Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zablokowany telefon


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 22
  • 61
  • 0

Zablokowany telefon

Dzień dobry, 

mam pewien problem, dwa miesiące temu kupiłem z drugie ręki telefon poprzez serwis ogłoszeniowy.

Telefon stracił zasięg, myślałem, że to jakiś problem po stronie operatora, ale niestety sprawdziłem numer IMEI na stronie operatora i wyświetliło mi się "Telefon posiada blokadę IMEI". DO telefonu otrzymałem dokument zakupu w postaci faktury.

Chciałbym zapytać jak sprawdzić z jakiego powodu został on zablokowany?

41 ODPOW. 41
Anonim

Nie dotyczy

Zablokowany telefon

@mirek0769  operatorzy blokują po IMEI telefony, te co abonenci nie opłacają abonamentu czy rat za telefon.

Dlatego odradzam zakupy z Allegro czy komisu, trudno sprawdzić stan opłat za telefon (rat), gro zaraz po zawarciu umowy przestaje spłacać raty, telefony są nawet o połowę tańsze, ale po miesiącu czy dwu, to cegły i nic się nie da zrobić, jak to komis czy sklep ci sprzedał telefon, to ciśnij o zwrot kasy., jeśli osoba prywatna, to pozamiatane.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 22
  • 61
  • 0

Zablokowany telefon

Rozumiem, tylko teraz nie jestem pewny, czy został zablokowany za niespłacanie rat.

Może być też tak, że właściciel zgłosił blokadę z powodu kradzieży ? czy tylko w takim przypadku jest blokowany tylko numer telefonu?

Anonim

Nie dotyczy

Zablokowany telefon


@mirek0769napisał(-a)

Rozumiem, tylko teraz nie jestem pewny, czy został zablokowany za niespłacanie rat.

Może być też tak, że właściciel zgłosił blokadę z powodu kradzieży ? czy tylko w takim przypadku jest blokowany tylko numer telefonu?


Jeśli abonent na policji zgłosi kradzież telefonu, to operator blokuje sim kartę i czasem IMEI, ale nie zawsze, 90% blokad IMEI telefonu, to owoc nie opłacania rat u operatora.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 22
  • 61
  • 0

Zablokowany telefon

Istnieje możliwość sprawdzenia dokładnie powodu? 

Anonim

Nie dotyczy

Zablokowany telefon

@mirek0769  u operatora nie dowiesz się niczego. Możesz zwrócić im telefon, do niczego się już nie nadaje, jedynie kontakt ze sprzedającym, ale dialog będzie trudny, bo nie dość że nie zarobi, to jeszcze straci $.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 22
  • 61
  • 0

Zablokowany telefon

Domyślam się, że raczej nic mi operator nie powie, bo nie jestem jego właścicielem. 

"Do niczego się nie nadaje" nie do końca. Chyba, że zacznie spłacać raty,

może też być tak, że dział windykacji zacznie ściągać z niego należność (jeśli ma z czego) i będzie on odblokowany? 

Anonim

Nie dotyczy

Zablokowany telefon

@mirek0769  to dyskusyjny temat, ale windykacja nie wpłynie na odblokowanie telefonu, bo operator przerzuca dług i urządzenia, na firmę nie mającą związku z Orange, nic Orange wtedy nie interesuje sprzęt, firma windykacyjna likwiduje straty operatora.

Anonim

Nie dotyczy

Zablokowany telefon

Z tym ściąganiem opłat niestety tak to nie działa. Jeżeli sprzedający nie będzie spłacał rat zostanie zerwany plan ratalny są sprzęt i będzie miał wystawiona fakturę za całą kwotę pozostała do zapłaty. Jeśli jej nie ureguluje po pewnym czasie dług będzie przekazany do firmy windykacyjnej ale to nie sprawi ponownego uruchomienia telefonu. W tej chwili już wszyscy operatorzy stosują to rozwiązanie. 


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 22
  • 61
  • 0

Zablokowany telefon

Rozumiem, że w momencie sprzedania przez operatora długu klienta do działu windykacji, umowa zawarcia usługi telekomunikacyjnej zostaje z automatu zakończona?

Myślałem, że windykacja wpłynie na to, jeśli telefon będzie spłacany ich sposobami, to będzie on uruchomiony ponownie. Tak wiem, że firmy sprzedają długi firmom windykacyjnym.