Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy jest w ofercie jeszcze pakiet telewizja satelitarna

ROZWIĄZANE

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Czy jest w ofercie jeszcze pakiet telewizja satelitarna

@adzia1  za blisko. Oddał na próbę 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 299
  • 569
  • 1

Czy jest w ofercie jeszcze pakiet telewizja satelitarna

@adzia1,

quote:

Nie ma linii telefonów stacjonarnych, to wieś.

 

 

Jak nie ma na wsi telefonów stacjonarnych, linia jakaś musi być tam koło ciebie i tylko telefony stacjonarne tam na wsi, gorzej może być tam z zasięgiem telefonów komórkowych, urywa często na wsi i nie ma jakiejś sieci komórkowej wcale.

Idź zapytaj do salonu Orange, czy jest możliwość go u Ciebie podłączenia tego telefonu stacjonarnego,

a z nim będziesz miała internet kablowy, neostradę i to lepiej będzie chodziło jak jak ten cały internet mobilny z GSM lub UMTS i przy słabym zasięgu. Jaka lokalizacja?

Chyba, że najbliższa linia telefoniczna, słupy, centrala są mocno daleko od Ciebie wtedy mogą nie podłączyć. Koszta podłączenia ciągnięcia całej nowa linia, przewyższą wtedy tą usługę.

Sasiad żaden nie ma telefonu stacjonarnego w pobliżu, jak ma to znaczy, że jest możliwość tego podłączenia i u Ciebie.

Chyba, że naprawdę na jakimś odludziu mieszkasz, nic nie ma dookoła i wszędzie daleko i trzeba by było tą linię telefoniczną ciągnąć kilka, kilkanaście ładnych kilometrów od  budki telefonicznej i centralki.........to wtedy ci nie zrobią, musiałabyś to na własny koszt ciągnąc jakbyś chciała mieć.

I jak masz linię telefoniczną blisko siebie to nie musisz brać tego telefonu stacjonarnego jak nie chcesz, może podłączą ci sam internet, neostradę, ale wtedy musisz płacić więcej miesięcznie dodatkowo za utrzymanie łącza telefonicznego plus opłata za internet ten, jak weźmiesz ofertę bez tego telefonu stacjonarnego.

Z telefonem stacjonarnym ta opłata za utrzymanie łącza, też jest, ale niższa.

 

Spróbuj jeszcze kablem internetowym bezpośrednio podłączyć z routera do tego MIBOX, wtedy nie powinno zrywać tak, bo po WIFI mogą być jakieś zakłócenia w otoczeniu i to nie dochodzi, duza odległóść i.t.p

a przy marnej słabej prędkości tego internetu tylko kablem powinno łączyć takie rzeczy.

Tak sprawdź jeszcze, dokup w sklepie ten kabel internetowy, żeby połączyć ten router kablem z MIBOX i wtedy jak będzie zrywać to kwestia prędkości internetu, musisz mieć kablowy , a nie mobilny w twojej lokalizacji.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 299
  • 569
  • 1

Czy jest w ofercie jeszcze pakiet telewizja satelitarna

Ten router Huawei E5573 to tylko w Plus widzę dają w większości i  to jest jakieś badziewie, nawet kabla internetowego do niego nie wsadzisz, pierwsze to bym ten router wymienił na jakiś inny lepszy z gniazdem na podłączenie kabla internetowego LAN..........bo w tym może być przyczyna tego zacinania. A z tym sprzętem Huawei ostatnio po tych sankcjach różnie bywa.........dużo wadliwych egzemplarzy jest i smartfonów i ogólnie sprzętu tej firmy.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 186
  • 279
  • 0

Czy jest w ofercie jeszcze pakiet telewizja satelitarna

Nie widzę potrzeby mieć por Lan RJ45 w routerze skoro mój MiBox jest tylko na Wi-Fi. Nie wszystkie mają gniazda podwójne antenowe. Ten mi w innych miejscach działa b. dobrze


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 299
  • 569
  • 1

Czy jest w ofercie jeszcze pakiet telewizja satelitarna

MIBOX może być sprawne, ale router ten twój Huawei......

