Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

zepsuty Iphone 6 gwarancja


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 40
  • 5
  • 2

zepsuty Iphone 6 gwarancja

Akurat w takim wypadku nie zdarza się żeby się nie wyrobić.
Po pierwsze 14 dni jest na ustosunkowanie się, a nie finalne już naprawienie/wymianę (chociaż jeśli zdecydują wymienić to w ciągu 14dni się tak stanie ale tu już decyduje serwis, a nie Orange)
Po drugie co do wymiany. Nawet jeśli wybierzesz uprawnienie jako wymiana na nowy to serwis ma prawo zadecydować o naprawie urządzenia jeśli koszt jego wymiany znacząco przewyższa koszty naprawy telefonu. Czyli jeśli będzie się dało naprawić to naprawią ale oczywiście wcześniej zapytała czy się na to zgadzasz, a może czy nie i wtedy odeślą bez naprawy.
Pocieszające jest to, że do tej pory raczej w tych cięższych przypadkach bez problemu serwis wymieniał na nowy ale zobaczymy jaka będzie decyzja bo jak wspomniałem wcześniej tu już decyduje serwis który apple nadal autoryzacje, a w tym wypadku cdt czy jak to się tam teraz nazywa.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

zepsuty Iphone 6 gwarancja

Reczywiście mogą nie uwzględnić roszczenia, ale muszą odpisać w 14 dni.
Brak odp w 14 dni = wymiana na nowy.

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 1
  • 0

zepsuty Iphone 6 gwarancja

Niestety obawiam się, że spotkało mnie to, co jest opisane na tej stronie http://appleblog.pl/regenersis-odsyla-zalane-telefony-zawsze/ ponieważ jestem pewna, że do żadnego uszkodzenia mechanicznego podczas mojego uzytkowania nie doszło, a moj telefon juz w ciagu jednego dnia zostal zakwalifikowany do naprawy odplatnej. Najgorsze, że człowiek wobec takiej sytuacji jest kompletnie bezradny i poza przeniesieniem się do innej sieci niewiele może zrobić. Dziękuję wszystkim za wcześniejsze odpowiedzi.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

zepsuty Iphone 6 gwarancja

Zawsze zostaje sąd polubowny przy federacji konsumentów. Trochę kosztuje, ale (jak wygrasz) możesz ubiegać się o zwrot kosztów. To jest do udowodnienia.

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 47
  • 43
  • 3

zepsuty Iphone 6 gwarancja

Nie wiem czy problem rozwiązałeś. Dla innych użytkowników

może przyda sie informacja że na sprzęt Apple sprzedawany osobom

fizycznym przez operatorów przysługuje po upływie gwarancji Apple

(do sprawdzenia na https://checkcoverage.apple.com) dodatkowa

roczna rękojmia operatora. Jeśli sprzęt będzie wadliwy operator

msi nprawić go bądź wymienic na nowy wolny od wad.

 

Sam korzystałem statnio z tego prawa, salon przyjął iphonea 

dokłądnie 16 miesięcy od zakupu i po ok 10 dniach otrzymałem

nowy telefon.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

zepsuty Iphone 6 gwarancja

To nie rękojmia operatora, ale sprzedawcy. Na terenie UE każdy sprzęt elektroniczny powinien mieć dwuletnią.

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 47
  • 43
  • 3

zepsuty Iphone 6 gwarancja

Tak, rękojmia sprzedawcy, w tym konkretnym przypadku operatora 🙂

Dzięki za czujność.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

zepsuty Iphone 6 gwarancja

W kwestii formalnej - kupując telefon w Orange nie zawsze Orange Polska jest sprzedawcą. Są firmy parnerskie, które działają na rzecz Orange. Wtedy one odpowiadają za rękojmie. To czasem może mieć istotne znaczenie.


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

zepsuty Iphone 6 gwarancja

Sprawa dotyczy rękojmi.

Telefon jaki zakupiliśmy to Iphone 6s - ma 12 miesięcy gwarancji producenta.

Zakupiliśmy go jako spółka z o.o. a nie konsument.

Kupiliśmy go poprzez sklep internetowy Orange wraz z fakturą VAT

Po przestudiowaniu regulaminu tego sklepu nic nie znalazłem o ograniczeniach rękojmi do 1 roku, nic nie ma też w załączonym regulaminie świadczenia usług.

Pani zza biura w Orange twierdzi, że rękojmia na ten produkt to 1 rok, ale zgodnie z wytycznymi unijnymi 2 lata (ale czy nie dotyczy to jedynie konsumentów - os. fizycznych?).

 

Proszę o podpowiedź:

1. czy rękojmia 2 letnia w Orange (sklep internetowy) obowiązuje spółki?

2. czy ograniczenie rękojmi do 1 roku musi być gdzieś zapisane?

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

zepsuty Iphone 6 gwarancja

Termin rękojmi dla firm to też 2 lata. Z tym, że nie ma domniemania wady jak w przypadku konsumentów. Sam musisz wykazać, że wada istniała w chwili zakupu (wydania rzeczy). Przepisy są tam gdzie powinny czyli w kodeksie cywilnym.