Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zdjęcie blokady SIM-lock iPhone

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 4
  • 1

Zdjęcie blokady SIM-lock iPhone

 Witam,

Zakupiłem na allegro iPhone 8 z blokadą simlock. Z pomocą znajomego, który jest klientem Orange, zakupiłem usunięcie tej blokady na infolinii Orange. W odpowiedzi otrzymałem maila o takiej treści: 

w odpowiedzi na zgłoszenie informujemy, że telefon marki iPhone o numerze IMEI: ... został zgłoszony do systemu producenta.
Instrukcja: po włożeniu aktywnej karty SIM Orange lub innej sieci i po uzyskaniu dostępu do Internetu przez Wi-Fi SIM-lock zostanie zdjęty automatycznie.

 Po włożeniu karty innego operatora i podłączeniu telefonu do komputera w celu dokończenia procesu zdejmowania blokady w iTunes pojawia się komunikat:
iphone.pngPróbowałem również wyłączyć i włączyć telefon, przywróciłem go do wersji fabrycznej i rozpocząłem konfigurację od początku, ale nie przyniosło to skutku. 

Osoba na infolinii Orange uznała, że należy włożyć do telefonu kartę Orange, z którego zamawiana była usługa zdjęcia simlocka. Problem w tym, że znajomy ma kartę micro sim (do iPhone'a wchodzi nanosim) docinaną na wymiar, więc nie mam możliwości włożenia tej karty do telefonu. 

I tu zwracam się z kilkoma pytaniami: Czy osoba na infolinii miała rację i zdjęcie simlocka wymaga tej samej karty Orange, z której była zamawiana usługa, czy może wystarczy dowolna karta sim Orange? 

Czy są jakieś inne metody dokończenia procesu zdejmowania simlocka, może jakiś etap pominąłem, może coś zrobiłem źle? 

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 4
  • 1

Zdjęcie blokady SIM-lock iPhone

Zadzwoniłem na infolinię Orange. Pani po weryfikacji właściciela numeru sprawdziła postęp zdejmowania blokady sim lock i stwierdziła, że faktycznie coś jest nie tak i należy to zgłosić do techników. Miałem otrzymać telefon od kogoś z działu technicznego w celu rozwiązania tego problemu, ale widocznie kontakt ze mną nie był konieczny. Następnego dnia po włożeniu karty innego operatora telefon działał poprawnie. 

Dziękuję Piotrekk85 za pomoc. Emotikon: Szczęśliwy

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36154
  • 1366

Zdjęcie blokady SIM-lock iPhone

Karta sim nie jest konieczna. A kiedy dostałeś info że zdjęto simlock?

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 4
  • 1

Zdjęcie blokady SIM-lock iPhone

Prośbę o zdjęcie simlocka złożyłem wczoraj koło 17:00, a maila z odpowiedzią otrzymałem o 20:37. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36154
  • 1366

Zdjęcie blokady SIM-lock iPhone

Teraz już minęła doba od odpowiedzi więc po stronie Apple powinno być odświeżone. Bym spróbował jeszcze sprawdzić numer IMEI kodem *#06# i porównać z tym co jest podany w zgłoszeniu na bok. Jeśli się zgadzają, trzeba złożyć reklamację co to niepoprawnego zdjęcia simlocka.

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 4
  • 1

Zdjęcie blokady SIM-lock iPhone

Zadzwoniłem na infolinię Orange. Pani po weryfikacji właściciela numeru sprawdziła postęp zdejmowania blokady sim lock i stwierdziła, że faktycznie coś jest nie tak i należy to zgłosić do techników. Miałem otrzymać telefon od kogoś z działu technicznego w celu rozwiązania tego problemu, ale widocznie kontakt ze mną nie był konieczny. Następnego dnia po włożeniu karty innego operatora telefon działał poprawnie. 

Dziękuję Piotrekk85 za pomoc. Emotikon: Szczęśliwy


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36154
  • 1366

Zdjęcie blokady SIM-lock iPhone

Super, że się udało.