Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Multinagrywarka - idea


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 81
  • 97
  • 0

Multinagrywarka - idea

Czy Orange może przedstawić jaka idea przyświecała wprowadzeniu tej usługi?

Czy są jakieś plany zachowania możliwości nagrywania programów na lokalnych dyskach?

 

Jak dla mnie sam pomysł płatnej "nagrywarki" jest słaby.

Szczególnie jeśli jest wprowadzany jako zamiennik (a nie alternatywa) do możliwości nagrywania lokalnego na własnych dyskach (dysków do starych Sagemcomów nie ma, wygląda na to ICU100 też za chwilę będzie znikał z oferty) i w dodatku z ograniczeniem czasowym i zakresowym (brak wielu kanałów).

Tym bardziej, że kwota 10PLN (ok. 10% abonamentu za Love) jest absurdalnie wysoka. Poziom 2-3 PLN może jeszcze byłby do zaakceptowania.

5 ODPOW. 5

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Multinagrywarka - idea

Nie wiem czy ktoś z Orange z osób decyzyjnych odnoście tv zagląda na te forum.

Racje biznesowe dosyć łatwo zrozumieć, oczywiście musisz spojrzeć to na pod kątem nie-klienckim i wyzbyć się określeń w stylu "10PLN (ok. 10% abonamentu za Love) jest absurdalnie wysoka".

1) Pierwszym celem biznesowym Orange jest unifikacja doświadczeń klientów czyli innymi słowy by każdy klient otrzymywał ten sam produkt w tej samej formie i jak najrzadziej go reklamował. Oczywiście może to brzmieć dziwnie gdy część klientów może mieć ADSL w maksymalnej prędkości 512 kbps, a inny klient może mieć światłowód z prędkością 1Gbps. Wprowadzając dekoder ICU, Orange dał klientom możliwość podłączenia własnego dysku. W polskich realiach powodowało to znaczne koszty obsługi. Pewnie jakiś mały ułamek problemów był opisywany na forum bo każdy chce użyć jakiś inny dysk, nie wybierać potrzebnego systemu plików itp itd. Nowy dekoder co można przeczytać w materiałach reklamowych jest skierowany do szerszego grona klientów - więc pewnie dlatego ograniczono się do mniejszych funkcjonalności (i poniekąd jest związane z tym że nie planuje się dostaw dysków do starszych dekoderów).
2) Cały czas na karku Orange jest konkurencja usług w stylu OTT (over the top). Z reklam telewizyjnych łatwo można się zapoznać z ofertą np. Cyfrowego Polsatu (evobox stream/ip) i usługa multinagrywaki ma służyć jako "bonus" na przedłużenie umowy. Orange konkurować ceną wiele nie może (każda usługa w detalu zwykle jest o połowę tańsza w hurcie i inne obowiązki regulacyjne, Orange też przy usłudze triple-play powiększa marżę obowiązkowym voipem, gdy klient będzie na usługę naked - solo neo - Orange zarobi mniej).
3) Wprowadzenie nowej usługi do TV i nowego dekodera w sezonie komercyjnym określanym hasłem "back to school" (przełom sierpnia i września) jak dla mnie jest dosyć "nowym" i "niecodziennym pomysłem". W tym sezonie oferuje się zwykle urządzenia (komórki) lub wolność (oferty bez lojalki, dla studentów itp). Być może wiązało się ze stopniowym planem wprowadzenia podwyżek (zgodnie z hasłem "więcej za więcej") - oczywiście podwyżki mają pójść różne rzeczy np. na aukcję 5G, może na światłowód - takimi rzeczami raczej nikt się nie pochwali dlaczego Orange robi większą rezerwę gotówki.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 81
  • 97
  • 0

Multinagrywarka - idea

Twoje opinie są dla mnie zrozumiałe (i być może oddają "proces myślowy" w Orange) ale mam do nich kilka uwag.

