Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Xiaomi Mi 10T - GPS - pozycja skacze, cofa się, za wolno pokazuje, zamarza

ROZWIĄZANE

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 5
  • 0

Xiaomi Mi 10T - GPS - pozycja skacze, cofa się, za wolno pokazuje, zamarza

Witam.

Mam Xiaomi Mi 10T Pro - i pozycja GPS "zamarza" podczas korzystania z nawigacji.
Objawia się to tym, że podczas jazdy samochodem lub gdy idę pieszo to pozycja lokalizacji GPS po prostu jakby blokuje się. Sprawdzałem na GPStest i wygląda to tak, że pozycja GPS zamarza/blokuje się, satelity pokazuje aktywne (ale nie zmieniają się) do tego jak jadę np. 40km/h i zatrzymam się to dalej nawigacja pokazuje te 40km/h i godzina (sekundy) nie aktualizują się w GPS.

Samą pozycję GPS wykrywa bardzo dobrze, reset AGPS czy np. czyszczenie cache GoogleMaps nie pomaga. Czasami pomoże zrestartowanie telefonu, czasami sama pozycja się odblokuje. Mysłałem, że to może problem z mapami, ale wszystkie mapy wariują i na aplikacjach do testowania GPS też jest problem taki jaki opisałem.

W praktyce jadąc na dowolnej mapie np. GoogleMaps - pozycja wariuje, cofa się/skacze do przodu/ do tyłu, źle pokazuje lub reaguje z ogromnym opóźnieniem.

Zauważyłem, że jeżeli wyłączę "lokalizacja" w menu - to wtedy też wszystkie satelity/pozycja/godzina/prędkość blokuje się (czyli podobnie jak podczas tego problemu, że się sam blokuje GPS kiedy chce), ale w tym przypadku to ja wymuszam wyłączenie lokalizacji. To tak zauważyłem przez przypadek akurat.

Ktoś może ma podobny problem?
Pozdrawiam.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Xiaomi Mi 10T - GPS - pozycja skacze, cofa się, za wolno pokazuje, zamarza

@zetpuu opisane przez Ciebie objawy wzkazuja na blad softu smartfona ewentualnie problem sprzetowy z GPS. Sprobuj wejsc w ustawienia - > dosgep do lokalizacji-> dokladnosc likalizacji Google i upewnij sie czy suwak jest na pozycji "wlacz".

Screenshot_20220122_104345.jpg

Tutaj masz do poczytania https://smartandroid.fr/pl/probleme-de-gps-sur-xiaomi-mi-10t-lite-que-faire/

Reset do fabrycznych ustawien to ostatnia deska ratunku. Jesli to nie pomoze to tylko zostaje serwis. 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

Xiaomi Mi 10T - GPS - pozycja skacze, cofa się, za wolno pokazuje, zamarza


@zetpuunapisał(-a)

...

Ktoś może ma podobny problem?

...


Ja nie mam. IMHO masz zepsuty telefon. Próbowałeś go resetować do ustawień fabrycznych?

Anonim

Nie dotyczy

Xiaomi Mi 10T - GPS - pozycja skacze, cofa się, za wolno pokazuje, zamarza

@j131 też bym obstawiała problem z telefonem. Jak restart do fabryki nie pomoże i to co już było zrobione to serwis. 

Anonim

Nie dotyczy

Xiaomi Mi 10T - GPS - pozycja skacze, cofa się, za wolno pokazuje, zamarza

@zetpuu  bug w oprogramowaniu, reset do fabrycznych, jak nie pomoże to serwis, lub jak świeży zakup, do 14 dni, to oddać i kupić inny, byle nie Xiaomi 😎


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Xiaomi Mi 10T - GPS - pozycja skacze, cofa się, za wolno pokazuje, zamarza

@zetpuu opisane przez Ciebie objawy wzkazuja na blad softu smartfona ewentualnie problem sprzetowy z GPS. Sprobuj wejsc w ustawienia - > dosgep do lokalizacji-> dokladnosc likalizacji Google i upewnij sie czy suwak jest na pozycji "wlacz".

Screenshot_20220122_104345.jpg

Tutaj masz do poczytania https://smartandroid.fr/pl/probleme-de-gps-sur-xiaomi-mi-10t-lite-que-faire/

Reset do fabrycznych ustawien to ostatnia deska ratunku. Jesli to nie pomoze to tylko zostaje serwis. 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

Xiaomi Mi 10T - GPS - pozycja skacze, cofa się, za wolno pokazuje, zamarza

@zetpuu 

I na czym stanęło?