Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zginęły kontakty w Windows 10 Mobile? Mam rozwiązanie :-)

ROZWIĄZANE

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 4
  • 0

Zginęły kontakty w Windows 10 Mobile? Mam rozwiązanie :-)

Jeśli zginęły wam kontakty w telefonie z systemem Windows 10 np. po aktualizacji systemu. To mam rozwiązanie nawet dwa.

Macie zapewne utworzone konto w Microsofcie wymagane do prawidłowego działania telefonu.

1. Rozwiązanie. Potrzebny będzie komputer z dostępem do neta.

Wchodzimy na stronę https://outlook.live.com i logujemy się do niego adresem e-mail microsoftu np. nazwa@hotmail.com i hasłem do niego. Po zalogowaniu wchodzimy następnie w foldery i elementy usunięte tam powinny znajdować się nasze skasowane kontakty. Zaznaczamy kontakty pojedynczo lub wszystkie i wybieramy "Odzyskaj usunięte elementy" pojawi się okno i wybieramy odzyskaj. Może się tak zdarzyć że nie da się niektórych kontaktów odzyskać wyskoczą one na liście w tym oknie, ponieważ zostały one trwale kiedyś usunięte np. poprzez zmianę kontaktu lub faktyczne trwałe usunięcie. Po wszystkim zamykamy okienko i naciskamy przycisk w lewym górnym rogu strony z takimi kwadracikami trzy na trzy i wybieramy z listy kontakty powinny znajdować się tam wszystkie kontakty które mieliśmy w telefonie.

Uruchamiamy telefon i w kontaktach wybieramy w górnej części ekranu obok napisu "Widoczne:" na nazwę np. będzie pisało "wszyscy" wyłączamy filtrowanie i poniżej na liście "Pokaż kontakty z:" zaznaczmy Konto Microsoft, Outlook (Poczta i Kalendarz" opcjonalnie można zaznaczyć resztę jeśli korzystamy np. z Facebooka, Google, Skype, potem wybieramy przycisk Gotowe. Wchodzimy ponownie w kontakty i w prawym dolnym rogu ekranu naciskamy trzy kropki, ustawienia a następnie na nazwie "Outlook (Poczta i Kalendarz) przyciskamy palcem dłużej aż wyskoczy polecenie Synchronizuj i wybieramy zacznie się synchronizacja. Po tym powinno pomóc ale czas jest różny zaczną się stopniowo pojawiać zaginione kontakty.

 

2. Rozwiązanie moim zdaniem jest lepsze i szybsze. W razie przesiadki na telefon z Androidem nie będzie problemów z przeniesieniem kontaktów, po prostu same wskoczą.

Robimy wszystko jak w pierwszym rozwiązaniu najpierw na stronie przywracamy kontakty i tu na tym koniec, telefonem zajmiemy się później. Potrzebne będzie nam teraz konto na Google nie macie to założyć trzeba. Następnie logujemy się do konta Google wybieramy z listy Kontakty, następnie z listy Więcej, potem Importuj. Wyskoczy okno i wybieramy z listy Outlook.com do importu. Jeśli goole poprosi o hasło i login podajemy te z microsoft, zatwierdzamy regulaminy i prawa do dostępu i importujemy. Po zakończeniu mamy już kontakty na Google.

Kolejny krok to komórka sprawdzamy czy mamy utworzone konto Google jeśli nie to zakładamy podając login i hasło który już posiadamy.

Potem wchodzimy w kontakty, wybieramy jak poprzednio obok napisu "Widoczne:" wyłączamy filtrowanie i poniżej na liście "Pokaż kontakty z:" zaznaczmy Konto Microsoft, Outlook (Poczta i Kalendarz" oraz Google opcjonalnie można zaznaczyć resztę jeśli korzystamy np. z Facebooka, Skype, potem wybieramy przycisk Gotowe. Wchodzimy ponownie w kontakty i w prawym dolnym rogu ekranu naciskamy trzy kropki, ustawienia a następnie na nazwie "Google" przyciskamy palcem dłużej aż wyskoczy polecenie Synchronizuj i wybieramy zacznie się synchronizacja. Po synchronizacji cieszymy się szybko zaimportowanymi kontaktami.

Uwaga może być tak, że kontakty będą się  powtarzać gdyż mogą się powoli przywracać z outlooka.

I na przyszłość przy tworzeniu nowego kontaktu lub edycji zawsze wybieramy edytuj Google a nie Konto Outlook czy Konto Microsoft.

 

Myślę, że pomogłem.

Pozdrawiam

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Zespół Nasz Orange
  • 2831
  • 10854
  • 150

Zginęły kontakty w Windows 10 Mobile? Mam rozwiązanie :-)

Dzięki @Koszczek za zaprezentowane porady Szczęśliwy robot.

 

W świetle ostatnich decyzji Microsoftu... No... Co poniektórzy mogą chcieć zmienić system 😛

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

3 ODPOW. 3

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Zginęły kontakty w Windows 10 Mobile? Mam rozwiązanie :-)

Witaj @Koszczek

 

Info bardziej nadaje się na forum WM, ale jako że słuchawki tego typu zdarzają się również w usługach OPL, a i niektórzy "przesiadają" się z WM na Androida, to dzięki za info 😉

Anonim

Nie dotyczy

Zginęły kontakty w Windows 10 Mobile? Mam rozwiązanie :-)

Tez można znałeś wiele zagadnień  http://www.windowsmania.pl/forum.php


Zespół Nasz Orange
  • 2831
  • 10854
  • 150

Zginęły kontakty w Windows 10 Mobile? Mam rozwiązanie :-)

Dzięki @Koszczek za zaprezentowane porady Szczęśliwy robot.

 

W świetle ostatnich decyzji Microsoftu... No... Co poniektórzy mogą chcieć zmienić system 😛