Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dekodery w usłudze multiroom

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 16
  • 0

Dekodery w usłudze multiroom

Witam, ktoś może orientuje się, czy dodatkowy dekoder w usłudze multiroom wymaga okresowego aktywowania kartą z dekodera głównego? Czy może w Orange jest to rozwiązane w jakiś inny sposób? Teraz korzystam z multiroomu u innego operatora i co kilka dni muszę przekładać kartę pomiędzy dekoderami, co jest bardzo uciążliwe. Wiem, że w multiroomie można wybrać dekoder standardowy whd 80, albo za dopłatą, 4k. Byłbym wdzięczny za informację, jak to jest w przypadku jednego, jak i drugiego dekodera. I jeszcze druga sprawa. Czy zamawiając przez internet telewizję z jednym multiroomem z dekoderem 4k otrzymam jeden dekoder dodatkowy (4k), czy może dwa (whd 80 i 4k)? Sorry za głupie pytanie, ale jest to dla mnie trochę niejasne, bo żeby zamówić jako dodatkowy dekoder ten 4k, muszę wcześniej zamówić jeden zwykły multiroom, w którego cenie jest dekoder whd 80. Proszę kogoś zorientowanego w temacie o wyjaśnienie. Z góry dzięki.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13043
  • 53541
  • 622

Dekodery w usłudze multiroom

@luk13zŻaden dekoder nie wymaga takiej operacji. Działają niezależnie od siebie w obrębie jednego lokalu/domu. Muszą mieć tylko połączenie z modemem (najlepiej po kablu) i same dokonują autoryzacji uprawnień.

Dekodery możesz wybrać dowolnie mając na uwadze to, że z defaultu dostajesz bezpłatnie WHD, a za dekodery w "wyższej półki" musisz dodatkowo zapłacić..To zweryfikujesz przy komponowaniu urządzeń usługi

Dekoder podstawowy ICU100 (4,99zł/mc), IWU200 i DV8555 (3,99zł/mc)

Dekodery MR WHD80 (0zł/mc) i IWU200 (10zł/mc za wypożyczenie)

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

3 ODPOW. 3

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13043
  • 53541
  • 622

Dekodery w usłudze multiroom

@luk13zŻaden dekoder nie wymaga takiej operacji. Działają niezależnie od siebie w obrębie jednego lokalu/domu. Muszą mieć tylko połączenie z modemem (najlepiej po kablu) i same dokonują autoryzacji uprawnień.

Dekodery możesz wybrać dowolnie mając na uwadze to, że z defaultu dostajesz bezpłatnie WHD, a za dekodery w "wyższej półki" musisz dodatkowo zapłacić..To zweryfikujesz przy komponowaniu urządzeń usługi

Dekoder podstawowy ICU100 (4,99zł/mc), IWU200 i DV8555 (3,99zł/mc)

Dekodery MR WHD80 (0zł/mc) i IWU200 (10zł/mc za wypożyczenie)


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 16
  • 0

Dekodery w usłudze multiroom

Dzięki za info.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22160
  • 181

Dekodery w usłudze multiroom


@luk13znapisał(-a)

...

Czy zamawiając przez internet telewizję z jednym multiroomem z dekoderem 4k otrzymam jeden dekoder dodatkowy (4k), czy może dwa (whd 80 i 4k)?

...


Do każdego telewizora na którym chcesz oglądać IP TV od Orange musisz mieć podpięty dekoder od Orange. Ile telewizorów, tyle dekoderów. Jeden dekoder to jeszcze nie multiroom, dopiero od dwóch w górę.

 

@luk13z 

Uzupełnię tylko: technicznie dekodery nie są ze sobą powiązane relacją "podstawowy-dodatkowy". Każdy jest "taki sam". Za usługę multiroom płacisz 10PLN/miesiąc, dodatkowo do ewentualnej opłaty za dekoder. Matryca według której dekodery są wydawane jest zmienna i może się okazać że np. da się wziąć dwa takie same. Ja mam ICU100 i DV8555. Dekodery różnią się dość poważnie funkcjonalnością więc warto dobrze się zastanowić przed wyborem.

 

________________
* Scaliłem wpisy – moderator Michał