Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zagubiony smartfon, czy mogę się zgłosić do Orange i mi podadzą gdzie ostatnio się logował?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 15
  • 0

Zagubiony smartfon, czy mogę się zgłosić do Orange i mi podadzą gdzie ostatnio się logował?

Zaginął mi smartfon HUAWEI (znam IMEI ) i potrzebuję go zlokalizować.
Smartfon ten służył mi tylko jako łączność z internetem (nie ma w nim karty sim).
 
Strona "Google znajdź telefon" wskazała mi, że ostatni kontakt tego telefonu z Googlem nastąpił 11 lipca o godz.1 w nocy (prawdopodobnie moment, gdy telefon się rozładował). Niestety nie miałam w telefonie ustawionego lokalizatora, więc Google nie potrafi teraz wskazać jego lokalizacji.
Policja mi doradziła, że tak, jak komputery maja swoje IP, tak telefony maja nr IMEI  i dostawca mojej usługi internetowej, czyli Orange, może według tego numeru odnaleźć, gdzie smartfon znajdował się w chwili tego ostatniego sygnału (tam najprawdopodobniej nadal się znajduje - o ile nie został skradziony). Potrzebuję informacji, gdzie sie wtedy znajdował.
Czy jest też możliwość znalezienia miejsca smartfona w chwili obecnej, czyli po jego rozładowaniu lub włożeniu obcej karty sim przez inna osobę? (istnieje prawdopodobieństwo kradzieży).
 
 
__________________________
*Doprecyzowana nazwa tematu - moderator Wojciech. 
9 ODPOW. 9

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zagubiony smartfon, czy mogę się zgłosić do Orange i mi podadzą gdzie ostatnio się logował?

Żaden operator Ci takich danych nie udostępni. Takie informacje są udostępniane tylko uprawnionym służbom. Niestety nie w sytuacji zagubienia.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 15
  • 0

Zagubiony smartfon, czy mogę się zgłosić do Orange i mi podadzą gdzie ostatnio się logował?

Policja powiedziała, że oni sie tym ie zajmują, że się filmów naogladałam...


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zagubiony smartfon, czy mogę się zgłosić do Orange i mi podadzą gdzie ostatnio się logował?

Jeśli zgłosisz kradzież, to tak. Tylko jak to nie jest pewne, to raczej mogą nie kontaktować się z operatorem.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Zagubiony smartfon, czy mogę się zgłosić do Orange i mi podadzą gdzie ostatnio się logował?

@Jolahuawei jeżeli było zakładane konto Google na smartfonie, to jest możliwość orientacyjnego zlokalizowania. Może nie być na nim karty SIM, ale musi być włączony. Jeżeli jest wyłączony, to nie namierzy się takiego telefonu.

 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21542
  • 173

Zagubiony smartfon, czy mogę się zgłosić do Orange i mi podadzą gdzie ostatnio się logował?

@Jolahuawei 

Komputery nie "mają" swoich IP. Analogia numeru IMEI jest raczej do adresu MAC karty sieciowej niż do IP. Jedno i drugie można zresztą sfałszować, choć fakt że IMEI może trochę trudniej.

To oczywiście nie zmienia faktu, że jeśli w telefonie nie ma karty SIM to IMEI w ogóle nie musi być używane. Dlaczego operator miałby mieć dane na temat telefonu którego nie obsługuje? A skoro nie ma karty SIM to żaden operator go nie obsługuje. Jedyna szansa na cokolwiek to "znajdź moje urządzenie" na koncie Googla albo podobna usługa u producenta telefonu: jeśli była aktywna to można spróbować jej użyć (bywa aktywna domyślnie po zalogowaniu telefonu na konto). Jeśli nie była, to można tylko zgłosić na policji kradzież. IMHO zgłoszenie muszą przyjąć, ale nie zrobią z nim absolutnie nic poza zamknięciem go, po przepisowym czasie z powodu niewykrycia sprawcy.

Jeśli telefon był jakkolwiek zabezpieczony, to w zasadzie szansa na odzyskanie jest żadna, bo nawet jeśli był po prostu zgubiony, to znalazca nie będzie miał sposobu żeby się skontaktować. Chyba że miałeś tam jakiś zalogowany komunikator czy gmail i brak zabezpieczeń - to w takim wypadku możesz te konta monitować, może znalazca/złodziej odpowie. Z drugiej strony, jeśli masz na tych kontach które były zalogowane z tego telefonu cokolwiek istotnego, to raczej powinieneś szybko zmienić do nich hasła niż próbować je wykorzystać do odzyskania telefonu.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 15
  • 0

Zagubiony smartfon, czy mogę się zgłosić do Orange i mi podadzą gdzie ostatnio się logował?

Dziękuję  bardzo za obszerną, choć raczej przykrą wiadomosć. Jedyna szansa w policji? Jak sprawić, żeby ich analitycy poszukali? Bo przecież takie rzeczy potrafią.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21542
  • 173

Zagubiony smartfon, czy mogę się zgłosić do Orange i mi podadzą gdzie ostatnio się logował?


@Jolahuaweinapisał(-a)

Dziękuję  bardzo za obszerną, choć raczej przykrą wiadomosć. Jedyna szansa w policji? Jak sprawić, żeby ich analitycy poszukali? Bo przecież takie rzeczy potrafią.


Szczerze? Absolutnie żadnych szans nie ma żebyś ich do jakiegokolwiek działania zmusił. IMHO oczywiście. Osobna kwestia to czy faktycznie to czego oczekujesz jest technicznie możliwe: moim zdaniem tylko teoretycznie, w praktyce raczej niewykonalne, a przynajmniej nie bez zaangażowania środków wielokrotnie przekraczających wartość telefonu.

Anonim

Nie dotyczy

Zagubiony smartfon, czy mogę się zgłosić do Orange i mi podadzą gdzie ostatnio się logował?

@Jolahuawei szczerze mówiąc słabo to wygląda. Policji nawet jeśli ma taką opcja przez operatora (a zakładam, że jakaś technicznie ma) to ich do tego nie zmusisz. Moja mama kiedyś odzyskała skradziony telefon ale to na zasadzie, że udało się im rozbić grupę która się takim procederem zajmowała (jej wyrwali torebkę potem już kogoś przy kradzieży poturbowali. Tak naprawdę lepiej się pogodzić z utratą telefonu. 

 

 

Anonim

Nie dotyczy

Zagubiony smartfon, czy mogę się zgłosić do Orange i mi podadzą gdzie ostatnio się logował?

@Jolahuawei  jakbyś był jakaś ważną osobą i miał na telefonie cenne dane, ba ważne dla jakieś komórki, to szansa by była, choć to trudna sprawa, jeśli telefon nie działa w sieci, telefon przepadł i trzeba się z tym pogodzić, bo koszty poszukiwań są wysokie i pewnie ich nie poniesiesz z własnej kieszeni 😎