Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

numer telefonu ma nieprawidłowy format

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 11
  • 0

numer telefonu ma nieprawidłowy format

Hej, próbowałem wysłać sms na numer 5 cyfrowy i po wysłaniu wiadomości wyskoczyła mi informacja że "Numer telefonu ma nieprawidłowy format" wytłumaczył by mi ktoś krok po kroku jak mógłbym to naprawić?

Model telefonu: Oppo a53

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18408
  • 52636
  • 709

numer telefonu ma nieprawidłowy format

@DawidziuPro ilość cyfr zależy od danego kraju. Przykładowo w Polsce numer telefonu po numerze kierunkowym ma 9 cyfr, czyli +48 XXX XXX XXX. Na jaki numer kierunkowy wysyłasz SMS-a.

Jeżeli to jest numer specjalny o podwyższonej opłacie, to może mieć 5 cyfr. W takim wypadku muszą być odpowiednie środki na koncie w przypadku oferty na kartę, w abonamencie koszt SMS-a o podwyższonej opłacie będzie doliczony do abonamentu. Poza tym trzeba sprawdzić, czy nie ma na numerze założonych blokad na SMS o podwyższonej opłacie. Zakładam, że numer jest aktywny, bo czasami telezabawy trwają tylko w określonym czasie, później numer może być wyłączony.

Może być też założona blokada w telefonie na wysyłanie SMS-ów pod konkretny numer lub na numer o podwyższonej opłacie. Trzeba taka blokadę w telefonie zdjąć i ponowić wysyłanie.

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

10 ODPOW. 10

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3210
  • 7456
  • 135

numer telefonu ma nieprawidłowy format

Numery standardowo w PL mają 6 cyfr. Jak to jest zagraniczny numer musisz go poprzedzić +prefiks kraju. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18408
  • 52636
  • 709

numer telefonu ma nieprawidłowy format

@DawidziuPro ilość cyfr zależy od danego kraju. Przykładowo w Polsce numer telefonu po numerze kierunkowym ma 9 cyfr, czyli +48 XXX XXX XXX. Na jaki numer kierunkowy wysyłasz SMS-a.

Jeżeli to jest numer specjalny o podwyższonej opłacie, to może mieć 5 cyfr. W takim wypadku muszą być odpowiednie środki na koncie w przypadku oferty na kartę, w abonamencie koszt SMS-a o podwyższonej opłacie będzie doliczony do abonamentu. Poza tym trzeba sprawdzić, czy nie ma na numerze założonych blokad na SMS o podwyższonej opłacie. Zakładam, że numer jest aktywny, bo czasami telezabawy trwają tylko w określonym czasie, później numer może być wyłączony.

Może być też założona blokada w telefonie na wysyłanie SMS-ów pod konkretny numer lub na numer o podwyższonej opłacie. Trzeba taka blokadę w telefonie zdjąć i ponowić wysyłanie.

 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 11
  • 0

numer telefonu ma nieprawidłowy format

A jak taką blokadę zdjąć ?

 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3210
  • 7456
  • 135

numer telefonu ma nieprawidłowy format

Blokadę usuniesz przez Obsługę Klienta. Jaka to oferta abonament czy karta? 

Zobacz możliwości w Mój Orange po zalogowaniu się sprawdzisz co można odblokować.

https://www.orange.pl/omnibook/uslugi-premium


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18408
  • 52636
  • 709

numer telefonu ma nieprawidłowy format

@DawidziuPro o jakiej blokadzie rozmawiamy?

Jeżeli blokada nałożona na numer, to można samemu zdjąć po przez konto Mój Orange, apka, przez www lub skorzystać z pomocy konsultanta, czat infolinia.

Jeżeli chodzi o blokadę w telefonie, to trzeba poszukać w ustawieniach telefonu.

W przypadku Xiaomi wygląda to tak:

Screenshot_2022-04-14-19-46-59-484_com.android.settings.jpg


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 11
  • 0

numer telefonu ma nieprawidłowy format

Mam kartę i nie mam zielonego pojęcia jaką blokadę zdjąć i jak to zrobić 

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18408
  • 52636
  • 709

numer telefonu ma nieprawidłowy format

@DawidziuPro zadzwoń na infolinię lub napisz na czacie. Konsultant sprawdzi jakie masz założone blokady i pomoże zdjąć, aby można było wysłać SMS-a. Jeżeli SMS wysokoplatny lub zwykły wysyłamy poza pakietem, o ile masz wykupiony, to muszą być zapewnione odpowiednie środki na koncie, nie mniejsze niż koszt SMS-a

Anonim

Nie dotyczy

numer telefonu ma nieprawidłowy format

@DawidziuPro  napisz na czat, od ręki ci to konsultant wyłączy 😎


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3210
  • 7456
  • 135

numer telefonu ma nieprawidłowy format


@Ronnapisał(-a)

Numery standardowo w PL mają 6 cyfr. 


Oczywiście 9 🥸