Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód - problemy z telewizją


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 19
  • 0

Światłowód - problemy z telewizją

Witam. Od początku roku posiadam pakiet Orange Love - światłowód 300 mb/s + TV + telefon stacjonarny + telefon komórkowy. Do jesieni było wszystko bez zarzutu. Potem pojawiły się problemy z telewizją. Połączenie wygląda następująco: na ścianie wiadomo biała skrzynka, od skrzynki patchcord światłowodowy do - to jest chyba konwerter (takie małe czarne pudełko marki Nokia) od konwertera dziurą w ścianie idzie skrętka do głównego Funbox'a, którego mam u siebie w pokoju. Internet u siebie mam na kablu pod komputer stacjonarny, do tego 1 dekoder na kablu + TV i konsole pod WiFi i telefon stacjonarny również na kablu. Drugą skrętka wraca od Funbox'a i podłączona jest pod 2 dekoder na dole. Jeśli chodzi o internet jest bez zarzutu, zawsze max. prędkość, żadnych przerw itd., telefon również ok. Problemy pojawiły się z telewizją - pikselowanie, klatkowanie, zacinanie się, podwojenie obrazu itd. Działo się tak na obu telewizorach. Wezwałem techników wymienili 2 dekodery i powiedzieli, że jeśli będzie dalej to samo to do wymiany Funbox. Jakiś czas było dobrze, potem znowu to samo więc wymieniłem Funbox'a i w zestawie był nowy patchcord do konwertera więc też wymieniłem. Na moim nowym TV jest wszystko ok, natomiast na dole jest telewizor płaski 13-letni LG i są błędy - śnieg, zacinanie i czarny obraz. Po zresetowaniu dekodera do ustawień fabrycznych jest pare h dobrze i potem znowu to samo. Podłączyłem telewizor, który dostałem od orange - Tomson 32 cale, na początku było ok, potem zaczął zacinać i strzelać - pomijam już, że to TV z HD Ready itd. - super prezent 😛 Na 3 dni podłączyłem swojego Samsunga na dole i było ok, tylko, że na starym TV też było dobrze np. przez tydzień. Co to może być ? Ewidentnie telewizor ? Bo został jeszcze ten konwerter Nokii jedynie do wymiany. Chciałbym mieć pewność, że to TV żeby nie było, że kupię nowy i będzie to samo. Co radzicie ? Pozdrawiam

25 ODPOW. 25

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

Światłowód - problemy z telewizją

@Akindusx z twojego opisu wnioskuję, że to może być problem z dekoderem. Czy wykonywałeś zamianę dekoderów? Jeżeli problem dalej będzie się powtarzał, to zostaje jeszcze kabel, też warto go sprawdzić 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 19
  • 0

Światłowód - problemy z telewizją

Nie zamieniałem dekoderów, zrobię to. Który konkretnie kabel ? 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

Światłowód - problemy z telewizją

@Akindusx chodzi mi o ten łączący FunBox-a z wadliwie działającym drugim dekoderem.

Anonim

Nie dotyczy

Światłowód - problemy z telewizją

@Akindusx  zgłoszenie zrób na diagnostykę internetu, jak wyjdzie ok, to FunBox do wymiany i ewentualnie ONT od światłowodu, kable łączące lan z FunBox też podmień, bo mogą być z usterką.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 19
  • 0

Światłowód - problemy z telewizją

Funbox był wymieniony. Czyli z mojej strony zostaje jeszcze skretka UTP do podmiany jeśli nie pomoże to będę dzwonił po techników. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Światłowód - problemy z telewizją

@Akindusx  Niestety tego typu uszkodzenia są trudne do diagnostyki zdalnej. Jak radził @ketrasaArtur warto przyjrzeć się kablom eth. Żeby to jednak sprawdzić trzeba połączyć modem z dekoderem alternatywnym kablem eth lub zrobić dokładne pomiary istniejącego kabla albo rozszyć go od nowa 

Czy na końcu kabla są zaciśnięte wtyczki czy zakończony jest gniazdami? Jaki to jest kabel fotnij i przeczytaj opis na markerze

 

Anonim

Nie dotyczy

Światłowód - problemy z telewizją

@Akindusx  usługa Orange TV musi działać, skoro z niej korzystasz, niech technicy ogarną temat, tu na forum nikt nie zgadnie zdalnie, co ci tam nie gra.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 19
  • 0

Światłowód - problemy z telewizją

Ok tylko jak pisałem o usterce i że były wymienione dekodery i kolej na Funboxa to nie chcieli słyszeć o tym że technicy mają przyjechać. Zresztą co ja będę sam grzebał to nie moja brocha niech przyjeżdżają i mierzą. Zajade do domu to wrzucę fotkę  kabli eth, są zaciśnięte końcówki.


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2050
  • 7524
  • 28

Światłowód - problemy z telewizją

Ustaw sobie wszystko w jednym miejscu, jak najbliżej funboksa i dopiero testuj, zamieniaj, wyciągaj wnioski. Wszystko zamieniaj: dekodery, kable, porty, telewizory.