Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy dekoder do telewizji jest od razu aktywny po podpisaniu umowy?

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 213
  • 945
  • 0

Czy dekoder do telewizji jest od razu aktywny po podpisaniu umowy?

Miałbym jeszcze pytanie tak mi przyszło do głowy bo później to mogę zapomnieć się zapytać konsultanta chociaż pewnie ma obowiązek informować o takich rzeczach. Mianowicie czy po podpisaniu umowy i dostaniu dekodera od razu można podłączyć dekoder i jest dostęp do tv czy trzeba odczekać jakiś czas, żeby orange tam w swoim systemie i na Mój Orange zatwierdził usługę tv i dopiero wtedy  uruchamiać pierwszy raz dekoder, żeby nie było problemów z działaniem czy to powinno być od razu bez problemu?

 

 

 

___________________

*Post wydzielony z tematu "Czy w podstawowym pakiecie telewizyjnym jest teraz więcej kanałów?" - moderator Wojciech.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Czy dekoder do telewizji jest od razu aktywny po podpisaniu umowy?

@Luki555 Po prawidłowym wprowadzeniu urządzenia do systemu można próbować uruchomić dekoder zaraz po jego otrzymaniu. Jeśli cokolwiek w systemach spowoduje opóźnienie zaistnienia w bazie danych dekoderów aktywnych, to od razu zauważysz brak usługi. Do prawidłowego działania potrzeba i tak będzie aktualizacja automatyczna softu, która na nieaktywnej usłudze nie przejdzie. Pakiety dodatkowe mogą mieć opóźnienia w aktywacji. Jak nie podłączysz i nie uruchomisz, nie dowiesz się 🙂 Zatem uruchamiaj od razu

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Czy dekoder do telewizji jest od razu aktywny po podpisaniu umowy?

@Luki555 Po prawidłowym wprowadzeniu urządzenia do systemu można próbować uruchomić dekoder zaraz po jego otrzymaniu. Jeśli cokolwiek w systemach spowoduje opóźnienie zaistnienia w bazie danych dekoderów aktywnych, to od razu zauważysz brak usługi. Do prawidłowego działania potrzeba i tak będzie aktualizacja automatyczna softu, która na nieaktywnej usłudze nie przejdzie. Pakiety dodatkowe mogą mieć opóźnienia w aktywacji. Jak nie podłączysz i nie uruchomisz, nie dowiesz się 🙂 Zatem uruchamiaj od razu


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Czy dekoder do telewizji jest od razu aktywny po podpisaniu umowy?

@Luki555 teoretycznie powinno od razu zadziałać. W praktyce różnie bywa. Czasami po podłączeniu, dekoder potrzebuje pobrać aktualizację, czasami trzeba poczekać na uprawnienia.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 213
  • 945
  • 0

Czy dekoder do telewizji jest od razu aktywny po podpisaniu umowy?

Dzięki


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Czy dekoder do telewizji jest od razu aktywny po podpisaniu umowy?

@Luki555 Jeśli będziesz odbierał sprzęt w Salonie warto upewnić się, że konsultant "aktywował" go w bazie danych. Jeśli coś poszłoby jednak nie tak, to zgłaszaj na czacie od razu brak aktywnego dekodera. Na infolinii mogą to poprawić. Jeśli będzie to dekoder kartowy, zwróć uwagę na dopisanie także i karty...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 213
  • 945
  • 0

Czy dekoder do telewizji jest od razu aktywny po podpisaniu umowy?

Planuje zamówić rozmowę ze strony orange i przez telefon ustalić wszystkie warunki a do salonu tylko podejść podpisać i odebrać jak już przygotowane będzie wszystko, w taki sposób chce to zrobić, żeby nie okazało się, że nie mieliby tego dekodera na stanie ICU100 wiem, że jest taka możliwość. Do IPTV to kart nie ma w dekoderze przynajmniej nigdzie się z taką informacją nie spotkałem przeglądając strony na ten temat.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Czy dekoder do telewizji jest od razu aktywny po podpisaniu umowy?

@Luki555 ICU100 nie ma karty, więc jeden możliwy problem z głowy. jeśli będziesz już w salonie zwróć uwagę na to czy konsultant potwierdzi na 100% wpisanie sprzętu do systemu i tyle. Powinno zadziałać..


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21542
  • 173

Czy dekoder do telewizji jest od razu aktywny po podpisaniu umowy?


@Luki555napisał(-a)

...

Do IPTV to kart nie ma w dekoderze przynajmniej nigdzie się z taką informacją nie spotkałem przeglądając strony na ten temat.


Nie, kart nie ma. Mimo iż niektóre dekodery mają slot na kartę. BTW: w moim przypadku dekodery działały od razu po (niezwłocznym) podłączeniu, na nic nie musiałem czekać. Ale YMMV.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 213
  • 945
  • 0

Czy dekoder do telewizji jest od razu aktywny po podpisaniu umowy?

Dzięki za wszystkie informacje.