Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dlaczego kanały TVP są tak słabej jakości?


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6533
  • 16126
  • 84

Dlaczego kanały TVP są tak słabej jakości?

Dlaczego kanały TVP są tak słabej jakości w Orange ofercie, w porównaniu do innych? Wysyłam zdjęcie TV4 i TVP do porównania.

 

20231005_200248.jpg

20231005_200010.jpg

 

6 ODPOW. 6

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29498
  • 271

Dlaczego kanały TVP są tak słabej jakości?

yyy...nie powiem bo byłoby to niezgodne z regulaminem, po pierwsze niecenzuralnie, po drugie politycznie 😁😁😁

@Citi2017  ty to serio oglądasz 🤔 lepiej spożytkujesz czas odpowiadając na pytania odwróconej AMA CX Day - Nasz Orange


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13753
  • 56561
  • 669

Dlaczego kanały TVP są tak słabej jakości?

@Citi2017  sam wiesz, że przekazują to co dostaną... Kwestia ustaleń z dostawcą. 

Generalnie wszystkie są takie czy niektóre? 


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 449
  • 1135
  • 13

Dlaczego kanały TVP są tak słabej jakości?

Bo płacimy za nie z naszych podatków tylko niecałe 3 miliardy rocznie. Jak podniosą dotację dla TVP do 5 miliardów, obraz na pewno się poprawi… Prawda…?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 342
  • 1418
  • 3

Dlaczego kanały TVP są tak słabej jakości?

Ekspertem nie jestem i może się to wydawać głupie, ale sprawdź dla pewności czy wtyczki kabla hdmi są dokładnie wsunięte w całości tyle ile mają wejść i przy tv i przy dekoderze, bo jak zmieniałem ofertę tv na orange to na początku miałem podobnie z obrazem taki niewyraźny jakby to nie było HD i sprawdzałem wszystko i okazało się, że nie do końca była wsunięta wtyczka od strony tv i docisnąłem i poprawiło jakość obrazu. Chociaż niekiedy zdarza się taka jakość jak na zdjęciu ale rzadko teraz nie że cały czas.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6533
  • 16126
  • 84

Dlaczego kanały TVP są tak słabej jakości?

@agat13 tylko z TVP jest słaba jakość inne kanały są bardzo wysokiej jakości jak na światłowod


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5834
  • 23748
  • 200

Dlaczego kanały TVP są tak słabej jakości?

@Citi2017 

Pokazałeś kawałek ekranu z kanału TVP HD którego "nie mam", więc trudno mi to sprawdzić. Ale co do zasady nie zgadzam się z Twoją generalizacją. Kanały TVP1 i TVP2 oglądam regularnie, choć w bardzo wązkim oknie czasowym: pomiędzy godziną 18:20 a 18:45 TVP2 oraz pomiędzy 19:00 a 19:30 TVP1 i nie zauważyłem, aby w tym czasie techniczna jakość transmisji odbiegała od jakości technicznej innych kanałów. W szczególności u mnie na tych kanałach nie ma takiej pikselizacji jaka jest widoczna na załączonym przez Ciebie obrazku z TVP HD.

Jeśli ten kanał pojawi(ł) się w jakiejś promocji, to mogę ewentualnie upewnić się, czy u mnie też wygląda on źle, ale prościej będzie jeśli potwierdzisz brak oczekiwanej jakości na TVP1 i TVP2, które są we wszystkich pakietach. Dodatkowo można ich jakość porównać z odbiorem naziemnym (u mnie OK, jakość zbliżona lub wręcz identyczna). Mogę zamieścić porównawcze zrzuty ekranu, jeśli sobie życzysz, ale skoro to nie u mnie jest problem, to nie chcę zaśmiecać forum niepotrzebnymi plikami.