Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Straciłem dostęp do TVP Info i TVP 3

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 4
  • 1

Straciłem dostęp do TVP Info i TVP 3

Witam.

W dniu wczorajszym straciłem dostęp do 2 programów. TVP Info i TVP 3. Pokazał się komunikat " Nie wykryto sygnału. Odbiór kanałów może być utrudniony przez warunki pogodowe  lub nieodpowiednie ustawienie anteny satelitarnej"

Sprawdziłem. Inne kanały działają. Moc 90%, Jakość 100%. Zgłosiłem do pomocy technicznej, odpowiedź? Problem z moją anteną. Argumenty, że inne kanały działają prawidłowo odrzucane z miejsca, że to nie ma nic wspólnego. Tak samo z mocą i jakością sygnału. Również to ponoć nie ma nic wspólnego, to zapytałem się, co ma? Odpowiedź? Ustawienie anteny. Nie było u mnie ani wiatrów, ani opadów. Wczoraj śliczna pogoda i dziwnym trafem przepadły tylko te dwa kanały.

Dziś wymieniłem dekoder, bo z poprzednim były jeszcze inne problemy, ale po wymianie jest to samo. Od razu na infolinii postraszono mnie, że techników mogę wezwać, ale kosztuje to 100 zł, a na pewno to tylko kwestia ustawienia anteny. Próbowałem też "pokręcić anteną" ale nic to nie dało. Sprawdziłem połączenia przy konwerterze i dekoderze, też nic.

Czy ktoś z Was ma lub miał taki problem? Jakieś porady, co można zrobić? Może u Was też brakuje tego kanału?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 4
  • 1

Straciłem dostęp do TVP Info i TVP 3

Witam.

No cóż dziś dziwnym trafem TVP Info i TVP3 wróciły jakby nigdy nic, a anteny nie ruszałem od kilku dni. Przypadek?? Nie sądzę. Wiatrów też nie było. Niestety ale żadna z odpowiedzi nie była pomocna, a nadal uważam, że problem leżał po stronie Orange, a nie mojej, ale kopać się z koniem nie ma sensu. Po prostu poczekam do końca umowy i podziękuję za dalszą współpracę.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Straciłem dostęp do TVP Info i TVP 3

@Tygrysek  zgaduję, że masz na myśli telewizję w technologii satelitarnej.

Odpowiem tak, moje doświadczenie dotyczące znikania niektórych kanałów, zwłaszcza tzw. HD pokazuje, że milimetrowe przesunięcie czaszy potrafi "wyciąć" kanał, nawet nieznaczne uszkodzenie każdego połączenia kabli - oprawienia we wtyczce, powoduje utratę części takich kanałów.  To moje doświadczeni odnosi się  do tvsat od innego dostawcy niż Orange - więc zgadzam się z opinią, że przyczyna najczęściej tkwi w zestawie - "talerz"-konwerter-kabel-dekoder.

 


Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

Straciłem dostęp do TVP Info i TVP 3

Czy próbowałeś restartować ustawienia dekodera?

Naciśnij po kolei przyciski niebieski, żółty, niebieski. Wybierz opcję "zresetować" i wciśnij OK na pilocie. Dekoder uruchomi się ponownie. postępuj zgodnie z instrukcjami - dekoder będzie testować połączenie - może to potrwać kilka minut. Potem zapyta o ustalenie kodu dostępu - Za pomocą przycisków 0-9 na pilocie, wprowadź nowy czterocyfrowy kod dostępu w obydwa pola i  wciśnij OK.

Następnie wybierz Aktywuj, wyszukiwanie kanałów NTC oraz Wybierz zakończ instalację aby przejść dalej lub rozpocznij wyszukiwanie, jeżeli chcesz ponownie przeskanować kanały NTC. Wciśnij OK.

 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 4
  • 1

Straciłem dostęp do TVP Info i TVP 3

Próbowałem przestawiania anteny i jedyne czym się to kończy to strata innych kanałów. Niestety nic nie pomaga. Co do restartu dekodera, to dziś wymieniłem na nowy i całą procedurę przeszedłem od nowa.

Anonim

Nie dotyczy

Straciłem dostęp do TVP Info i TVP 3

Troszkę humorystycznie bym odpisał, ale.......ma być bez polityki 😜


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 4
  • 1

Straciłem dostęp do TVP Info i TVP 3


pablo_ck napisał(-a):

Troszkę humorystycznie bym odpisał, ale.......ma być bez polityki 😜


Powiedz mi co Twój post wniósł do tematu?


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 4
  • 1

Straciłem dostęp do TVP Info i TVP 3

Witam.

No cóż dziś dziwnym trafem TVP Info i TVP3 wróciły jakby nigdy nic, a anteny nie ruszałem od kilku dni. Przypadek?? Nie sądzę. Wiatrów też nie było. Niestety ale żadna z odpowiedzi nie była pomocna, a nadal uważam, że problem leżał po stronie Orange, a nie mojej, ale kopać się z koniem nie ma sensu. Po prostu poczekam do końca umowy i podziękuję za dalszą współpracę.