Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Program odkupu smartfona. Osobiste doświadczenia

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 75
  • 282
  • 1

Program odkupu smartfona. Osobiste doświadczenia

Zdecydowałem sie spróbować sprzedać swoje poprzednie urządzenie Orange ( chyba w każdym razie na ich stronie ). Dokonałem dwa razy wyceny mojego Samsunga Note 20 Ultra 256 Gb.. Czekałem od 8 do 16 17 kwietnia na kuriera, z przygodami dostałem potwierdzenie nadania urządzenia w oryginalnym pudelku, z ładowarka oryginalna która otrzymałem z telefonem w czasach normalnych, gdy Samsung szanował jeszcze klienta. Mam dostać email, z potwierdzeniem wyceny i chyba z potwierdzeniem zapłaty. Na dziś cisza. Będę pisał dalej. Jak to wyglada w praktyce. Na razie to arogancja korporacyjna. A bo mamy 22 kwietnia 2023 i nie łaska poinformować właściciela emailem o niczym. 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 75
  • 282
  • 1

Program odkupu smartfona. Osobiste doświadczenia

Dziś dotarły środki Pieniężne. Temat zamknięty. jeśli to spowoduje ze 10% chętnych zrezygnuje z pomocy w utylizacji swoich starych telefonów za pośrednictwem tych Pseudo ekologów oszustów. To już dobrze pozdrawiam 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

10 ODPOW. 10

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18509
  • 53007
  • 716

Program odkupu smartfona. Osobiste doświadczenia

@marchello999 czemu zdecydowałeś się skorzystać z odkupu smartfona? Uważam, że wyceny są tragiczne, natomiast większą kasę dostaniesz sprzedając innej osobie, chyba, że nie zależy Tobie na kasie.

Korzystałem z tego programu, ale sprzedawałem telefony, z których już niewiele można by było wydusić, natomiast kasę z wyceny przeznaczałem na fundacje. Nie były to jakieś powalające kwoty, więc szkoda mi było czasu, aby się dalej zajmować sprawą po wycenie. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13086
  • 53732
  • 626

Program odkupu smartfona. Osobiste doświadczenia

@marchello999 

Na stronie widnieje opis:"Jeżeli minęło już 14 dni od czasu akceptacji zlecenia, ale jeszcze nie dotarły do Ciebie pieniądze, prosimy o kontakt przez formularz kontaktowy lub telefonicznie pod numerem +48 22 646 44 84, a wyjaśnimy sytuację."

Myślę, że to w weekend nie działa..

Tu masz cały proces opisany https://orangerecykling.pl/

Lepiej to było w salonie zrobić...


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 75
  • 282
  • 1

Program odkupu smartfona. Osobiste doświadczenia

Zaproponowali cenę 2406 z ładowarką i pudelkiem. No można było wystawić na allegro, ale to czekanie i chyba dostać można podobna cenę. Teraz tylko czy w praniu wszystko będzie tak samo. Szkoda tylko ze niepotrzebnie wymieniłem hydrożel na szkło światło utwardzalne. Słaba wola obiecywałem sobie ze jeszcze rok dwa będzie Note ze mną. Mogę nie dojadać, a telefon ma być pierwsza klasa 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13086
  • 53732
  • 626

Program odkupu smartfona. Osobiste doświadczenia

@marchello999  Twój telefon, Twoja sprawa...lepszy rydz ...pytanie, czy się operator zdecyduje na przelew środków i kiedy to nastąpi. Zadzwoń, napisz na formularzu..i daj znać co odpiszą 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2024
  • 5482
  • 184

Program odkupu smartfona. Osobiste doświadczenia

Często są odkupy z promocją. Np. odsprzedając jakiegoś złomka, nawet klawiszowca, za 20 zł uzyskać można bon na zakup jakiegoś flagowca. Często promka jest na Xiaomi i Samsunga. Jak była premiera serii Samunga S23 odsprzedając byle co dostało się bon na zakup S23 Ultra 1000 zł i teraz dodatkowo była promka od Samsunga z odkupem 500 zł za sam fakt zgłoszenia zakupu i odkup od Samsunga. Za telefon autora wątku też pewnie byłoby z 2000 zł
Czyli S23 Ultra 512 GB (też promo - był cenie 256) można było uzyskać dzięki odkupowi Orange i Samsunga 3500 zł rabatu. Czyli za S23 Ultra 3400 zł ( w Orange był droższy o 200 zł niż u Samsunga).
Skorzystałem 🙂

Edit.

Ja odsprzedałem Samsungowi inny telefon wyszło 4100 zł ale i tak super.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 75
  • 282
  • 1

Program odkupu smartfona. Osobiste doświadczenia

Na dziś po rozmowie telefonicznej mam informacje, iż telefon jest u nich. jutro ma być dostarczony do serwisanta w celu sprawdzenia. Wtedy mam otrzymać potwierdzenie z wycena która mogę zaakceptować lub nie. Nie wiem na jakich warunkach. Po tym ma być wysłany do mnie przelew jeśli zaakceptuje. W regulaminie maja na to 14 dni starają sie w 48 h. Będę opisywał dalej procedury i uzyskany wynik, może komuś sie przyda przed podjęciem decyzji. Na razie ponad 7 dni na uruchomienie serwisanta dla wyceny.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 75
  • 282
  • 1

Program odkupu smartfona. Osobiste doświadczenia

Dziś 26.04.2023 otrzymałem email z potwierdzeniem otrzymania przesyłki . Bez komentarza 

 

Zrzut ekranu 2023-04-26 133810.png

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 75
  • 282
  • 1

Program odkupu smartfona. Osobiste doświadczenia

Dziś kolejny etap gehenny z odsprzedażą. Otrzymałem email i link do potwierdzenia akceptacji. Stan idealny, ale że szkło z tyłu wymienione na nowe. Oskubali mnie na około 600 zł. Przy czym wymiana szybki w autoryzowanym serwisie kosztuje od 1 stycznia 2023 - 400zł. wcześniej kosztowała 200 zł. To tak byście mieli mozliwosc samodzielnego przemyślenia co to za firma. Gdy otrzymam środki tez napisze 

 

Zrzut ekranu 2023-04-28 135441.png

 

Zrzut ekranu 2023-04-28 135318.png

 

 

 

 

 

__________________________

*Edytowałem zdjęcia - moderator Wojciech.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29461
  • 270

Program odkupu smartfona. Osobiste doświadczenia

@marchello999  tak że następnym razem radzę się zastanowić dwa razy zanim się skorzysta z programu odkup...