Jeżeli jest sprawny też, to zostaje twój internet mobilny do zamiany na kablowy lub zmiana lokalizacji i miejsca tego użytkowania, gdzie jest lepszy zasięg i szybsze prędkości tego mobilnego internetu.

I jak w innych miejscach dobrze działa to używaj tylko w tych miejscach co dobrze działa.

A w tym miejscu co nie działa zmień internet na kablowy jak masz możliwość.

Do internetu kablowego dostaniesz inny nowy router i wtedy dobrze powinno być na tym MIBOX też i w tym miejscu i lokalizacji co chcesz.

Bo nikt ci nowego nadajnika sieci komórkowej koło domu i miejsca co chcesz też ci nie postawi i w miejscu tym co masz marny zasięg.........w innej sieci komórkowej możesz spróbować, gdzie masz lepszy ten zasięg i szybsze prędkości tego mobilnego internetu, wymień kartę SIM na innego operatora, w ten router wsadź z innej sieci komórkowej i musisz mieć też dane GB na tej karcie, bo jak nie masz też ci transfer spada do zera i może też temu wtedy zrywa....... albo jak jest duże obciążenie sieci, spróbuj w nocy, gdy ten transfer jest niższy i sprawdź czy to samo.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

Czy jest w ofercie jeszcze pakiet telewizja satelitarna


@adzia1napisał(-a)

Nie widzę potrzeby mieć por Lan RJ45 w routerze skoro mój MiBox jest tylko na Wi-Fi. Nie wszystkie mają gniazda podwójne antenowe. Ten mi w innych miejscach działa b. dobrze


Zgoda, ale jakiś jednak sens miałoby zmienienie tej sytuacji, bo komunikacja po kablu jest zawsze stabilniejsza niż po WiFi. Nie twierdzę że to akurat w tym wypadku jest krytycznie istotne, ale sens ma. Do MiBox też można podłączyć eternet, są przejściówki na USB które to umożliwiają.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 299
  • 569
  • 1

Czy jest w ofercie jeszcze pakiet telewizja satelitarna

Czyli wniosek jeden nie dochodzi ci w tym miejscu zasięg i masz marny net tym samym,

spróbuj w innej sieci komórkowej, w której jest lepszy zasięg i szybsze prędkości internetu, zmień na internet kablowy jak masz możliwości te zmiany. Albo te przejściówki i kablem bezpośrednio połączyć router z ten MIBOX, będzie stabilniejsze połączenie, szybszy transfer i wtedy sprawdzić. I jak to nie pomoże zostają te dwa pierwsze rozwiązania.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 186
  • 279
  • 0

Czy jest w ofercie jeszcze pakiet telewizja satelitarna

Dzięki za info, MiBox jest na Android i nie wiem czy są sterowniki na takie adaptery RJ45 na USB.  Widzę światło najtańszym nakładem w telewizji satelitarnej


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

Czy jest w ofercie jeszcze pakiet telewizja satelitarna


@adzia1napisał(-a)

Dzięki za info, MiBox jest na Android i nie wiem czy są sterowniki na takie adaptery RJ45 na USB.  ...


Powinno być OK:
https://miuipolska.pl/forum/topic/54009-mi-box-s-i-adapter-lan/

 

Czy naziemna nie byłaby jednak tańsza? No i dekoder można mieć teraz za darmo, z rządowej dopłaty...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 186
  • 279
  • 0

Czy jest w ofercie jeszcze pakiet telewizja satelitarna

dexter_22, to ile trzeba mieć GB żeby HBO i Netflix oglądać z karty SIM. Mi pożarło w 2 minuty aż 6GB tylko jak sprawdzałem o której godzinie jest F1 na Eleven 1. Karka tylko 10GB. Jak sprawdzałem w Mój Orange wykres pobrania to wyszła szpilka. Chyba że tak zarabia Orange, wysyłając "testy kontrolne" 😞