Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Bardzo słaby sygnał grupy programów TVN (Style, HGTV...)

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

Bardzo słaby sygnał grupy programów TVN (Style, HGTV...)

Myślę że dalsza dyskusja mija się z celem jak nie rozumiesz jak działa przekazywanie sygnału to uważam za temat zamknięty.https://pl.wikipedia.org/wiki/Telewizja_satelitarna 

 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Bardzo słaby sygnał grupy programów TVN (Style, HGTV...)

OK, dziękuję, podejrzewam że się nie rozumiemy...

Może znajdzie się jednak ktoś inny, kto wytłumaczy (choć to temat poboczny do głównego pytania wątku), jak może zła pogoda w centrum nadawczym w W-wie wpływać na słaby poziom jakości sygnału który odbieram z satelity na Warmii...

Odpowiedzi, konkretne, na inne pytania w tym wątku również mile widziane 🙂

Anonim

Nie dotyczy

Bardzo słaby sygnał grupy programów TVN (Style, HGTV...)


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 541
  • 648
  • 24

Bardzo słaby sygnał grupy programów TVN (Style, HGTV...)

Też na przełomie roku musiałem poprawiać jedną antenę, bo były ogromne problemy z kanałami TVN w telewizji od Polsatu. Wystarczyło skręcić antenę na dosłownie milimetry w prawo dokręcając z tyłu dwie nakrętki. Nic dziwnego, że tak się stało, bo od 2005 nie była w ogóle ruszana, a ostatni rok to m.in. orkan Ksawery i inne wichury. Na antenie 60cm (w lubuskim wystarcza) mam takie parametry przed i po:

Polsat i TVP2 - sygnał 80%, jakość 50% (MER 12dB) vs. sygnał 81%, jakość 66% (MER 13dB)

TVN i TVN7 - sygnał 79%, jakość 36% (9dB) vs. sygnał 80%, jakość 83% (14dB)

TVP1 - sygnał 80%, jakość 50% (12dB) vs. sygnał 80%, jakość 83% (14dB)


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 164
  • 75
  • 0

Bardzo słaby sygnał grupy programów TVN (Style, HGTV...)

Proste.Chcesz mieć lepszy odbiór satelity montujesz talerz większy niż nawet 90średnicy.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Bardzo słaby sygnał grupy programów TVN (Style, HGTV...)

Kolego @Gatts, życie (nawet satelitarne) nie jest takie proste jak ci się wydaje 😉

Przy próbie zmiany uchwytu anteny, na taki by była odsunięta od rynny i by nic jej nie zasłaniało okazało się, że w miejscu w którym dotykała rynny (i uchwytu!) powstało poważne odkształcenie krawędzi anteny. Monter stwierdził, że kombinowanie z tą anteną (Corab70) nie ma sensu, bo na pewno utraciła swoja sprawność. Zgodziłem się z tym, a że przywiózł ze sobą 80-tkę to taką zainstalował, na nowym uchwycie - nic jej teraz nie zasłania i jest kilkanaście centymetrów nad rynną. Konwerter (Sharp) i kabel (biały) zostały stare, sprzed 8-miu lat.

Aktualne wartości siły/jakości sygnału wahają się w granicach 74-100/86-100. Transpondery TVN'u: 97/100 i 88/97. Zmierzone zarówno przed południem w słońcu jak i wieczorem, różnice nieistotne (2-3%).

Wnioski końcowe:

Twardych dowodów nie mam, ale prawdopodobnie nieco uszkodzona krawędź anteny plus styk z rynną powodowały, że przy silnym nasłonecznieniu w wyniku nagrzewania powstawały odkształcenia czaszy powodujące bardzo wyraźny spadek sprawności anteny. A dlaczego akurat szczególnie dla transpondera tvn? Widocznie odkształcenia akurat największy wpływ miały na odbiór tej częstotliwości, to podobno całkiem normalny objaw. Podobno... bo może to polityczna sprawa albo jakiś kosmiczny  szum 😉

 

I dziękuję wszystkim za głosy w dyskusji!

Anonim

Nie dotyczy

Bardzo słaby sygnał grupy programów TVN (Style, HGTV...)

Antena skupienia pewnie nie miała. To nikt nie widział wcześniej, że jest krzywa? Najbardziej to mnie śmieszą teorię o siłach nadprzyrodzonych czy coś takiego. 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Bardzo słaby sygnał grupy programów TVN (Style, HGTV...)

Nie, nikt nie widział, to się z wysokości (znaczy z "dolności") 3 metrów nie rzucało w oczy 🙂

O nadprzyrodzonych nic nie było, było natomiast o siłach natury: oślepienie słoneczne, kosmiczny szum, przesilenie wiosenne, ulewa w Warszawie. Było też o wyższości koloru czarnego nad białym 😉


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Bardzo słaby sygnał grupy programów TVN (Style, HGTV...)

Wetnę się do dyskusji 😉 jako były abonent Polsatu, też miewałem problemy z odbiorem kanałów, jak by nie było, konkurencyjnej sieci czyli TVN... Próby poprawienia ustawienia czaszy, zmiana konwertera, wymiana kabla na całej długości ... niewiele pomogły... Rozważałem wymianę czaszy... ale przesiadłem się na kablówkę od Orange... 

 

- korygowałem braki liter 😉

Anonim

Nie dotyczy

Bardzo słaby sygnał grupy programów TVN (Style, HGTV...)

@bluesmanniak ta antena 80" to jakiś hit? W głowie się nie mieści że tak wysokie parametry uzyskujesz, na 90" mam zbliżone ale nigdy 100%, 90% max na jakości, siła sygnału to mało istotna sprawa, jak 70% jest to git.