Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zmiana telefonu


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2001
  • 6146
  • 69

Zmiana telefonu

Witam,

będę zmieniał p8 lite na moto g5s. Chciałbym żeby przenosiny przebiegły w miarę sprawnie i bezboleśnie.

I tak, kontakty mam na karcie SIM więc jakoś to przekopiuje z pomocą starej nokii. 

Wiem, że kalendarz, maile (gmail) przejdzie z kontem google, natomiast co trzeba zrobić żeby aplikacje które teraz są na huaweiu automatycznie odtworzyły się na moto razem z moimi danymi? Miło by było, żeby np zapisane sieci wifi też się przeniosły.

Zdjęcia przeniosę pewnie po BT.

I na koniec równie ważna kwestia przenosin sms/mms.

 

Będę wdzięczny za każdą sprawdzoną poradę.

32 ODPOW. 32
Anonim

Nie dotyczy

Zmiana telefonu

@spiro, ja dzisiaj na swoim Andku najpierw zrobiłem Backup. Kontakty z telefonu a nie ze simki mogłem. Zdjęcia część przez USB, część po Bluetooch, a resztę udostępnię przez aplikacje maila, OneDrive i jak będzie trzeba, to innymi kanałami...kombinuję, żeby wszystko przeszło przez udostępnienie. Każdy model ma inne możliwości transferu. Podpieram się poradnikiem Samsunga ze swego konta w nimEmotikon: Szczęśliwy

Zostały mi te najtrudniejsze, których inaczej nie można przenieść.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 61
  • 108
  • 2

Zmiana telefonu

Co do aplikacji to może rozwiązaniem byłoby użycie tego samego konta google. Chyba że gry to może google play.
Anonim

Nie dotyczy

Zmiana telefonu

Kolego jest wiele sposobów na rozwiązanie Twojego problemu
Możesz zrobić kopie każdej zainstalowanej aplikacji jaka istnieje w twoim telefonie. Niezależnie od tego czy jest systemowa, ze sklepu Play czy inna
Ja korzystam z fajnej i bardzo prostej aplikacji o nazwie ML MANAGER w wersji pro
Jakby co mogę Ci ją podesłać. W niej możesz zrobić kopie każdej aplikacji z telefonu. Dosłownie używając tylko jednego przycisku z funkcji menu
Potem wystarczy skopiować już cały katalog z zapisanymi instalkami wrzucić na kartę pamięci itp
Możesz też wejść w pamięć urządzenia w managerze plików. Do folderów systemowych np taki jak folder Data z tym że do niego musisz mieć roota. Jeśli nie to zostaje folder system. Tam są zapisane aplikacje systemowe. W każdym katalogu jest instalka aplikacji
Kopia sms- ów to również banalny problem. Ogólnie systemowe aplikacje np wiadomości nie mają takich funkcji. Możesz zainstalować inne, podobne aplikacje zastępując systemowe. Np Go SMS pro, handcent, itp które mają rozbudowane narzędzia do tego aby robić cały backup wiadomości w twoim telefonie. Mając roota i recovery typu twrp możesz zrobić inny backup. Fajna aplikacja to titanium backup choć ja wolę bardziej proste metody. Które już wymieniłem. W kwestii wifi i zapisanych sieci. To tutaj trudno mi powiedzieć. Można przecież spisać swoje sieci które można przerzucić w nowym telefonie. Chyba aż tak dużo ich nie masz

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zmiana telefonu

Jeśli docelowym telefonem jest moto to polecam https://play.google.com/store/apps/details?id=com.motorola.migrate
Anonim

Nie dotyczy

Zmiana telefonu

Lub Galaxy S8+😜

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2001
  • 6146
  • 69

Zmiana telefonu

Panowie, dziękuję za odpowiedzi.

Okazało się, że niby każdy android jest taki sam, ale jednak inny. W p8 lite miałem fajnego dialera który potrafił wyświetlać kontakty (phone book) z SIM i umożliwiać prostą edycję (dodawanie, usuwanie itp). dialer moto potrafi tylko zaimportować kontakty z SIM do pamięci ... chyba konta google. Zatem bardzo słabo, przynajmniej dla mnie, bo na tym koncie nie chcę mieć żadnych wpisów

Druga sprawa: kalendarz. Po ręcznej synchronizacji wszystkiego na huaweiu okazało się, że po synchronizacji na moto kalendarz jest pusty! dwa razy sprawdzałem, czy się dobrze zalogowałem. Przez stronę www wpisy w kalendarzu są, a na telefonie brak. Skończyło się na ręcznym przepisaniu (ech ten XXI wiek)

Próbowałem robić coś z helium ale udało się przegrać tylko historię połaczeń. Żadnych sms/mms.

@Piotrekk85 ten program motki działa tylko co najwyżej na MM a g5s ma nougata (z tego co zauważyłem).

Próbowałem też dotykać telefonami (NFC), ale na moto był błąd 😞

Masakra 😞

 

Btw, zna ktoś jakiś dialer który umożliwia to co dialer z p8 lite w kontekście kontaktów z karty SIM?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zmiana telefonu

To chyba raczej trzeba poszukać innej aplikacji do kontaktów. Ew warto poszukać po o haśle emui dialer - osobiście nie korzystam więc ciężko coś doradzić.

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2001
  • 6146
  • 69

Zmiana telefonu

Na p8 lite wszystko jest w jednym miejscu: kontakty, historia połaczeń, sms/mms. Sądziłem, że to standard, a tymczasem to ficzer - mam nadzieję, że nie opatentowany 😉


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zmiana telefonu

Niestety...