Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wysyłanie i odbieranie SMS-ów po wyłączeniu 3G


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18695
  • 53542
  • 733

Wysyłanie i odbieranie SMS-ów po wyłączeniu 3G

O wyłączeniu nadajników 3G już się mówi od jakiegoś czasu, niedługo będzie to faktem. W przypadku zapewnienia połączenia głosowego w 4G odpowiada VoLTE. Co w takim razie z SMS-ami? Będą wysyłane przez sieć 4G, czy jeszcze pozostającą w użyciu sieć 2G?

20 ODPOW. 20

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2112
  • 11876
  • 54

Wysyłanie i odbieranie SMS-ów po wyłączeniu 3G

SMS korzysta z 2G, więc ta opcja komunikacji zostanie 😎

 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2432
  • 10085
  • 89

Wysyłanie i odbieranie SMS-ów po wyłączeniu 3G

@ketrasaArtur  znalazłem na stronie Orange takie info Nadal możliwe będzie też korzystanie z sieci 2G, która pozwala prowadzić rozmowy i wysyłać SMS-y. https://www.orange.pl/zobacz/wylaczamy-3g

Także użytkownicy mający smartfony 4G z funkcjami Volte i Wifi Calling będą mogli wysyłać i odbierać SMS poprzez Wifi Calling 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13345
  • 54731
  • 647

Wysyłanie i odbieranie SMS-ów po wyłączeniu 3G

@ketrasaArtur  to teraz czas zapytać o MMS? Po 2G?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2112
  • 11876
  • 54

Wysyłanie i odbieranie SMS-ów po wyłączeniu 3G

MMS po 4G, kiedyś po 5G polecą 😃

Ja takie coś puszczam po Whatsapp bo wygodniej i ograniczeń nie ma, MMS to relikt przeszłości 😃


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2432
  • 10085
  • 89

Wysyłanie i odbieranie SMS-ów po wyłączeniu 3G

@agat13dobre pytanie. Wydaje mi że będzie problem z MMS po sieci 2G. Jedyną opcją będzie 4G  🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13345
  • 54731
  • 647

Wysyłanie i odbieranie SMS-ów po wyłączeniu 3G

@Pablo5  jak pokazało życie po wyłączeniu 3G przez innych operatorów, nie zawsze to nieszczęsne LTE chce mieć zasięg..

Jedynie pozostaje się modlić, aby operator szybciutko wykorzystał zwolnioną częstotliwość na transmisję tegoż LTE. Tylko w tym nadzieja na obszarach że słabym pokryciem....


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2112
  • 11876
  • 54

Wysyłanie i odbieranie SMS-ów po wyłączeniu 3G


@Pablo5napisał(-a)

@agat13dobre pytanie. Wydaje mi że będzie problem z MMS po sieci 2G. Jedyną opcją będzie 4G  🙂


MMS ruszyły jak 3G powstało i ty tego nie doświadczyłeś widzę 😎

Ja weteran GSM jestem i zaczynałem jak komórki dopiero stawały się popularne i więcej się SMS puszczało niż rozmawiało, bo połączenia poza pakietem były bardzo drogie 😎


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2432
  • 10085
  • 89

Wysyłanie i odbieranie SMS-ów po wyłączeniu 3G

@agat13tak. W mojej miejscowości  zasięg na smartfonie jest  bardzo dobry 3-4 kreski czasami się pojawia 5 kresek ale prędkość transmisji danych jest trochę słaba 15mb/s  czasami jest 10mb/s 🙂

@IreneuszCD  ja zacząłem interesować się komórkami około 2010 roku 😎


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18695
  • 53542
  • 733

Wysyłanie i odbieranie SMS-ów po wyłączeniu 3G

Z MMS-ami jest proste za sprawą, bo wykorzystują transmisję danych, więc wyłączenie 3G nie spowoduje utrudnienia w wysyłaniu i odbieraniu. W przypadku SMS-ów będzie na chwilę zrzucało do 2G. Ale 2G też może być za kilka lat wyłączone.