Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jaki dysk maksymalnie obsłuży ICU 100

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 98
  • 330
  • 0

Jaki dysk maksymalnie obsłuży ICU 100

Czyli 500-tka wystarczy w zupełności. Zwłaszcza, że na bieżąco usuwam to, co obejrzę.

Dzięki 🙂


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7536
  • 28

Jaki dysk maksymalnie obsłuży ICU 100


@mrosi73napisał(-a)

Jak szybko zapełnia się dysk o pojemności 500 GB? Chcę kupić SSD, żeby nie przepłacać, o pojemności 480 - 512 GB.

Teraz mam 1 TB talerzowy i zastanawiam się, czy nie zrobię sobie "kuku", bo okaże się, że 500 GB to nieco mało...


czy mógłbyś wyjaśnić, dlaczego pozbywasz się dysku talerzowego z tak niewymagającego zastosowania? Moim zdaniem i tak przepłacasz. Dysk na SSD to można wymienić w np. laptopie a stary przeznaczyć na PVR.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 98
  • 330
  • 0

Jaki dysk maksymalnie obsłuży ICU 100

@pirenej 

Nie napisałem, że się pozbywam talerzowego. 😉 Tylko że chcę go zamienić na SSD.

Jakby to... Mam ASUS ROG Zephyros z dyskiem 512GB. SSD M.2. Mam stacjonarny PC, do gier, podpięty pod TV, z całkiem niezłymi parametrami (podzespołami), z dyskiem SSD M.2 Samsung EVO 970 1 TB. Żona ma HP Envy x360 z dyskiem 512GB. Syn ma ASUS ROG Strix z dyskiem 512GB. Również, jak wszystkie pozostałe, SSD.

Talerzówkę chcę przeznaczyć na drugi magazyn kopii zapasowych zdjęć, filmów, muzy, etc. Wiedziony doświadczeniem wiem, że jedna kopia to czasami za mało. No SSD nie przeznaczę na to, więc... 😉


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

Jaki dysk maksymalnie obsłuży ICU 100


@mrosi73napisał(-a)

Jak szybko zapełnia się dysk o pojemności 500 GB? Chcę kupić SSD, żeby nie przepłacać, o pojemności 480 - 512 GB.

Teraz mam 1 TB talerzowy i zastanawiam się, czy nie zrobię sobie "kuku", bo okaże się, że 500 GB to nieco mało...


Raczej będzie "z górką". Ja mam malutki dysk bo 240GB, w tej chwili nagrań jest około 27 godzin i zajmują niespełna 40% pojemności dysku. Dekoder nie informuje o wielkości poszczególnych nagrań, stopniu kompresji a nawet rozdzielczości - tej można się tylko domyślać na podstawie nazwy(!)  kanału.

 

PS. Jeśli założyć że wszystkie nagdania są FHD (aka 1080p, to jest dość realistyczne założenie), to wychodzi że godzina nagrania w tej rozdzielczości zajmuje na dysku podłączonym do ICU100 około 3,5GB.

 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Jaki dysk maksymalnie obsłuży ICU 100


@j131napisał(-a)

 

PS. Jeśli założyć że wszystkie nagdania są FHD (aka 1080p, to jest dość realistyczne założenie), to wychodzi że godzina nagrania w tej rozdzielczości zajmuje na dysku podłączonym do ICU100 około 3,5GB.

 


@j131 kolego chyba pomyliłeś rozdzielczości? gdyż według mnie około 3,5 GB zajmuje godzinne nagranie w HD, z kolei FHD to już około 7,5 GB.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

Jaki dysk maksymalnie obsłuży ICU 100

@slav72: napisałem tylko to co widzę na ekranie TV. Mogę załączyć zrzuty ekranu. Jeśli ktoś coś pomylił to raczej nie ja. Napisałem przecież że nie wiem jaka jest faktyczna rozdzielczość nagranego materiału. Dekoder wysyła go do TV jako 1080p, tyle mogę powiedzieć. Pasmo zajmowane przez dekoder przy odbiorze z sieci to około 8Mbps - to też mogę zweryfikować. Ale jak to wszytko razem jest kompresowane i zapisywane na dysku to nie mam bladego pojęcia, nawet format dysku jest tajemnicą.

Fakt jest taki że te dwadzieściakilka godzin nagrań typowych programów IP TV zajmuje około 40% dysku o pojemności 240GB, reszta to interpretacja oparta na lepszych lub gorszych założeniach. Może coś pomyliłem w obliczeniach? Jeśli tak to chętnie poprawię. Ale tak czy owak @mrosi73 pytał na ile mu dysk wystarczy, więc wydaje mi się że taka informacja z pierwszej ręki może mu się przydać, bez względu na to ile teoretycznie miejsca na dysku powinna zajmować godzina nagrania.

 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Jaki dysk maksymalnie obsłuży ICU 100

@j131 nie ma co się denerwować 😉 nie ma potrzeby abyś wstawiał zrzuty,  ja tylko napisałem,  to co wpisałem w moim poprzednim poście, a wiedzę tą zaczerpnąłem z fachowej literatury i nic poza tym.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

Jaki dysk maksymalnie obsłuży ICU 100

@slav72ale ja się nie denerwuję, sorry jeśli tak to odebrałeś. Sam jestem ciekaw jak dekoder to pakuje ale pewnie się nie dowiem.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 98
  • 330
  • 0

Jaki dysk maksymalnie obsłuży ICU 100

Hmmm...

Takie coś znalazłem:

https://itigic.com/pl/how-much-space-hd-fullhd-4k-8k-video-occupies/

Cytując:

Full HD

  • 1 minuta nagrania w rozdzielczości FullHD = 130 MB
  • 1 godzina nagrywania w rozdzielczości Full HD = 7.8 GB

4K

  • 1 minuta nagrywania w rozdzielczości 4K = 375 MB
  • 1 godzina nagrywania w rozdzielczości 4K = 22.5 GB

Wprawdzie w artykule mowa o nagrywaniu telefonami, ale nie sądzę, że co do objętości materiału miałoby się to znacząco różnić od zapisu z IP TV.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Jaki dysk maksymalnie obsłuży ICU 100

@mrosi73  to by pokrywało się z tym co pisałem wcześniej. Oczywiście oprócz rozdzielczości, na to ile miejsca zajmie nagranie ma wpływ również format wideo, kodek oraz bitrate.