Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Xiaomi Poco F3/Xiaomi mi 11- Certyfikacja VoLTE


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 36
  • 0

Xiaomi Poco F3/Xiaomi mi 11- Certyfikacja VoLTE

Witam serdecznie,

temat poruszany pewnie kilkakrotnie ale od innej strony.

Telefon Poco f3 obsługuje zarówno VoLTE jak i VoWifi- jednak jak się okazuje nie w Orange.

Jednakże już Xiaomi mi 11(wspierany na stronie), który praktycznie jest tym samym telefonem tylko z inną nazwą już w pełni obsługuje i nie ma problemu (gwoli ścisłości, ten sam soft i ta sama specyfikacja).

Czy da się cos w tym kierunku zrobić? mamy 2021, urządzenia z 2021 a przydatność usług względem czasu jest mocno zacofana.

 

Pozdrawiam,

Piotr

7 ODPOW. 7

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Xiaomi Poco F3/Xiaomi mi 11- Certyfikacja VoLTE

Czy da się cos w tym kierunku zrobić?

Uzbroić się w cierpliwość...

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Xiaomi Poco F3/Xiaomi mi 11- Certyfikacja VoLTE

@Szosownik to operator decyduje, jakie modele dołączy do listy z obsługą VoLTE i WiFi Calling. Użytkownik może się dostosować do ierając telefon z listy i najlepiej z dystrybucji Orange.

Anonim

Nie dotyczy

Xiaomi Poco F3/Xiaomi mi 11- Certyfikacja VoLTE

@Szosownik  przyjdzie pora i na POCO F3, to tylko kwestia czasu 😉


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 98
  • 330
  • 0

Xiaomi Poco F3/Xiaomi mi 11- Certyfikacja VoLTE

Ty naprawdę porównujesz flagowca z średniopółkowcem? Według Ciebie to takie same modele?

Polecam poczytanie specyfikacji obydwu modeli:

https://www.mgsm.pl/pl/porownanie/xiaomi-mi11-vs-poco-f3/

Już same SoC, w których są zaimplementowane moduły GSM są inne, więc nie wiem, skąd masz tak rażąco błędne informacje, żeby nie napisać - "bzdurne"...

Nie, nie są takie same. I profanacją jest ich porównywanie.

 

Co zaś do samej obsługi VoLTE i VoWiFi. Na globalu może to nie działać. Na alternatywnym sofcie może działać. O ile oczywiście operator udostępni tę usługę dla tego modelu.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

Xiaomi Poco F3/Xiaomi mi 11- Certyfikacja VoLTE

@Szosownik 

Jeśli masz dostęp do telefonu "z listy" Orange oficjalnie wspierających VoLTE i VoWiFi to możesz w prosty sposób sprawdzić czy faktycznie na Twoim POCO F3 też by to działało. Wystarczy przełożyć kartę SIM do wspieranego telefonu, zaczekać na aktywację, a następnie przełożyć kartę spowrotem. Przez jakiś czas opcje będą aktywne, zapewne wystarczająco długo zeby sprawdzić poprawność działania.

Fakt nieumieszczenia modelu na oficjalnej liście tego operatora oznacza tylko (i aż) tyle, że ten operator nie może (jeszcze?) zagwarantować poprawnego działania rzeczonych usług na tym modelu.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 36
  • 0

Xiaomi Poco F3/Xiaomi mi 11- Certyfikacja VoLTE

Na początku normalnie volte działało. Do momentu jak stracił zasięg za miastem z lte na 3g. Po powrocie do Lte/lte+ już volte nie wróciło. Działało bardzo sprawnie i rozmowa była super.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

Xiaomi Poco F3/Xiaomi mi 11- Certyfikacja VoLTE

@Szosownik 

Nie chcę tutaj roli adwokata przyjmować bo generalnie się z Tobą zgadzam, ale musisz przyznać, że fakt przeprowadzenia jednej rozmowy czy nawet kilku rozmów jeszcze nie oznacza 100% poprawnego działania usługi.