Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Kara za brak zwrotu dekodera

ROZWIĄZANE

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Kara za brak zwrotu dekodera

Kiedyś miałem podobny problem co @Sh4DoV  z tym że paczkomatem odsyłałem modem Netii, też maile typu kara za brak zwrotu, przez telefon nic nie szło załatwić, napisałem reklamację ze skanem potwierdzenia nadania w paczkomacie, po tygodniu przyszedł mail że wszystko zdane i jestem czysty, jak się okazało człowiek na magazynie dał ciała i nie wbił sprzętu w system, a modem leżał sobie na półce w magazynie. Także @Sh4DoV  składaj reklamację, załącz skan potwierdzający nadanie w paczkomacie i śpij spokojnie 🙂


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 6
  • 0

Kara za brak zwrotu dekodera

Z salonami też nie jest tak różowo, mogą mieć wymówki typu "system nie działa", w tej sytuacji kontakt osobisty nie jest zalecany więc proszę wysłać pocztą lub przez paczkomat itd.

Dla mnie wysyłka paczkomatem była najlepszą opcją, blisko, rejestracja online, śledzenie przesyłki itd.

 

Co do salonów to mam mieszane uczucia, kilka przykładów:

- teściu poszedł do salonu przedłużyć umowę na neostradę, wrócił z pakietem tv, którego nigdy nie potrzebowaliśmy - pracownicy salonu twierdzili, że "inaczej się nie da"

- chciałem wymienić kartę sim - tą duża archaiczną, której nie dało się przyciąć. Odwiedziłem wszystkie lokalne salony (4 lub 5) tylko w ostatnim mieli karty sim - serio? Ale nie było tak różowo, bo sprzedawca twierdził, że mają tylko karty sim z nfc i że muszę podpisać umowę na konto w orange finance - darmowe no to ok. Pech chciał, że mój tel nie współpracował z tymi kartami - galaxy s7 - chyba że włożyło się ją przy włączonym tel - wpadłem na to przypadkiem. 3 wizyty w salonie ciągle nie mają zwykłych kart. Podczas ostatniej wizyty na stole stosik kart sim - pech dla sprzedawcy, że żona też dostała identyczny tel, na którym były te same objawy - więć wadliwy model tel odpadał, po godzinie "testów" sprzedawca wraca ze zwykłą kartą sim - ale przecież twierdził ze takich nie ma, jak to? Finalizacja transakcji już przez innego sprzedawcę, wchodzi kobieta z zamiarem wymiany starej karty sim... spoglądam na gościa, który w żywe oczy twierdził, że "nie mają zwykłych", on na mnie i wszystko było jasne...

 

Podsumowując, pewno są jakieś salony, które traktują klientów jak ludzi... jak na razie na taki nie natrafiłem, także salonom mówię nie, dziekuje 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52632
  • 707

Kara za brak zwrotu dekodera

@Sh4DoV opisane przez Ciebie sytuacje też mi się zdarzały,ale głównie w salonach partnerskich. W firmowych nie powinno mieć miejsca.

 

Co do oddawania sprzętu, to chyba bym wybrał salon, chodź moim zdaniem oba sposoby, paczkomat i salon mają wady. Najczęściej jednak zwrot sprzętu to było odesłanie w paczce, ale niestety wiąże się to z opłatą.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 612

Kara za brak zwrotu dekodera

@Sh4DoV co by nie mówić, to jednak w salonie mimo awarii systemu ( co przecież nie jest winą klienta) zawsze dostaniesz pokwitowanie z numerami seryjnymi i pieczątką punktu. Rozmawiasz z człowiekiem, wiesz co chcesz załatwić i jak to zrobić...zawsze możesz prosić o stanowisko kierownika punktu...wydaje mi się, że ta droga jest może bardziej kłopotliwa, ale skuteczniejsza. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Kara za brak zwrotu dekodera

@Sh4DoV  to co mówią @ketrasaArtur  i @agat13  to potwierdzam jeżeli placówka to tylko salon Orange, to czego nie mogłem załatwić samemu online, zawsze udało mi się załatwić w salonie, a ostatnio byłem tam w lutym właśnie oddać FB 3.0 po wymianie na FB 6,  nie było problemów, sprawa załatwiona w 5 minut i potwierdzenie zdania na druku 🙂


Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Kara za brak zwrotu dekodera

Zwracałem ostatnio FB 3.0. Skorzystałem z szybkich zwrotów. Wygenerowanie kodu, pakowanie, spacer do paczkomatu. Przesyłka dotarła do magazynu. Sprzęt zwrócony i to tyle.