Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jaki dysk maksymalnie obsłuży ICU 100

ROZWIĄZANE

Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

Jaki dysk maksymalnie obsłuży ICU 100


@mrosi73napisał(-a)

@pirenej 

Nie napisałem, że się pozbywam talerzowego. 😉 Tylko że chcę go zamienić na SSD.

 


Właśnie o tym pisałem a nie o tym co się stanie z dyskiem talerzowym. Częste zapisy i kasowania to jest coś, co nie służy dyskom SSD. W tym kontekście, gdyby chcieć się jednak upierać, należałoby poszukiwać zapasu pojemności, a nie pojemności "na styk". Oczywiście, dyskusja może być czysto teoretyczna, bo współcześnie SSD wytrzymują o wiele więcej niż dawniej. Pamiętać jednak należy, że rozmawiamy o najtańszych urządzeniach (bo pytasz chcąc zaoszczędzić), a w tej klasie wciąż bywa różnie.

 

W ofertach na "a" można było (nie wiem czy nadal można) znaleźć ofertę dysków magnetycznych "prawie nowych", pochodzących z nowych laptopów, w których sprzedawca podmieniał je na SSD (x-k tak na przykład robi). Takiego właśnie, a nawet po prostu używanego, np. z oferty poleasingowej, poszukiwałbym do PVR, gdybym miał dekoder nie-IWU.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Jaki dysk maksymalnie obsłuży ICU 100


@mrosi73napisał(-a)

Hmmm...

Takie coś znalazłem:

https://itigic.com/pl/how-much-space-hd-fullhd-4k-8k-video-occupies/

Cytując:

Full HD

  • 1 minuta nagrania w rozdzielczości FullHD = 130 MB
  • 1 godzina nagrywania w rozdzielczości Full HD = 7.8 GB

4K

  • 1 minuta nagrywania w rozdzielczości 4K = 375 MB
  • 1 godzina nagrywania w rozdzielczości 4K = 22.5 GB

Wprawdzie w artykule mowa o nagrywaniu telefonami, ale nie sądzę, że co do objętości materiału miałoby się to znacząco różnić od zapisu z IP TV.


Teoria teorią, a to o napisałem pochodzi z praktyki, nie z teorii. Stopień kompresji znacząco wpływa na wiekość plików, nie tylko rozdzielczość. A tu nie znamy nawet systemu plików, ba nie wiemy czy w ogóle jakiś system plików jest używany, nie wspominając o kodekach. Nie znamy też tak naprawdę rozdzielczości. Jak najbardziej mogą wobec tego te objętości się znacząco różnić od tych teoretycznych szacunków (których nie kwestionuję).

@mrosi73zresztą, najlepiej sprawdź sam i napisz.