Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jakość obrazu tv

Anonim

Nie dotyczy

Jakość obrazu tv

Wygląda że może być jakiś problem z samym dekoderem ale czy wymiana coś zmieni to nie wiem. Nie ma co porównywać obrazu NC+ do Orange.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 61
  • 126
  • 0

Jakość obrazu tv

Tak naprawdę to porównaj jakość FOX HD czy AXN HD, gdzie na satelicie (nc+) da się zauważyć pikselowego ducha (aż taki stopień pikselozy) przy dynamicznych scenach - w IPTV takie sceny nie występują (jeżeli jednak występują, to w znacznie mniejszym stopniu), bo bitrate jest pomimo wszystko wyższy (AXN HD czy FOX HD na satelicie ma taki sam [albo nawet gorszy] bitrate niż... kanał SD z Orange IPTV).

 

Zresztą kwestia różnicy jakości HD pomiędzy Orange IPTV a telewizją satelitarną z powodu bitrate (dla kanałów HD w Orange IPTV w miarę stały w ok. 8 Mbit/s, przez satelitę zależy od transpondera [w praktyce wartości średnie pomiędzy 3 a 18 Mbit/s]) to kwestia dyskusyjna - niektóre kanały są lepszej jakości poprzez satelitę, a niektóre poprzez Orange IPTV.

 

 

Anonim

Nie dotyczy

Jakość obrazu tv


@Tomasz_Cnapisał(-a)

Ustawienia TV to już chyba wszystkie przerobiłem. Aktualnie dla HDMI mam wyłączone UHD Color coś tam.

Wszystkie polepszacze również są wyłączone. Największa degradacja obrazu występuje, gdy na ekranie dużo się dzieje - wspomniany już festiwal w Sopocie na TVN - błyskają światła, dużo ruchu na scenie. Objaw jest podobny do tego gdy oglądasz np. Netflixa lub inny VOD i przytnie Ci pasmo na chwilę. Jak pojawia się statyczny obraz to jest dużo lepiej. Zgłosiłem temat na infolinii, mają mi wymienić dekoder. Ale szczerze to wątpię żeby to pomogło.


UHD Color bym pozostawił włączony, co do ulepszaczy, te z TV pozostaw, dekoder najlepiej jak podaje obraz bez ulepszania, różnicy w jakości obrazu nie powinno być pomiędzy tunerem sat a dekoderem Orange, jak pikseloza jest czy inne degradacje obrazu to coś nie tak z dekoderem, jak po kablu lan spięty z routerem to tym bardziej, zgłoszenie i wymiana jak najbardziej sensowne, będzie lepiej @Tomasz_C.

Anonim

Nie dotyczy

Jakość obrazu tv

@AnonimJakiś czas temu na blogu Orange był test obrazu https://biuroprasowe.orange.pl/blog/miesiac-z-qled-tv-samsung-q6fn/ 

Jak myśli wina TV czy problem po stronie dekodera ?

Anonim

Nie dotyczy

Jakość obrazu tv

@Anonim tak w ciemno to trudno zgadnąć co tam się dzieje ze sprzętem @Tomasz_C, może ma kiepskie kable HDMI, lub za dużo powyłączał w TV, to co nazywa ulepszacze, czasem niezbędne, dekoder kablowy napewno ma obraz lepszy od tego satelitarnego, jeśli jest inaczej to wina sprzętu lub okablowania.

Anonim

Nie dotyczy

Jakość obrazu tv

@AnonimPo czekamy jak @Tomasz_C wymieni dekoder można go podłączyć inaczej niż HDMI i będzie lepszy obraz. 

Anonim

Nie dotyczy

Jakość obrazu tv


@Anonimnapisał(-a)

@AnonimPo czekamy jak @Tomasz_C wymieni dekoder można go podłączyć inaczej niż HDMI i będzie lepszy obraz. 


4K to tylko HDMI, odpowiedni kabel musi być, nie z Tesco za ~50zł tak na marginesie (minimum 100zł trzeba dać by nie narzekać na jakość obrazu UHD).


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 3
  • 0

Jakość obrazu tv

Tak na marginesie to kabel HDMI nie ma wpływu na jakość obrazu (barwa, kontrast, ostrość itp.).

Polecam przeczytać artykuł https://hdtvpolska.com/wplyw-kabla-hdmi-na-jakosc-obrazu-jednoznaczne-wyjasnienie/

Przy kiepskim kablu po prostu nie będzie w ogóle obrazu.

 

 

Anonim

Nie dotyczy

Jakość obrazu tv

Ważne jest żeby kabel HDMI był minimum 1.4/1.4a-b a najlepiej kupić 2.0 

Anonim

Nie dotyczy

Jakość obrazu tv


@Anonimnapisał(-a)

Ważne jest żeby kabel HDMI był minimum 1.4/1.4a-b a najlepiej kupić 2.0 


UHD czy po prostu 4K wymaga kabla HDMI 2.0, można stosować HDMI 1.4 ale jakość obrazu będzie słaba i część funkcji które są obsługiwane przez HDMI 2.0 nie będzie.