Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak podłączyć Multiroom?

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 17
  • 0

Jak podłączyć Multiroom?

Z jakiegoś powodu rozłączyło się i teraz gdy jeden telewizor działa, to drugi nie

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Jak podłączyć Multiroom?

@Pawelp321 I właśnie to jest powód takiego działania multiroomu. W technologii ADSL multiroom nie działa i tyle. Za mała przepustowość netu dla dwóch transmisji strumieniowych. Dodatkowo problemy z synchronizacją...Albo konfiguracja multiroomu "wypadła" z ustawień i profilu usługi dla technologii ADSL, albo łącze nie wyrabia...Zgłaszaj to na infolinię. Koniecznie, bo wtedy albo naprawią linię i wrócą do dawnej przepustowości, albo zdejmą multiroom jako nie działający w tej technologii

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

11 ODPOW. 11

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

Jak podłączyć Multiroom?

Jakie urządzenia chcesz podłączyć (jaki FunBox i Dekoder) i czy za pomocą WiFi czy kablem ?

 

Info Dodatkowe - link,

 

Info 2 - link  -  Jak zainstalować dekoder Sagemcom WHD 80

 

 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 17
  • 0

Jak podłączyć Multiroom?

Funbox2.0, dekoder 4k iwu200 jest połączony kablem, a drugi dekoder whd80 wi-fi. Teraz gdy na jednym jest jakiś program, to na drugim działa tylko ten program. Było już podłączone tydzień, a dziś się tak rozłączyło


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

Jak podłączyć Multiroom?

Wyjmij karte z WHD80 i włóż ponownie, załącz TV i dekoder.

Na FunBox 2.0 naciśnij WPS, następnie wciśnij jednocześnie przyciski P- i P+ na przednim panelu dekodera WHD80 (ważne: dokładnie jednocześnie P+P-). 

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Jak podłączyć Multiroom?

@Pawelp321 Z doświadczenia wiem, że powinno byc odwrotnie. To WHD80 powinien byc podłączony po kablu z powodu tego, że występowały problemy ze stabilną współpracą pomiędzy tym dekoderem, a modemem po wifi. Były one spowodowane tym, że w pierwotnej wersji dekoder miał tylko wifi 2,4GHz. Teraz podobno "jakoś" współpracuje po 5-ce, ale to raczej nie potwierdzone przeze mnie informacje. Zamień dekodery i będzie ok, bo IWU200 ma wifi po 5GHz i nie ma z tym większych problemów (prócz zasięgowych oczywiście)


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 17
  • 0

Jak podłączyć Multiroom?

Zamieniłem. Tylko mi chodzi raczej o to, że miałem Multiroom i w jednym pokoju było np. TVP1, a w drugim TVN i działało. Teraz jak w jednym jest TVN, to w drugim działa tylko TVN. Natomiast jak jeden dekoder się wyłączy, to na drugim działają wszystkie programy. Tak jakby usługa Multiroom coś nie łapała. Zrobiłem jak ktoś wcześniej napisał, wyjąłem kartę, włożyłem znów i włączyłem dekoder i nic nie dało

 

Czy po wyjęciu i włożeniu karty powinno wyskoczyć okienko do wpisania tych numerów? Bo ja wciągnąłem ją i po włożeniu nic nie wyskakuje

 

____________

* Scalenie postów - Wiktor


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Jak podłączyć Multiroom?

@Pawelp321 To na pierwszy rzut oka wygląda na to, jakby stały obok siebie i sterowanie było jednym pilotem. Zrób test. Zakryj w jednym panel tak, aby nie widział go pilot. Przełącz kanał na drugim i zobacz czy i ten zmieni\. Jeśli to wyeliminujesz, pozostaje bug w multiroomie. Informuj

P.S po wyjęciu karty powinno wyskoczyć tylko okienko "brak karty", bez wpisywania ID i PIN-u. Jakie to łącze, bo wygląda też jak problem z multicastami. Tak się zastanawiam, że przy wysyceniu łącza lub drastycznym spadku porędkości netu (awaria na węzłach, bo z pustego to i Salomon nie naleje...)może to się w ten sposób zachowywać


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 17
  • 0

Jak podłączyć Multiroom?

Bo od momentu zainstalowania wszystkiego we wtorek w poprzednim tygodniu były problemy. Albo co chwilę dioda DSL miga, albo tv się rozłącza. Teraz to. Wczoraj było zgłoszone, że się co chwilę rozłącza i miało być zrobione do 20 wczoraj. Teraz sprawdziłem i pokazuje adsl zamiast vdsl i prędkość internetu spadła. Czy samemu można to przełączyć na vdsl, bo tak było przez ten tydzień?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Jak podłączyć Multiroom?

@Pawelp321 I właśnie to jest powód takiego działania multiroomu. W technologii ADSL multiroom nie działa i tyle. Za mała przepustowość netu dla dwóch transmisji strumieniowych. Dodatkowo problemy z synchronizacją...Albo konfiguracja multiroomu "wypadła" z ustawień i profilu usługi dla technologii ADSL, albo łącze nie wyrabia...Zgłaszaj to na infolinię. Koniecznie, bo wtedy albo naprawią linię i wrócą do dawnej przepustowości, albo zdejmą multiroom jako nie działający w tej technologii


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

Jak podłączyć Multiroom?

Ale on pisze o VDSL, a nie ADSL, a to jest różnica.

Sam aktywowałem WHD80 Wifi po FunBox 2.0 i działa u teściów bez problemu i bez zmian dekoderów itp. Mają VDSL 80, a realna prędkość na WiFi ok 20Mb/s i działa. 🙂 

 

Więc problem jest gdzieś indziej. Sprawdź czy masz aktywny multiroom. Napisz na czacie do Obsługi Klienta po zalogowaniu się na swoje konto w Mój Orange. Niech puszczą "refresh".

 

@Pawelp321