Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

eSIM na iOS wyświetla numer techniczny zamiast oryginalnego numeru


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 12
  • 0

eSIM na iOS wyświetla numer techniczny zamiast oryginalnego numeru

Witam,

 

Mam problem z kartą eSIM sytuacja wygląda następująco:

 

Telefon iPhone 13 iOS 15.5

Numer 1 - Orange - fizyczna karta SIM

Numer 2 - Orange - eSIM

 

Podczas wykonywania połączeń z Numer 2 (tj. eSIM) użytkownikom wyświetla się prawidłowo numer telefonu, jednakże podczas pisania SMS przez iMessage lub wykonywania połączeń na FaceTime użytkownicy widzą numer techniczny przez co nie rozpoznają mnie i nie odbierają bądź nie odpisują na SMS.

 

Orange tłumaczy to winą konfiguracji telefonu i mam zgłosić to do Apple

 

W ustawieniach iOS General -> Mobile Data -> Data Plans (wybieram numer 2) -> My number -> i próbuję podmienić numer techniczny na Numer 2 niestety po zapisaniu cały czas widoczny jest Numer techniczny.

 

Dodatkowo jak wyłącze iMessage w iOS to SMS wysyłają się prawidłowo z Numer 2.

 

Czy ktoś miał podobny przypadek i udało się to ogarnąć?

 

TEST.jpg

Z góry dziękuję za poświęcony czas i pomoc!

 

Leszek

________________
* Wstawiono grafikę dodaną jako załącznik – moderator Kinga

11 ODPOW. 11

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

eSIM na iOS wyświetla numer techniczny zamiast oryginalnego numeru

Zgodnie z regulaminem numer techniczny może być prezentowany. https://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary2/2006204/4108707286.pdf Niestety na ten moment nic nie poradzisz.

W jednej z kolejnej aktualizacji iOS bug ma być naprawiony, ale na razie to loteria.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 12
  • 0

eSIM na iOS wyświetla numer techniczny zamiast oryginalnego numeru

Dzięki za wiadomość. Regulamin nie mówi konkretnie o błędnym wyświetlaniu w iOS, a w usługach Orange

 

7. Aktywna Usługa może powodować następujące interakcje z innymi usługami i ograniczenia w ich aktywacji lub działaniu:
1) Ekstra karty eSIM mogą powodować niepoprawne rozpoznawanie numeru telefonu w niektórych usługach dodanych na
urządzeniu dodatkowym (m.in. w aplikacji Mój Orange, Gdzie Jest Dziecko, Chroń Dzieci w Sieci, Nawigacja Orange,
Cybertarcza, w usługach Zapłać z Orange, Dołącz do rachunku Orange, a także w usługach innych dostawców usług). Usługi
te mogą rozpoznawać na urządzeniach dodatkowych numer techniczny, inny niż numer telefonu karty głównej i Ekstra karty
eSIM. Nie gwarantujemy rozpoznawania numeru telefonu karty głównej we wszystkich przypadkach i usługach na
urządzeniach dodatkowych. Usługa nie wpływa na działanie tych usług i rozpoznawanie numeru na urządzeniu z kartą główną.

Gdzie można znaleźć informację, że Apple oficjalnie ma to naprawić bądź problem jest opisany?

 

Z góry dziękuję 🙂

 

Pozdrawiam,


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

eSIM na iOS wyświetla numer techniczny zamiast oryginalnego numeru

Zapoznaj się dokładnie "także w usługach innych dostawców usług".

 

Te drugie info nieoficjalnie.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 12
  • 0

eSIM na iOS wyświetla numer techniczny zamiast oryginalnego numeru

W aktualizacji IOS do 16.1.2 wskazano ze usuwa problemy współpracy z dostawcami komórkowymi. Czy u kogoś usunął się problem błędnego odczytywania karty SIM (nr techniczny zamiast faktycznego)?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 12
  • 0

eSIM na iOS wyświetla numer techniczny zamiast oryginalnego numeru

Jeszcze nie sprawdzałem, na razie w ustawieniach wyświetla się nr techniczny. Zastanawiam się, czy nie trzeba na nowo dodać po aktualizacji tego numeru eSIM ponownie? Probowałaś to zrobić?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 193
  • 680
  • 1

eSIM na iOS wyświetla numer techniczny zamiast oryginalnego numeru

Nic się nie zmienilo w iOS 16.1.2. Mam niedawno kupiony iPhone 14 i sorry też mnie krew zalewa. Nie da sie tego zmienić.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 12
  • 0

eSIM na iOS wyświetla numer techniczny zamiast oryginalnego numeru

Dziękuję, że znalazłeś czas na odpowiedź. Czyli czekamy dalej 🙂 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 193
  • 680
  • 1

eSIM na iOS wyświetla numer techniczny zamiast oryginalnego numeru

Jednak wina leży po stronie operatora - trafiał mnie ten numer techniczny, konsultanci chyba oszaleli i po kolei wlaczali mi wszystkie dostępne e-simy ( 4 szt chyba ) za co placilem aktywacje + 5 zł i abo.I to bylo na fakturze. Po ponad chyba juz miesiecznej walce bo straciłem już rachube , wreszcie jakiemuś technikowi/informatykowi udalo sie wlączyc poprawnie. Usilowałem jeszcze w moim smartwatchu wlaczyć e-sima bo jest opcja ale znow zaczeła się szopka wieć zrezgnowałem.

 

_____

* Wpis poddany edycji - Bartłomiej


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 12
  • 0

eSIM na iOS wyświetla numer techniczny zamiast oryginalnego numeru

Czyli udało Ci się rozwiązać problem niechcianego numeru technicznego?