Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

iPhone 13 nie przełącza na dobry zasięg

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 23
  • 0

iPhone 13 nie przełącza na dobry zasięg

Witam mój iPhone 13 ma problem z dobraniem zasięgu w mojej miejscowości 3g działa w miarę normalnie a iPhone ciagle przalacza się na 5g lub lte i są zawsze dwie kreski nie da się dzwonić a co mówić o internecie dlaczego nie przełączy się na te 3g jak już złapie po długim czasie te 3g to działa dopóki go nie zablokuje bo jak odblokuje telefon to przeważnie jest znów 5g lub lte dwie kreski i znów nic nie działa 

 

________________
* Przeniosłem z działu O społeczności – moderator Michał

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 121
  • 184
  • 3

iPhone 13 nie przełącza na dobry zasięg

Proponuje w ustawieniach - wyłączyć 5g auto i przełączyć na Lte

 

IMG_3093.png

 

I dodatkowo poprawić jakość połączenia poprzez VoLTE ( Orange wifi).
Mam podobny problem - teoretycznie w niedalekiej odległości od bts 5g ale okna domu wychodzą na park i zaczyna się problem. Wiec w domu dla pewności używam połączenia po wifi

 

IMG_3094.png

________________
* Wstawiłem grafikę dodaną jako załącznik i scaliłem posty – moderator Michał

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

15 ODPOW. 15

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

iPhone 13 nie przełącza na dobry zasięg

@Norbert1104 

Obawiam się że nic na to nie poradzisz. Może jak już (wkrótce) wyłączą całkiem 3G to sytuacja się zmieni (nie wiem czy na lepsze).


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 23
  • 0

iPhone 13 nie przełącza na dobry zasięg

Ogólnie dzwoniłem nie raz do Orange maja do 27 czerwca naprawić ta sytuacji dzięki za odpowiedz bo już myślałem ze coś z telefonem a tu porostu ta 13 tak będzie miała bo samsung normalnie mi chodzil a tu przalacza ciagle 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2393
  • 9902
  • 85

iPhone 13 nie przełącza na dobry zasięg

Cześć @Norbert1104 

Spróbuj zresetować ustawienia sieciowe w jednym przypadku pomogło w tym linku  Dlaczego nie działa mi 3G w iPhone? https://myapple.pl/forums/topic/168350-dlaczego-nie-dzia%C5%82a-mi-3g-w-iphone/

Zerknij do tego linka Jak włączyć / wyłączyć 3G / 4G / 5G na iPhonie 13 https://www.techyloud.com/pl/how-to-turn-on-off-3g-4g-5g-on-iphone-13/

a także do tego linka  Korzystanie z danych sieci komórkowej na iPhonie lub iPadzie https://support.apple.com/pl-pl/HT201299

Może coś Ci to pomoże

Pozdrawiam 🙂

 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2026
  • 6257
  • 69

iPhone 13 nie przełącza na dobry zasięg

@Norbert1104 nie wiem jak jest obecnie w iPhone, ale na androidzie można trochę pokombinować z wyborem sieci

Screenshot_20230427-190114.png

 pamiętaj proszę o takich kwestiach jak np

- internet w trybie 3g działa zauważalne wolniej od lte/5g

- Orange w tym roku zacznie wyłączać 3g więc wczesniej czy później trzeba będzie zacząć korzystać z lte/5g. Miejmy nadzieję, że do tego czasu zasięg się poprawi.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 23
  • 0

iPhone 13 nie przełącza na dobry zasięg

Moge wybrać lte 5g auto i 5g 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

iPhone 13 nie przełącza na dobry zasięg

@Norbert1104  co do wyboru dostępnych sieci to zapytam z ciekawości, sprawdzałeś linki które wstawił w swoim poście @Pablo5 ?


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 23
  • 0

iPhone 13 nie przełącza na dobry zasięg

Tak już to czytalem 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2393
  • 9902
  • 85

iPhone 13 nie przełącza na dobry zasięg

@Norbert1104  jaki masz konkretny model tego IPhona 13 bo znalazłem jeszcze taki link iPhone’y obsługiwane przez sieci 5G, LTE/4G, 3G i 2G operatorów China Mobile, China Unicom i China Telecom https://support.apple.com/pl-pl/HT202909

Pozdrawiam 🙂


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2068
  • 11667
  • 52

iPhone 13 nie przełącza na dobry zasięg


@Norbert1104napisał(-a)

Ogólnie dzwoniłem nie raz do Orange maja do 27 czerwca naprawić ta sytuacji dzięki za odpowiedz bo już myślałem ze coś z telefonem a tu porostu ta 13 tak będzie miała bo samsung normalnie mi chodzil a tu przalacza ciagle 


Bo iPhone tak ma, nowe modele preferują LTE i 4G, więc jak znajdzie nawet słaby sygnał 4G to się przełączy, jak masz tam w okolicy problem z sygnałem (słaby sygnał 4G/ 5G) to iPhone będzie przekleństwem, ja bym przesiadł się na Samsunga na twoim miejscu, ale to moje zdanie, w każdym razie złotego środka nie ma.