Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Bardzo słaby sygnał grupy programów TVN (Style, HGTV...)

ROZWIĄZANE

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Bardzo słaby sygnał grupy programów TVN (Style, HGTV...)

Corab z serii 800, ciemna-grafit, ale nie wiem jaki dokładnie typ.

Pamiętaj, że te odczyty które podaję to są z dekodera Orange UHD86, choć z tego co monter mówił to generalnie pokrywają się z odczytami z miernika. No i może mam teraz ustawione tak, by TVN'y najlepiej odbierało?

Najsłabszy odbiór jaki przeglądając wczoraj znalazłem to o ile pamiętam 76/86 (chyba TV6 albo TV Puls HD?), ale to musiałbym jeszcze raz potwierdzić...

Anonim

Nie dotyczy

Bardzo słaby sygnał grupy programów TVN (Style, HGTV...)

Miernik nigdy z Transpondera gdzie paczka TVN jest nie pokaże 90% czy 100% jakość sygnału z anteny 80", ale widać kolorujesz parametry, żaden tuner nie pokazuje dokładnie jakości sygnału, to co tam widzisz to mix szum i sygnał, na tym nie można się opierać, dobry miernik sat, taki co @Anonim linkował pokaże prawidłowe parametry, te tanie tak jak tunery szum z sygnałem sumują i opierać się na tym nie da, obstawiam że konwerter mocny szum daje stąd tak bajkowe masz parametry, ale drążyć tematu już nie będę, jak obraz jest to git.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Bardzo słaby sygnał grupy programów TVN (Style, HGTV...)

Wiesz... nie zamierzałem nic kolorować, mi to rybka, przekazuję co mi monter powiedział (nawet nie wiem jaki miał miernik, nie znam się na tym sprzęcie). Natomiast dekoder Orange pokazuje wartości (siła/jakość) które powyżej podawałem, więc jeśli kto ma taki dekoder to możemy porównać 🙂

Aha, ja naprawdę nie widzę różnicy w obrazie czy on jest przy jakości 60% czy 100% - a powinienem? Przecież taki sygnał o niższej jakości podlega w dekoderze jakiejś korekcie naprawczej w oparciu o informacje nadmiarowe i ostatecznie obraz powinien być równie dobry. Dopiero przy dużych brakach, czyli powiedzmy poniżej jakiegoś progu jakości, autokorekcja nie da rady i pojawią się przekłamania, braki, pikseloza aż do całkowitego zaniku sygnału - zgadzasz się z tym?

Anonim

Nie dotyczy

Bardzo słaby sygnał grupy programów TVN (Style, HGTV...)

Nie ma autokorekty, jak pisałem w 90% (przykładowa wartość) jakości sygnału jest do ~ 20% szumu, dekoder to filtruje, dlatego te topowe dekodery (ja mam Vu+ SOLO 4K) podają mniej na jakość sygnału, te od Orange i innych Operatorów to niska półka, dlatego wskazania lipne są (tam pokazywana suma sygnał i szum), monter bajki ci wmawia, ale pal licho, napewno lepiej masz niż przedtem.

Anonim

Nie dotyczy

Bardzo słaby sygnał grupy programów TVN (Style, HGTV...)

To, co jest, podane na stronie Orange są, podane tylko przykładowe parametry do dekorów w każdym innym miejscu zamieszkania jak też użycie innej długości kabla będą inne parametry. Tak to wygląda u mnie na NC+. na antenie 60 cm od Wizji TV 35 metrów kabla od anteny do dekodera.

1.jpg

Anonim

Nie dotyczy

Bardzo słaby sygnał grupy programów TVN (Style, HGTV...)

Przy tylu metrach kabla siła sygnału ok, jakość niestety zawyżona, napiszę wprost, jakość sygnału nie może mieć 100% bo głowica i cały układ się przesteruje, te wskazania co ci pokazuje to kalibracja wskazań (niestety nieprawidłowe (lubo to sygnał z szumem/to lipa wtedy), jest to zawyżone, po pierwsze przy tej długości kabla jakość spada, po drugie sygnał zawiera też szum, musi być odfiltrowany, ~ 20% to szum w instalacji sat, więc max jakość przy bardzo dobrym kablu i nisko szumowym konwerterze to 90%, ale kabel nie dłuższy niż 15 metrów wtedy, mam 20 metrów kabla i konwerter nisko szumowy, na 90" antenie od 78% do 90% jakość sygnału i siła sygnału 85% do 90%, miernik pokazywał od 70 do 80% jakość, więc dekoder pokazuje średnio, ale to takie wskazania informacyjne, nie pokazują faktycznego stanu.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Bardzo słaby sygnał grupy programów TVN (Style, HGTV...)

Bardzo ciekawe rozważania, zupełnie inaczej rozumiałem jakość...

U mnie około 12 metrów kabla, dekoder UHD86 i tak to przykładowo wygląda w tzw. "menu infolinii":


SAM_3709s.jpg

 

Wartość BER jest pokazywana dla wszystkich kanałów taka sama "1e-7" i nic mi nie mówi. dBm się zmieniają zgodnie z pokazywaną mocą sygnału.

Anonim

Nie dotyczy

Bardzo słaby sygnał grupy programów TVN (Style, HGTV...)

@bluesmanniakto co dociera do tunera sat (sygnał), nijak się ma to tego co ci się wyświetla, obecnie przy telewizji cyfrowej opiera się na wskazaniach miernika nie tunera, niekiedy jest 70% siły sygnału i 60% jakości, a obraz szatkuje, wniosek prosty, producent zawyżył wskazania wyświetlane w tunerze/dekoderze sat.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Bardzo słaby sygnał grupy programów TVN (Style, HGTV...)

Może i zawyżył, ale z tego co zrozumiałem te wskazania są względne a algorytmy ich wyznaczania nam nie znane. Nawet twój miernik ma jakiś algorytm wyliczania tej jakości i kto wie czy... nie zaniża 😉 A inne mierniki - wszystkie pokazują tak samo? Czy jest jakiś poziom odniesienia ustalony przez, hmm, "instytut miar i wag"?

Na fotce którą dał @Anonim mamy podobne wartości jak u mnie - też zawyżone? Dla mnie po prostu pokazują, że dekoder uznaje sygnał za bardzo dobry (100%) lub kiepski (<50%).

 


Zespół Nasz Orange
  • 2831
  • 10854
  • 150

Bardzo słaby sygnał grupy programów TVN (Style, HGTV...)

@bluesmanniak

tylko mnie nie bij!
Wrzucam to:

Pokaż szczegóły
  • jeśli założyłeś temat i pojawiła się dobra odpowiedź lub rozwiązanie - oznacz najlepszą odpowiedź klikając w przycisk 4.png 
    Podziękujesz w ten sposób osobie, która pomogła i pomożesz osobom, które będą miały podobne pytanie.

 ... i znikam 😉