Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak niektórych kanałów

ROZWIĄZANE

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5632
  • 22865
  • 190

Brak niektórych kanałów

@spiritwolf 

Jeśli poza tym internet działa normalnie (speedtest OK?), to prawdopodobnie dekoder jest uszkodzony lub coś jest nie do końca OK z usługą TV. Tak czy owak trzeba to zgłosić, sam nic nie zrobisz.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 30
  • 0

Brak niektórych kanałów

@Pablo5 To resetu nie będę wykonywać, bo kiedyś musiałem dzwonić na infolinię po tej czynności bo wszystko się zawiesiło. @j131 internet chodzi bez zarzutu, syn gra w gry a córka ogląda netflix i nie narzekają. Zadzwonię na infolinię i zgłoszę problem z dekoderem w takim razie. 

 

aktualizacja

@j131 słusznie zasugerowałeś kontakt z infolinia. Okazało się, że problemem była awaria u dostawców i ponowny restart dekodera przez konsultanta naprawił telewizję. Dziękuję za porady i sugestie. Temat można zamknąć.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Brak niektórych kanałów


@spiritwolfnapisał(-a)

Dzień dobry. Od co najmniej czterech godzin nie działają u mnie niektóre programy z pakietu i wszystkie Canal+ co kilka minut pojawia się obraz i zanika i jest wtedy tylko czarna plansza. Były próby odłączania i załączania dekodera od prądu i nic. Umowę mam do końca listopada ostatnio nic nie było zmieniane. Czy to problem z urządzeniem czy może być przez internet?


Żadne zgłaszanie do Orange nie miałoby sensu jak i reset dekodera gdyż C+ zaliczył wczoraj ogólnopolską awarię, nie działały kanały zarówno sat jak i online, od godzin wieczornych wszystko wróciło do normy. Konsultant podczas resetu dekodera po prostu trafił na czas w którym C+ usunął awarię, dekodera nie trzeba było resetować. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Brak niektórych kanałów

Edyta do wcześniejszego wpisu, powodem awarii była niedawna zmiana wysłużonych satelitów na nowe i coś nie do końca zagrało na nowych transponderach, na szczęście dość szybko uwinęli się z problemem. Tak że ani sam operator  (Orange), ani sprzęt (dekodery, routery, modemy) czy Infrastruktura internetowa  tylko dostawca (C+), a w zasadzie nowy satelita miał winę.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13378
  • 54837
  • 648

Brak niektórych kanałów

@spiritwolf  Czyli tak naprawdę problemem nie był uszkodzony sprzęt, tylko brak transmisji treści do dekodera...infolinia obowiązkowo, ale sprzęt za podejrzenia trzeba przeprosić 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Brak niektórych kanałów

@agat13 infolinia oczywiście lecz raczej C+ niż Orange, po pierwsze dostawcą treści jest Canal+, a po drugie to są chyba już osobne umowy...


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13378
  • 54837
  • 648

Brak niektórych kanałów

@slav72  jeśli to IPTV z 4Kstream, to mimo tego, że C+ jest dostawcą, to reklamację i tak trzeba składać do Orange jako retransmitera treści

 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Brak niektórych kanałów

@agat13 tak czy inaczej reklamacji by nie przyjęli (inaczej - nie uznali) gdyż usterka trwała kilka godzin i jak pisałem wcześniej nie była po stronie Orange. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 321
  • 1341
  • 2

Brak niektórych kanałów

Na satkurierze pojawił się artykuł o co chodziło z tym problemem w piątek i w budynku canal+ gdzie znajduje się dział transmisji mieli problem z zasilaniem. To nie miało związku z tym że niedawno kanały przechodziły na nowe satelity i transpondery z wysłużonych jak to było wspomniane wyżej.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Brak niektórych kanałów

@Luki555  kolego, wiem co pisałem, a problem nie dotyczył tylko kanału C+ Sport i transmisji meczu, tylko całej oferty C+, nie trwał również około godziny lecz ponad pięć godzin. Powołując się na jakąś wiadomość np. z SK, który to nieraz wprowadzał w błąd w swoich wiadomościach (cytując np. niestworzone historie zaczerpnięte od uczestników forum SK) warto poprzeć opinię na kimś bardziej zaufanym, ewentualnie na drugim źródle. Moje info pochodziło z dwóch źródeł pierwsze to autoryzowany dystrybutor C+, drugie to dział utrzymania klienta C+, obaj informatorzy mówili o kłopotach na transporderach nowego HB.

Kolega @ryba168 również o tym wspominał i miał rację.

Edyta:

Tak duża firma posiada min. trzy zasilania (główne i dwa awaryjne)... a coś podać musieli aby uspokoić masówkę...

Warto również doczytać artykuł do końca, fragment końcowy artykułu:

slav72_0-1695054577805.png