętki.

 

 


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1952
  • 9504
  • 79

Multiroom i orange tv go

@Jeziorko Możesz puścić. Ale ten AP powinien wyciągać 500 Mb/s downloadu przy kanale o szerokości 80 MHz. Jak dekoderów za bardzo od niego nie oddalisz to nie powinno być żadnych problemów. I jeszcze zostanie zapas dla innych urządzeń.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13810
  • 56807
  • 684

Multiroom i orange tv go

@Jeziorko  od razu pisaliśmy, że skrętka jest lekarstwem na wszystko 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 84
  • 252
  • 0

Multiroom i orange tv go

Wiem o tym ale chciałem pójść na skróty i mniej roboty.

Dodatkowo skrętke muszę jakoś przez okna puścić i pewnie w nich wiercić.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32685
  • 38203
  • 1382

Multiroom i orange tv go

Najprościej skorzystać z usług svod by przez wifi mieć sygnał telewizyjny. Jak dekoder smart, to można kombinować z Orange tv go choć oficjalnie chyba nie ma. Ew inne usługi w zależności jakie kanały na żywo Cię interesują lub ew coś z Chromecastem ze smartfona.

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5890
  • 23965
  • 202

Multiroom i orange tv go


@Jeziorkonapisał(-a)

Wiem o tym ale chciałem pójść na skróty i mniej roboty.

Dodatkowo skrętke muszę jakoś przez okna puścić i pewnie w nich wiercić.


Technicznie nie jest to trywialne, zwłaszcza jeśli ma działać niezawodnie. Kabel musi być odpowiedni i odpowiednio umocowany. Może lepiej zakopać w ziemi niż wieszać?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 84
  • 252
  • 0

Multiroom i orange tv go

Niestety w ziemi odpada.

czy technicy którzy montują w domu światłowód to również mogą podłączyć wszystkie dekodery itd ?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13810
  • 56807
  • 684

Multiroom i orange tv go

@Jeziorko  mogą, ale w obrębie jednego budynku. Takiej konfiguracji instalacji nie wykonają.