Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

nokia n95 8 gb

ROZWIĄZANE

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

nokia n95 8 gb

witam

mam nokie n95  8 gb i nie moge poradzic sobie z konfiguracją internetu. Zeby było jescze gorzej menu w języku angielskim.

Jeśli możecie pomóc, to bedę wdzięczna 

pozdrawiam

 

____________

* W temacie doprecyzowano etykiety - Wiktor

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2002
  • 6148
  • 69

nokia n95 8 gb

@martas2211 próbujemy, będzie długie, najpierw przeczytaj całość a potem działaj.

Podejście pierwsze:

menu -> settings -> settings -> connections -> destinations

Następnie wybierz options -> manage -> New destination

Tu wpisujesz nazwę profilu (np Moje) oraz wybierasz ikonę. Po zatwierdzeniu pojawi się profil Moje, klikasz w niego -> options -> Packet data i OK

Packet data access point name: np OrangeNET -> edit

connection name: OrangeNET

Data bearer: packet data

Access point name: internet

User name: internet

Prompt password: no (trochę dziwne, ale tak mam)

Password: internet (wszystko małymi!)

Authentication: Normal

Homepage: none (ewentualnie www.google.com)

User access point: Automatically

 

Spisałem to z nokii c5, która ma ciut inną wersję symbiana, ale myślę że jakoś da radę. Napisz co ci wyszło.

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7

Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1178
  • 2452
  • 70

nokia n95 8 gb

@martas221 

 

Dane konfiguracyjne (Do wpisania w ustawieniach) :

 
  • Nazwa konfiguracji: Internet
  • Nośnik danych: GPRS
  • APN (punkt dostępu): internet
  • Nazwa użytkownika: internet
  • Hasło: internet
  • Uwierzytelnianie: normalne
  • Adres IP telefonu: Automatyczny
  • Podstawowy serwer DNS: 194.204.159.1
  • Dodatkowy serwer DNS: 194.204.152.34
  • Dla połączenia Internet GPRS nie należy ustawiać bramki IP, adresu serwera Proxy oraz numerów ich portów (pola te należy zostawić niewypełnione).

 

Aby otrzymać konfigurację, należy wysłać wiadomość SMS na numer 111, w treści wpisując nazwę usługi oraz markę i model telefonu oddzielone spacją zgodnie z poniższym formatem:
[usługa] [producent telefonu] [model telefonu]
Na przykład w celu skonfigurowania usługi Internet dla telefonu Nokia e52, należy wysłać wiadomość tekstową na numer 111, w treści wpisując: internet nokia e52

 

 

Jeśli pomogłem oznacz moją odpowiedź jako rozwiązanie.Pozdrawiam.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

nokia n95 8 gb

cześć

dziekuje  za poświęcony czas. Jestem dobrej myśli, że może  w końcu się uda, choć nie  poszedł sms na 111. Czeka mnie więc ręczna robótka Dam znac jak czy podołałam wyzwaniu 

Pozdrawiam 

 


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1178
  • 2452
  • 70

nokia n95 8 gb

@martas221 

 

Czekam na informację 🙂👍.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 1
  • 0

nokia n95 8 gb

cześć

przepraszam, że dopiero teraz się odzywam, ale pbez internetu trochę cięzko funkcjonować..

dobra, do rzeczy. niestety nadal walcze ze swoją zdobyczą. niestety sms na nr 111 odpadł juz w przedbiegach, więc dalej jak ten Syzyf próbuje wszystkich możliwości i podpowiedzi ludzi dobrej woli, ale chyba zaczyna brakować mi już cierpliwości. jak na złość menu w języku angielskim potrafi pokonać nawet dobrych specjalistów. Więc moze tu wśród naszej społeczności może jednak wyłoni sie ktoś z Asem w rękawie i rzuci gotowca tak krok po kroku. ,

 

pozdrawiam i dziekuje


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2002
  • 6148
  • 69

nokia n95 8 gb

@martas2211 To stary telefon i ciężko będzie na nim cokolwiek zdziałać na necie, większość popularnych aplikacji nie dziala. Dlaczego ci to jest potrzebne? Pytam, bo czeka nas sporo kombinacji więc może warto poszukać jakiegoś innego sprzętu?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

nokia n95 8 gb

@martas221 @martas2211 podzielam zdanie @spiro w sprawie konfiguracji. Jak chcesz ustawić APN do internetu na tym telefonie i potrzebny jest do przeglądania stron internetowych, to szkoda czasu, bo już na takim sprzęcie sporo usług nie będzie aktywnych i nie wszystkie strony będą się wczytywały. Na jednej z Nokii sprawdzałem, udało się skonfigurować i po sprawdzeniu działania, telefon wylądował w szufladzie.

 

Jak dalej chcesz kombinować z telefonem, to tu masz parametry do ustawienia:

https://www.orange.pl/omnibook/konfiguracja-internetu-mms-sms-w-telefonie

 

Jeżeli chodzi o SMS konfiguracyjny, to już od jakiegoś czasu nie działa i należy całą konfigurację wykonywać ręcznie, chyba, że po włożeniu karty SIM Orange ustawienia zostaną pobrane z automatu.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2002
  • 6148
  • 69

nokia n95 8 gb

@martas2211 próbujemy, będzie długie, najpierw przeczytaj całość a potem działaj.

Podejście pierwsze:

menu -> settings -> settings -> connections -> destinations

Następnie wybierz options -> manage -> New destination

Tu wpisujesz nazwę profilu (np Moje) oraz wybierasz ikonę. Po zatwierdzeniu pojawi się profil Moje, klikasz w niego -> options -> Packet data i OK

Packet data access point name: np OrangeNET -> edit

connection name: OrangeNET

Data bearer: packet data

Access point name: internet

User name: internet

Prompt password: no (trochę dziwne, ale tak mam)

Password: internet (wszystko małymi!)

Authentication: Normal

Homepage: none (ewentualnie www.google.com)

User access point: Automatically

 

Spisałem to z nokii c5, która ma ciut inną wersję symbiana, ale myślę że jakoś da radę. Napisz co ci wyszło.