Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dekoder TV WHD80 przez dodatkowy router

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Dekoder TV WHD80 przez dodatkowy router

Witam

Podepnę się do tematu:

dekoder tv Sagemcom po podłączeniu do routera EasyBox 904 - nie działa

po podpięciu do zwykłego switcha - działa.

Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy ?

Router EasyBox  jest podpięty do routera Orange przez port LAN czyli powinien działać jako switch... i działa bo PC pracuje a dekoder tv niestety nie.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:
Anonim

Nie dotyczy

Dekoder TV WHD80 przez dodatkowy router


paweluspl napisał(-a):

nie rozumiem

ten dodatkowy router działa jako switch

internet jest wpięty pod 1 port LAN a PC i dekoder pod kolejne ( 2i 3 ) więc router powinien zachowywać się jak switch...


@pawelusplTo poczytaj switch.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5

Pracuję w Orange
  • 356
  • 485
  • 25

Dekoder TV WHD80 przez dodatkowy router

Dekoder będziedział, ale jedynie jezeli bedzie wpięty bezpośrednio lub przez switch. Inaczej nie zadziąła


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Dekoder TV WHD80 przez dodatkowy router

nie rozumiem

ten dodatkowy router działa jako switch

internet jest wpięty pod 1 port LAN a PC i dekoder pod kolejne ( 2i 3 ) więc router powinien zachowywać się jak switch...

Anonim

Nie dotyczy

Dekoder TV WHD80 przez dodatkowy router


paweluspl napisał(-a):

nie rozumiem

ten dodatkowy router działa jako switch

internet jest wpięty pod 1 port LAN a PC i dekoder pod kolejne ( 2i 3 ) więc router powinien zachowywać się jak switch...


@pawelusplTo poczytaj switch.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Dekoder TV WHD80 przez dodatkowy router

dzięki za szybką odpowiedź ale nasuwa mi się pytanie czy mój router podpięty tak jak opisałem  powyżej  ( czyli internet z głównego routera jest podpięty na 1 port LAN dodatkowego routera - easybox 904 ) nie działa właśnie tak jak na tym schemacie czyli jak zwykły switch ?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 47
  • 43
  • 4

Dekoder TV WHD80 przez dodatkowy router

Router i switch działają na różnych warstwach sieciowych. Switche tworzą sieci a Routery je łączą switch do komunikacji używa adresów Mac a router adresów ip. A w skrócie widzę ze na moim funbox ze dekodery telewizyjne automatycznie przekierowują porty uzywajac UPnP. Wiec wydaje mi się ze UPnP działa na twoim EasyBox  ale ponieważ to działa tylko na 1 routerze to funbox już nie ma tych portow przekierowanych.

Inna sprawa ze telewizja wymaga Vlan

 

Przekieruj pory ręcznie na FB. Sprawdz czy masz UPnP ustawione przez dekoder na EasyBox . Tak wygląda UPnP na moim FB:

Bez tytułu.png