Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

eSIM na iOS wyświetla numer techniczny zamiast oryginalnego numeru


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 2
  • 0

eSIM na iOS wyświetla numer techniczny zamiast oryginalnego numeru

To nie do końca jest tak, musisz rozróżnić dwie ważne sprawy. Kartę eSIM i usługę Ekstra karta eSIM.

Jeśli masz kartę eSIM (czyli potrzebujesz karty tylko do jednego urządzenia) to problem nie występuje bo karta eSIM przedstawia sie w telefonie dobrym numerem. Jeśli przez przypadek włączyłeś sobie ekstra eSIM a chciałeś eSIM to nic straconego. w Mój Orange możesz wymienić kartę "tradycyjną" na eSIM, zainstalować ją w telefonie i problem zniknie.

Gorzej jest jak potrzebujesz dwóch urządzeń "z tym samym numerem". W takim przypadku faktycznie masz jedną główna kartę (SIM "plastik" lub eSIM) i ekstra kartę eSIM. I teraz by było dobrze musisz mieć na obu urządzeniach to samo konto Apple ID i w tym koncie ustawić by korzystać tylko z numeru głównego. Tyle mówi teoria. Ktoś sprawdzi w praktyce?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 181
  • 187
  • 0

eSIM na iOS wyświetla numer techniczny zamiast oryginalnego numeru


@LeszekMnapisał(-a)

Witam,

 

Mam problem z kartą eSIM sytuacja wygląda następująco:

 

Telefon iPhone 13 iOS 15.5

Numer 1 - Orange - fizyczna karta SIM

Numer 2 - Orange - eSIM

 

Podczas wykonywania połączeń z Numer 2 (tj. eSIM) użytkownikom wyświetla się prawidłowo numer telefonu, jednakże podczas pisania SMS przez iMessage lub wykonywania połączeń na FaceTime użytkownicy widzą numer techniczny przez co nie rozpoznają mnie i nie odbierają bądź nie odpisują na SMS.

 

Orange tłumaczy to winą konfiguracji telefonu i mam zgłosić to do Apple

 

W ustawieniach iOS General -> Mobile Data -> Data Plans (wybieram numer 2) -> My number -> i próbuję podmienić numer techniczny na Numer 2 niestety po zapisaniu cały czas widoczny jest Numer techniczny.

 

Dodatkowo jak wyłącze iMessage w iOS to SMS wysyłają się prawidłowo z Numer 2.

 

Czy ktoś miał podobny przypadek i udało się to ogarnąć?

 

TEST.jpg

Z góry dziękuję za poświęcony czas i pomoc!

 

Leszek

________________
* Wstawiono grafikę dodaną jako załącznik – moderator Kinga


wiem że to odpowiedź średnia ale iphone nie nadaje się nawet do dzwonienia. Zamień na Androida na jakimś flagowcu i naprawdę problemy Tobie znika. Nie pisze tego dla przekory ale to dobra rada.