Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Multiroom i orange tv go


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 84
  • 252
  • 0

Multiroom i orange tv go

Witam,

 

chciałbym Was dopytać o multiroom - planuje 2 dekodery w 1 domu plus 2 w domu oddalonym 20 metrów.

Czy można to jakiś technicznie ogarnąć ?

 

_______

* Wpis wydzielony jako nowy temat - Bartłomiej

34 ODPOW. 34

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13810
  • 56807
  • 684

Multiroom i orange tv go

@Jeziorko jeśli to jedna posesja, to jedynym słusznym rozwiązaniem jest ułożenie kabla ethernet pomiędzy modemem, a drugim dekoderem.

Można próbować zastosować SWB jako retransmiter wifi między budynkami i od SWB dopiero pociągnąć kabel ethernet do drugiego dekodera, ale to już testy pokażą czy to zadziała 

Można wypożyczyć SWB i parując go z modemem ustawić jak najbliżej modemu gdzieś w drugim domu i tam zrobić testy TV. Jak speedtest i testy na żywym dekoderze wypadną pozytywnie, to dopiero pociągnąć kabel i ustawić dekoder w miejscu docelowym w drugim domu 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32685
  • 38203
  • 1382

Multiroom i orange tv go

Czy to jest jeden adres czy dwa? Bo jak dwa, to lepiej się nie bawić w ew. kary za nielegalne udostępnianie sygnału.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 84
  • 252
  • 0

Multiroom i orange tv go

Posesja jedna.

 

czy jest możliwe następujące podłączenie :

- router fb6

- skrętka od fb6 do ap

- z ap skrętka do dekodera glownego

- drugi dekoder łączy się z ap po wifi

- od tego ap idzie skrętka do drugiego budynku do kolejnego ap

- od tego ap po wifi łącza się dwa kolejne dekodery 

 

Wiem, że skomplikowane ale podobnie ( bez 1 dekodera w budynku dodatkowym ) działa mi telewizja Canal plus.

 

pozdrawiam 

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13810
  • 56807
  • 684

Multiroom i orange tv go

@Jeziorko To niemożliwe, aby to zadziałało. Dwa dekodery po wifi jeszcze z podwójnym AP po drodze, to raczej szanse zerowe na spokojne oglądanie. Dekodery najlepiej podłączać po kablu i ewentualnie 1 po wifi. Już switch po drodze to problemy, bo nie każdy spełnia wymogi transmisji strumieniowej.

Taki schemat nie zadziała, według mojej oceny


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 84
  • 252
  • 0

Multiroom i orange tv go

Aktualnie z Canal plus ale bez 1 dekodera w drugim budynku to działa.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13810
  • 56807
  • 684

Multiroom i orange tv go

@Jeziorko Canal Plus nie ma nic wspólnego z multiroomem i IPTV. Może masz SAT-kę i tylko samego netu potrzebujesz? Dwie transmisje równolegle po tym samym wifi-słabo to widzę

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 84
  • 252
  • 0

Multiroom i orange tv go

Canal plus mam z satelity ale przez sieć przechodzi sygnał potwierdzający karty dekoderów.

 

nie ukrywam, że wolałbym mieć po 1 kabelku tv i internet i zrezygnować z Canal plus.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32685
  • 38203
  • 1382

Multiroom i orange tv go

A masz światłowód? Dekoder smart? Ew coś na Orange tv go np jakaś przystawka z Android tv?

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 84
  • 252
  • 0

Multiroom i orange tv go

Światłowodu jeszcze nie mam bo zastanawiam się czy na dwa lokale wystarczy 1 łącze czy dwa łącza. 

innych rzeczy nie mam