Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy oglądanie tv na dekoderze 4K stream ma wpływ na transfer po światłowodzie?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 68
  • 447
  • 2

Czy oglądanie tv na dekoderze 4K stream ma wpływ na transfer po światłowodzie?

OK, już teraz skumałem. O tą zabawkę na Androidzie chodzi. To jest unicast, prawda. Nie rozumiem tej usługi, stąd zafiksowałem się na klasyczne STB.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 153
  • 545
  • 0

Szybkość internetu a kompatybilność z WiFi 6. Dlaczego smartfon i tablet osiągają niższe prędkości?

Orange TV Go, Netflix, itp zmniejszają limit transferu Orange Tv (ta z Love) nie zmniejsza.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1652
  • 8178
  • 64

Szybkość internetu a kompatybilność z WiFi 6. Dlaczego smartfon i tablet osiągają niższe prędkości?

@micihol1 Nie ma sprawy. Twoja uwaga o "szpilkach" jest jak najbardziej słuszna bo z TV Go leci TCP.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5497
  • 22130
  • 181

Czy oglądanie tv na dekoderze 4K stream ma wpływ na transfer po światłowodzie?

@Samotnick 

Co do TV GO to oczywiście, że będzie kosztem pasma.

W kwestii czy to jest to samo na Stream 4k co TV GO: niezupełnie, są drobne różnice w wyglądzie pakietów. Wystarczające, żeby FB sobie je liczył osobno. Na własnym sprzęcie niekoniecznie, ale przecież nie wiemy na pewno jak separacja jest zaimplementowana. W końcu na "zwykłych" dekoderach wszystko poza TV "na żywo" też idzie przez unicast a mimo to też się do pasma nie liczy (wiem, wiem, to pewnie ten trzeci VLAN, chociaż pewny tego nie jestem).

Masz rację, że trudno to rozdzielenie jednoznacznie potwierdzić eksperymentalnie bo pojedynczy stream (a dekoder 4k Stream może dostawać tylko pojedynczy) jest trochę za mały żeby po jednym pomiarze coś dało się powiedzieć na pewno.

Ale z drugiej strony na umowie jest jednoznacznie napisane, że TV ma być liczona osobno; nic o wyjątkach dla poszczególnych typów dekoderów nie ma. Gdyby udało się pokazać, że jest inaczej, to byłoby to niezgodne z umową i mogło by być podstawą reklamacji. Prawdę mówiąc noszę się z zamiarem przeprowadzenia bardziej kompleksowych pomiarów już od wielu miesięcy, ale czasu brakuje, a sprawa ewidentnie nie ma żadnego praktycznego znaczenia. Ciągle bardziej zakładam, że jest tak jak powinno być, niż jestem tego pewien. Sorry że zabrzmiało jakbym był opierał te stwierdzenia na czymś więcej.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1652
  • 8178
  • 64

Czy oglądanie tv na dekoderze 4K stream ma wpływ na transfer po światłowodzie?

@j131Przepustowości zawsze jest z górką w stosunku do umowy, więc nie byłoby się do czego przyczepić. U mnie pomiary prędkości są na tyle stabilne, że przy odpowiednio dużej próbie nie musiałbym spekulować.

PS. Czasy odpowiedzi z przykładowego serwera TV Go:

Tracing route to 188.47.249.9 over a maximum of 30 hops

  1    <1 ms    <1 ms    <1 ms  192.168.76.1
  2    10 ms     5 ms     6 ms  83.1.5.5
  3     3 ms     2 ms     2 ms  80.50.18.81
  4     3 ms     2 ms     2 ms  188.47.253.133
  5     *        *        *     Request timed out.
  6     *        *        *     Request timed out.
  7     4 ms    10 ms     8 ms  188.47.221.32
  8     6 ms    14 ms    13 ms  188.47.239.129
  9     3 ms     2 ms     1 ms  188.47.249.9