Ad.1. Dotychczas większość dekoderów miała (wbudowane lub dołączalne) dyski. Wprowadzając IWU200 (bez dysku) i (jak wynika z lektury forum) zakładając, że będzie to jedyny dekoder w ofercie de facto pozbawia klientów możliwości nagrywania. Co do kosztów obsługi- nie wiem czy koszty dla IWU100 związane z podpinaniem dysków były duże, sądząc po wpisach na forum dekodery Sagemcom generalnie stwarzały i stwarzają więcej problemów. Więc może warto było się zastanowić nad wyborem wiarogodnego i poważnego dostawcy dekoderów?

Ad.2.Multinagrywarka byłaby bonusem gdyby była darmowa. Poza tym Polsat również ma nagrywanie w chmurze.

Ad.3. Hasło  podwyżek- "więcej za więcej" może i jest prawdziwe np. dla komórek. Akurat dla TV niekoniecznie- wręcz jest mniej (np. ograniczenia czasowe i ilości kanałów w Multinagrywarce).

No i podtrzymuję opinię, że cena za Multinagrywarkę jest (w stosunku do jej wartości- a w zasadzie jej braków) absurdalnie wysoka. Być może ktoś wymyślił ją na zasadzie 250PLN/24 miesiące= ok. 10PLN. (chyba tyle ostatnio kosztowały dyski do dekoderów). Tyle, że funkcjonalność i możliwości obu rozwiązań są nieporówywalne.

 

Moje propozycje:

1. Pomyśleć nad wprowadzeniem dekodera np. z dyskiem wbudowanym (odpadnie problem podłączania dysków klienta). Niechby nawet był za dopłatą (myślę, że np. 200 PLN byłoby akceptowalne).

2. Sens ujednolicenia urządzeń jest oczywiście duży. Tym bardziej IWU200 i ewentualny nowy z dyskiem powinny być dostępne dla wszystkich abonentów- nie tylko światłowodowych.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Multinagrywarka - idea

Nie będę wchodził w polemikę, bo Cię nie przekonam, a i tak nikogo z Orange decyzyjnego tu nie ma. Tylko sprostuję jedną rzecz. Multinagrywarka jest darmowa o ile po wejściu nowej oferty przedłużysz umowę lub odnowisz promocję (o ile jesteś uprawniony). Więc dla niektórych może to być darmowy bonus.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 81
  • 97
  • 0

Multinagrywarka - idea

Powodem mojej niejakiej frustracji jest to, że gdy (z różnych powodów) uznałem, że potrzebuję możliwości nagrywania programów nie mogę tego mieć bo:

1. nie mogę kupić (wydzierżawić) dysku do WHD80 - bo go nie ma

2. nie mogę wymienić WHD80 na IWU100 - bo "się nie da"

3. nie mogę wymienić WHD80 na IWU200 - bo "się nie da" i na dodatek nie ma dysku

4. nie mogę skorzystać z multinagrywarki bo p. pkt 2 i 3 (nawet gdybym uznał taka opcje za sensowną)

5. nie mogę skorzystać z darmowej multinagrywarki bo przedłużyłem umowę 19.07 - swoją drogą czuję się wystawiony przez Orange w tym zakresie. Mogłem ją przedłużyć we wrześniu ale konsultanci byli tak namolni, że w końcu skapitulowałem.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Multinagrywarka - idea

Nie wiem czy szeregowi sprzedawcy znali datę wprowadzenia zmian do oferty. Wieści o nowym dekoderze mającym pojawić się na jesieni po sieci krążą od początku roku.

Pewnie po półtora miesiąca czasu nie ma dla Ciebie scenariusza na odnowienie, ale może za kilka miesięcy się pojawi.

Poza tym jeśli chcesz zrozumieć Orange, to musisz nie patrzeć przez pryzmat siebie. Podejrzewam, że w tym roku jesienny sezon szczytu przedłużeń mógł rozpocząć się wcześniej i dlatego taka data nowej oferty.