Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

włączanie WiFi Calling w Samsung J7 (2017)

ROZWIĄZANE

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

włączanie WiFi Calling w Samsung J7 (2017)

Tak.

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

włączanie WiFi Calling w Samsung J7 (2017)

wymusiłem sprawdzenia (ręczne) aktualizacji - komunikat "najnowsze aktualizacje zostały już zainstalowane" w opisie jest: ostatnie sprawdzenie - dzisiejsza data.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

włączanie WiFi Calling w Samsung J7 (2017)

To ja już nie mam pomysłu. Może @bchmiel75 coś podpowie.

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

włączanie WiFi Calling w Samsung J7 (2017)

Dzięki @Piotrekk85 za zaanagażowanie... wiesz, gdyby komunikaty/opisy w menu brzmiały wprost, to przy pobieżnym przeglądzie ustawień trafiłbym i uznał, że "to jest to".


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

włączanie WiFi Calling w Samsung J7 (2017)

Jest w ustawieniach kontaktów dostep do wifi calling. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 47
  • 43
  • 4

włączanie WiFi Calling w Samsung J7 (2017)

Jak piszesz że z marketu to zgaduje ze polskiego i ma oprogramowanie XEO(open market). W telefonie J7 2017 z oprogramowaniem XEO włącza to się na dwa sposoby:

  • Rozsuń górne menu i tam powinno być jak na obrazku, jak nie ma to upewnij ze rozsunąłeś do końca jak nadal nie ma naciśnij 3 kropki na górze i wybierz edytuj jak dalej nie ma to znaczy ze nie masz oprogramowania XEO – open market lub włożyłeś kartę sim do złego slotu.
  • Drugi sposób. Otwórz dialer naciśnij 3 kropki na górze i wybierz ustawienia, przejedz na sam dół i tam powinneś zobaczyć Połącz. przez siec WI-FI

Obrazek pochodzi z mojego telefonu J7 2017 open market kupionego w Euro Agd.

Jak powyższe zawiedzie to nie masz odpowiedniego firmware w telefonie albo karte sim która nie obsługuje VOLTE \ WI-FI Calling albo włożyłeś karte sim do złego slotu. Upewnij się że sim jest w slocie numer jeden nie dwa bo ten smartfon to dual sim. Tacki sim powinny mieć numeracje. Przed zmianą slotu sim należny wyłączyć telefon.

 

Jeśli masz sim Orange w slocie 1 i sim który obsługuje VOLTE i WI-FI Calling i oprogramowanie XEO i nadal nie możesz zobaczyć opcji wifi calling to jedyne co przychodzi mi namyśl to zresetować do ustawień fabrycznych. Miałem w tym telefonie kartę sim z wyłączonym i włączonym wifi calling po stronie Orange i zawsze mi pokazywało opcje do wifi calling

 

Co do aktualizacji Androida, wersje XEO z marketu maja WI-FI calling dla Orange od pierwszego Firmware tak było u mnie:

https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-j7/SM-J730F/XEO/

 

 

a.jpg


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

włączanie WiFi Calling w Samsung J7 (2017)

Dziękuję @JanuszI za szczegółowy, wariantowy opis. Co prawda już dawno tę funkcjonalność (w telefonie żony) włączyłem, właśnie w procedurze wskazanej w drugim sposobie. Cóż zapomniałem o tym tu napisać. Podpowiedział mi znajomy w rozmowie telefonicznej 😉