Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Xperia Z1 Compact bootloader unlock allowed: no


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Xperia Z1 Compact bootloader unlock allowed: no

Dzień dobry

Jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem brandowanego Sony Xperia Z1 compact bez simlocka. Umowa i gwarancja już się skończyły, więc chcę odblokować bootloader (by wgrać inny kernel i system). Jednak orange zablokował taką funkcję na swoich telefonach. Ani punkt orange "expert" ani czat z konsultantem nie jest w stanie jest mi w stanie nic konkretnego na ten temat powiedzieć. Telefon został zablokowany przez orange, ale sam orange nie ma pojęcia jak go odblokować (naprawdę chciałbym się w tym względzie mylić!). Jestem w stanie nawet zapłacić za zdjęcie blokady. Mogę liczyć na jakieś wsparcie?

9 ODPOW. 9

Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1178
  • 2452
  • 70

Xperia Z1 Compact bootloader unlock allowed: no

Jeśli chciałbyś zdjąć blokadę możesz udać się do autoryzowanego serwisu Sony w twojej miejscowości.Z tego co wiem to koszt wgrania czystego softu wynosi 50 zł.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Xperia Z1 Compact bootloader unlock allowed: no

Jeśli urządzenie zostało zakupione w Orange, to zdjęcie bootloadera przez Orange nie jest możliwe.

 

Telefon nie jest zablokowany, po prostu w wersji operatorskiej nie ma takiej funkcji. Możesz próbować nieoficjalnych rzeczy, koszt w serwisie podejrzewam że przekroczy wartość na dziś telefonu. Ew jeśli znasz opinie o w-support można to zrobić za ok 60zł https://w-support.pl/klienci-indywidualni/cennik-napraw.html


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Xperia Z1 Compact bootloader unlock allowed: no

Softa mogę sobie wgrać sam (XDA). Z tym nie ma problemu. Sęk w tym, że jak np. wgram CM, to potrzebuję inny kernel, który nie odpali na zablokowanym bootloaderze.


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Xperia Z1 Compact bootloader unlock allowed: no

Co to znaczy "jeśli znasz opinie o w-support"? Wysłałem już do nich maila, czekam na odpowiedź. Byłem także w serwisie (jeden z lepszych w moim mniemaniu), jednak powiedziano mi, że z tymi Xperiami z orange były jakieś problemy i nie podjęli się odblokowania. Za to w innym miejscu powiedzieli, że nie ma problemu, ale zastanawiam się, czy tam mi go nie uceglą...


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Xperia Z1 Compact bootloader unlock allowed: no

Bo opinie są różne. Tu na tym forum też. Sam nie mam złych doświadczeń.
Anonim

Nie dotyczy

Xperia Z1 Compact bootloader unlock allowed: no

Operator co najwyżej może zablokować imei. Nigdy nie spotkałem się z takim przypadkiem. Xperia ma sposób na zdjęcie bootloadera. Możesz wejść na stronę Sony którą zamieściłem na screnie. Tam krok po kroku wybierasz model telefonu, potem swój imei itp następnie Sony to weryfikuje i z tego co pamiętam klucz odblokowania wysyła Ci mailem co w kolejnych etapach przekieruje Cię do tej zakładki. Nie pamiętam czy z linku maila czy dalej ze strony Sony
Orange ogólnie blokuje dostęp do trybu fastboot ale ogólnie wtedy gdy ma na równi założonego sim locka więc możesz spróbować mojej metody którą wielokrotnie sprawdzałem. Bo dla mnie ważne jest to że jeśli Sony jako deweloper daje możliwośc zdjęcia bootloadera to nie powinno być z tym kłopotu jak się nie uda to mam inne pomysły. Najpierw spróbuj tą metodę

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Xperia Z1 Compact bootloader unlock allowed: no

Telefony operatorskie zazwyczaj mają zablokowaną tę możliwość.

Zespół Nasz Orange
  • 2831
  • 10854
  • 150

Xperia Z1 Compact bootloader unlock allowed: no

@romirom

zapytam: udało się w końcu odblokować tego bootloadera?


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 32
  • 3
  • 0

Xperia Z1 Compact bootloader unlock allowed: no

Służe pomocą na priv